Černošice

ALZHEIMER HOME Černošice

Ostružinová 728, 252 28 Černošice +420 604 366 496

(jednání se zájemci o umístění)

cernosice@alzheimerhome.cz
+420 778 428 282
Další kontakty (klikněte)
ALZHEIMER HOME Černošice

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME Černošice

Ostružinová 728, 252 28 Černošice

Zavolejte nám: +420 604 366 496

 

ALZHEIMER HOME Černošice

ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby. Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

 

ALZHEIMER HOME Černošice

ALZHEIMER HOME Černošice najdete v klidné vilové zástavbě s půvabným výhledem na Brdské lesy nedaleko řeky Berounky. Moderní zařízení splňuje náročné požadavky na péči a zároveň poskytuje klientům klidné a pohodlné bydlení. K centru patří rozlehlá zahrada, sloužící k volnočasovým aktivitám, stejně jako k procházkám či posezení.

Kapacita našeho zařízení ALZHEIMER HOME Černošice je 127 lůžek.

Zdravotní péče

Našim klientům jsou poskytovány kvalitní zdravotní služby pokrývající základní odbornosti, které pomohou optimálně diagnostikovat a léčit všechny běžné zdravotní problémy a preventivně jim také předcházet. K dispozici je nadstandardně vybavené lékařské pracoviště. Je-li to možné a účelné, klientům tak zajišťujeme vyšetření a ambulantní ošetření přímo v zařízení. Našimi spolupracovníky jsou špičkoví odborníci v oboru všeobecného praktického lékařství, psychiatrie či dalších oborů. Máme propracovaný systém lékařských vizit a pravidelných preventivních kontrol psychického i fyzického stavu našich klientů. Díky tomu jsme schopni zachytit každou změnu zdravotního stavu a bezprostředně upravit léčebný, ošetřovatelský a stravovací režim.

ALZHEIMER HOME je součástí skupiny Penta Hospitals. Penta Hospitals provozuje v České republice síť nemocnic i odborných ambulancí a je naším přirozeným záměrem, abychom našim klientům i rodinám do budoucna nabízeli lepší a komplexnější zdravotní služby, které se tímto unikátním spojením nabízí. Z tohoto důvodu se právě společnost Ambulance Penta s.r.o. (ze skupiny Penta Hospitals) postupně v našich zařízeních stává novým poskytovatelem zdravotní péče v oboru všeobecné praktické lékařství a dále ve vybraných oborech specializované ambulantní péče.

Černošice

Kompletní vybavení pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení drobnými předměty. K dispozici je prostorná jídelna a společenské místnosti. Součástí zařízení je terapeutická zahrada pro venkovní procházky a odpočinek. Celý areál je samozřejmě plně bezbariérový.

 

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží i speciálně vybavené místnosti pro léčebný tělocvik a lekce jógy, cvičení jemné a hrubé motoriky, pro aromaterapii i terapeutické vaření a pečení. Navíc, každý týden nás navštěvují canisterapeutičtí psi.

Velmi oblíbenou činností, zejména u žen, je návštěva kadeřnice či pedikérky. V docházkové vzdálenosti od centra se nachází kavárna i cukrárna, jeden z možných cílů výletů. Jako návštěvníci jistě oceníte dobrou dopravní dostupnost vlakem i autobusem.

Pravidelně v rámci aktivizačních činností pořádáme dámský a pánský klub, kde probíráme klasické ženské radosti i starosti, líčíme se, relaxujeme s pleťovou maskou nebo si lakujeme nehty. Pánové, nerušeni ženami, diskutují o sportu, politice a dalších, ryze mužských tématech.

ALZHEIMER HOME Černošice
Reference
  • Dobrý den, ráda bych poděkovala za péči o mou maminku, paní Jiřinu, která u vás prožila závěrečné období svého života. Rozhodnutí přenechat péči o maminku na zařízení sociálních služeb nebylo snadné. Během návštěv jsem si ale často uvědomovala vděčnost za to, že je o ni postaráno nejlépe, jak je to vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu možné. Velmi oceňuji laskavý a trpělivý přístup týmu ALZHEIMER HOME a snahu zachovat důstojnost života do jeho konce. Přeji vám jen to nejlepší a srdečně zdravím I.W. (únor 2023)  
    I.W.
ALZHEIMER HOME Černošice

Galerie

ALZHEIMER HOME Černošice

Virtuální prohlídka

ALZHEIMER HOME Černošice

Zpravodaj

ALZHEIMER HOME Černošice

Kontakty

Venuše Golláňová
Ředitelka zařízení
+420 778 428 282 venuse.gollanova@alzheimerhome.cz
Kateřina Fontanová
Sociální pracovnice
+420 775 893 803 katerina.fontanova@alzheimerhome.cz
Matěj Weissmann
Staniční sestra
+420 724 891 663 matej.weissmann@alzheimerhome.cz
Hana Jochmanová
Vedoucí péče
+420 737 123 233 hana.jochmanova@alzheimerhome.cz
Bc. Michaela Sádlíková, DiS.
Klientský servis - jednání se zájemci o umístění
+420 604 366 496 michaela.sadlikova@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Černošice

Kontakty - sesterna

Sesterna 1. patro
Službu konající sestry
+420 775 893 840
Sesterna 2. patro
Službu konající sestry
+420 775 893 840
Sesterna 3. patro
Službu konající sestry
+420 778 428 330
ALZHEIMER HOME Černošice

Kde nás najdete