Průhonice

ALZHEIMER HOME Pitkovice

Žampiónová 331, 104 00 Praha 22 +420 604 366 496

(jednání se zájemcem o umístění)

pitkovice@alzheimerhome.cz
+420 731 647 447
Další kontakty (klikněte)
ALZHEIMER HOME Pitkovice

ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby. Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

 

ALZHEIMER HOME Pitkovice

ALZHEIMER HOME Pitkovice je zasazen do původní zástavby Pitkovic v jihovýchodní části hlavního města Prahy, v místě, jehož kořeny sahají už do 13. století. Architektonicky od základu citlivě zrekonstruované selské stavení s kamennými a dřevěnými prvky a uzavřeným dvorem navozuje pocit bezpečí a pozitivní atmosféru. Komorní areál nabízí veškeré potřebné zázemí pro špičkovou péči, prostornou jídelnu, knihovnu a další společenské místnosti.

 

Zdravotní péče

Našim klientům jsou poskytovány kvalitní zdravotní služby pokrývající základní odbornosti, které pomohou optimálně diagnostikovat a léčit všechny běžné zdravotní problémy a preventivně jim také předcházet. K dispozici je nadstandardně vybavené lékařské pracoviště. Je-li to možné a účelné, klientům tak zajišťujeme vyšetření a ambulantní ošetření přímo v zařízení. Našimi spolupracovníky jsou špičkoví odborníci v oboru všeobecného praktického lékařství, psychiatrie či dalších oborů. Máme propracovaný systém lékařských vizit a pravidelných preventivních kontrol psychického i fyzického stavu našich klientů. Díky tomu jsme schopni zachytit každou změnu zdravotního stavu a bezprostředně upravit léčebný, ošetřovatelský a stravovací režim.

ALZHEIMER HOME je součástí skupiny Penta Hospitals. Penta Hospitals provozuje v České republice síť nemocnic i odborných ambulancí a je naším přirozeným záměrem, abychom našim klientům i rodinám do budoucna nabízeli lepší a komplexnější zdravotní služby, které se tímto unikátním spojením nabízí. Ambulance Penta s.r.o. je ve všech našich zařízeních poskytovatelem zdravotní péče v oboru všeobecné praktické lékařství a dále ve vybraných oborech specializované ambulantní péče.

Kompletní vybavení všech pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí v jednolůžkových, dvoulůžkových, třílůžkových a jedním čtyřlůžkových pokojem s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení. Celý areál je plně bezbariérový.

 

ALZHEIMER HOME Pitkovice

Kapacita domova

74

lůžek

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie.

ALZHEIMER HOME Pitkovice

Reference

 • Vážená paní ředitelko, předně si dovoluji Vám i celému zařízení ALZHEIMER HOME Pitkovice do tohoto roku popřát vše nejlepší, hodně zdraví, a mnoho osobních i pracovních úspěchů. Ráda bych Vám, paní ředitelko, vyjádřila moje srdečné poděkování za umožnění mojí přítomnosti ve Vašem zařízení při odchodu mého partnera a Vašeho bývalého klienta. Při jeho odchodu to byly to pro mě ty nejtěžší chvíle mého dosavadního života . Mohu konstatovat, že  jsem se setkala především s příkladnou pracovní profesionalitou, precizností, a též i velkou dávkou ohleduplnosti a vstřícnosti, a to nejen k mému partnerovi, ale i k mé osobě.  Vám, i celému týmu ALZHEIMER HOME v Pitkovicích, náleží moje velké poděkování. Paní ředitelko, plně si uvědomuji obrovskou náročnost výkonu práce ve Vašem zařízení, a nesmírně si tohoto naprosto profesionálního a lidského přístupu vážím. S úctou Vladimíra Nečasová  
  Vladimíra Nečasová
 • Dobrý den, paní ředitelko, ještě jednou jsem vám i celému kolektivu chtěla poděkovat za péči o maminku. Strávila u vás poslední  tři roky života, myslím, spokojeně, v klidu a pohodě. Měla jsem radost, že se vždy od nás z domova nebo nějakého výletu vždycky těšila zpět, se slovy “ tak už pojdeme, aby mě nesháněli :-)“ jsem věděla, že je o ní dobře postaráno. Ať se vám daří, v práci i doma, vše se vším souvisí, život žijeme jen jeden a právě v těchto složitých chvílích  si to člověk uvědomuje nejvíce. Děkuji vám. PhDr. Michaela Losová
  PhDr. Michaela Losová

  Michaela Losová

 • Dobrý den paní ředitelko, moje manželka Jana pobývá (je bohužel ležící) v zařízení AH Pitkovicích dnešních dnech již šestý měsíc a já ji jezdím často navštěvovat a tak mohu za dobu 1/2 roku již posoudit, jak je o ni postaráno. Jak od zdravotních sester – dobře, tak hlavně od dvou ošetřovatelek – sociálních pracovnic, které se starají v 1.prvém patře denně o svěřené klienty. Paní Hana a Táňa, hlavně starší a zkušenější paní Hana má velmi hezký přístup k svěřeným klientům. Vždy sama je dobře pozitivně naladěna, což se přenáší na ošetřované o které pečuje. Mojí manželku při návštěvě jsem vždy viděl čistou, upravenou, učesanou, vykoupanou s vlasy umyté šamponem, v čistém tričku, v novém povlečení a polštáři měla podložené nohy, tak, aby neměla boleti. S pozdravem Karel Kapr
  Karel Kapr
 • Můj otec byl v Pitkovicích cca 2 měsíce po předešlé hospitalizaci v LDN (příšerné). Jeho zdravotní i psychický stav se rapidně zlepšil díky perfektní práci všech zaměstnanců. Hlavní pochvala patří paní ředitelce a sociální pracovnici, jsou to ženy na svém místě -:) V krátkém čase vše zařídily (léky, inkontinenční pomůcky, invalidní vozík, lékařské vyšetření, očkování, PCR test, převoz sanitkou…atd). Po celou dobu byl v čistotě, jídlo bylo pestré, různé volnočasové aktivity, rehabilitace…atd. moc děkuji -:)))
  B.B.
 • Vážená paní ředitelko, vracím se k tomu, co jsme Vám měla možnost říct i osobně. Velmi děkuji Vám, Vašim kolegyním z vedení a hlavně personálu, který se tak příkladným způsobem stará o klienty ve vašem centru! Měla jsem velkou příležitost a i hodně času pozorovat dění v ALZHEIMER HOME Pitkovice. Byla jsem s manželem v centru, který byl vaším klientem skoro 3 měsíce, téměř denně. Viděla jsem, jak všichni laskavě jednáte s mnohdy obtížnými klienty, kolik práce a i dřiny péče o ně vyžaduje a kolik trpělivosti pro ně všichni máte. Občas jsem byla až dojatá, když jsem zaregistrovala krásný přístup pracovnic i jejich mužských kolegů k lidem kolem nich!! Velmi si toho vážím i proto, že náš syn se v Sydney při studiu živil touto prací a vyprávěl nám, co vše to obnáší. Také Vám ze srdce děkuji, že jste mi umožnili být s manželem během jeho posledních tří dnů života. Že jste se o mne starali, zajistili mi pohodlné sezení, nosili kávu, čaj i jídlo. Také v tento těžký čas jsem mohla vidět laskavou péči pečovatelek i sestřiček!! Velmi vám všem v týmu přeji radost z vykonávané práce, která je spíše posláním, než zaměstnáním! Prosím, vyřiďte všem moji vděčnost a radost z toho, že můj manžel mohl konec svého pozemského života prožít právě ve společnosti a péči vás všech!!
  Judita Nováková
 • Dobrý den, ráda bych Vám poděkovala za poskytované služby a péči v zařízení ALZHEIMER HOME Pitkovice, které se mi u Vás dostalo a velice se si vážím nejen Vaší práce pro klienty, ale i šech pracovníků. Můj stav se výrazně zlepšil v době, kdy jsem k Vám byla přijata a za to Vám patří velké poděkování. S přátelským pozdravem Marie Fryčová
  Marie Fryčová
 • Vážená paní ředitelko, rádi bychom využili této příležitosti a poděkovali Vám osobně i celému personálu jménem našeho manžela a tatínka za pomoc a péči, které se jemu a vlastně celé rodině dostalo. Přestože ve Vašem centru strávil jen poměrně krátkou dobu, velmi oceňujeme především citlivý lidský přístup, ve všech ohledech komplexní profesionální péči a v neposlední řadě i pěkné a příjemné prostředí. Děkujeme a přejeme hodně sil a elánu do další práce. Krčkovi (říjen 2023)
  Krčkovi
 • Dobrý den, ráda bych touto cestou poděkovala personálu ALZHEIMER HOME Pitkovice v čele s paní ředitelkou Marcelou Slowikovou a vrchní sestrou Lenkou Zoulovou za to, že nám pomohli postarat se o naší maminku až do úplného konce. Bohužel maminka už není mezi námi, ale díky místním pečovatelkám, zdravotním sestřičkám či aktivizačním pracovníkům jsem přesvědčená, že dožila důstojně a bez velkých bolestí. To s touhle nemilosrdnou nemocí není samozřejmost. Nikdo, kdo tuhle nemoc nezažil takhle zblízka, nepochopí, jak je krutá a beznadějná. Nechápu, jak to zaměstnanci zvládají, ale jsem moc ráda, že jsme tuhle možnost měli, když už jsme nezvládali péči o maminku sami doma. Děkuji jim za to z celého srdce. (leden 2024)
  Radka Kovářová
ALZHEIMER HOME Pitkovice

Video

ALZHEIMER HOME Pitkovice

Galerie

ALZHEIMER HOME Pitkovice

Virtuální prohlídka

ALZHEIMER HOME Pitkovice

Partneři

ALZHEIMER HOME Pitkovice

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME Pitkovice

Žampiónová ul. 331, 104 00 Praha 10 — Pitkovice

+420 604 366 496

ALZHEIMER HOME Pitkovice

Kontakty

Bc. Marcela Slowiková
Ředitelka zařízení a sociální pracovník
+420 731 647 447 marcela.slowikova@alzheimerhome.cz
Lenka Zoulová
Vrchní sestra
+420 607 025 719 lenka.zoulova@alzheimerhome.cz
Ing. Bc. Alena Adeltová
Vedoucí sociální péče
+420 722 057 602 alena.adeltova@alzheimerhome.cz
Bc. Hana Soukupová, Dis.
Sociální pracovnice
+420 720 954 212 hana.soukupova@alzheimerhome.cz
Edita Korytarová
Jednání se zájemci o umístění - Praha a Střední Čechy
+420 604 366 496 edita.korytarova@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Pitkovice

Kontakty - sesterna

Nepřetržitá linka
Službu konající sestra
+420 722 057 599
ALZHEIMER HOME Pitkovice

Kde nás najdete