ALZHEIMER HOME Jablunkov

Bezručova 497/497, 739 91 Jablunkov +420 724 383 772

(jednání se zájemci o umístění)

jablunkov@alzheimerhome.cz
+420 777 686 676
Další kontakty (klikněte)
ALZHEIMER HOME Jablunkov

ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. V zařízení Jablunkov nabízíme také služby Domova pro seniory.

Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby. Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby.

Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

 

O domově

ALZHEIMER HOME Jablunkov tvoří samostatná budova o jednom podzemním a třech nadzemních podlažích v klidné části Jablunkova. Klientům je k dispozici prostorná společenská místnost s jídelnou.  Část budovy patří domovu se zvláštním režimem a druhá část domovu pro seniory.

Zdravotní péče

Našim klientům jsou poskytovány kvalitní zdravotní služby pokrývající základní odbornosti, které pomohou optimálně diagnostikovat a léčit všechny běžné zdravotní problémy a preventivně jim také předcházet. K dispozici je nadstandardně vybavené lékařské pracoviště. Je-li to možné a účelné, klientům tak zajišťujeme vyšetření a ambulantní ošetření přímo v zařízení. Našimi spolupracovníky jsou špičkoví odborníci v oboru všeobecného praktického lékařství, psychiatrie či dalších oborů. Máme propracovaný systém lékařských vizit a pravidelných preventivních kontrol psychického i fyzického stavu našich klientů. Díky tomu jsme schopni zachytit každou změnu zdravotního stavu a bezprostředně upravit léčebný, ošetřovatelský a stravovací režim.

ALZHEIMER HOME je součástí skupiny Penta Hospitals. Penta Hospitals provozuje v České republice síť nemocnic i odborných ambulancí a je naším přirozeným záměrem, abychom našim klientům i rodinám do budoucna nabízeli lepší a komplexnější zdravotní služby, které se tímto unikátním spojením nabízí. Z tohoto důvodu se právě společnost Ambulance Penta s.r.o. (ze skupiny Penta Hospitals) postupně v našich zařízeních stává novým poskytovatelem zdravotní péče v oboru všeobecné praktické lékařství a dále ve vybraných oborech specializované ambulantní péče.

Kompletní vybavení všech pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí ve dvoulůžkových pokojích (s vlastním sociálním zařízením společném pro dva pokoje). Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení.

Kapacita našeho zařízení ALZHEIMER HOME Jablunkov je 50 lůžek domova se zvláštním režimem a 10 lůžek domova pro seniory.

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie.

Nezavíráme se ani před světem – právě naopak: jezdíme na výlety a výstavy, užíváme si procházky po okolí.

ALZHEIMER HOME Jablunkov

Reference

  • Dobrý den, paní ředitelko, moc děkuji a srdečně Vás i všechny pečovatele i zdravotníky zdravím. Chci poděkovat za péči, kterou jste mému tatínkovi v posledních měsících poskytli. Moc si vážíme Vaše přístupu. Vím, že Vaše práce je velmi psychicky i fyzicky náročná, a chtěla bych Vám tímto moc poděkovat. Ať se Vám všem daří. S pozdravem
    G.C.
ALZHEIMER HOME Jablunkov

Galerie

ALZHEIMER HOME Jablunkov

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME Jablunkov

Bezručova 497, 739 91 Jablunkov

+420 724 383 772

 

ALZHEIMER HOME Jablunkov

Kontakty

Mgr. Aneta Chowanioková
Ředitelka zařízení
+420 777 686 676 aneta.chowaniokova@alzheimerhome.cz
Urszula Pieczonková
Vrchní sestra
+420 720 947 457 urszula.pieczonkova@alzheimerhome.cz
Bc. Nikola Henslerová
sociální pracovnice
+420 720 032 927 nikola.henslerova@alzheimerhome.cz
Drongová Barbora
Vedoucí sociální péče
+420 720 947 458
Mgr. Michaela Valčíková
Klientský servis (příjem nových klientů)
+420 724 383 772 michaela.valcikova@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Jablunkov

Kontakty - sesterna

Nepřetržitá linka
Službu konající sestra
+420 725 560 561
ALZHEIMER HOME Jablunkov

Kde nás najdete