Černošice

ALZHEIMER HOME Černošice

Ostružinová 728, 252 28 Černošice +420 604 366 496

(jednání se zájemci o umístění)

cernosice@alzheimerhome.cz
+420 778 428 282
Další kontakty (klikněte)
ALZHEIMER HOME Černošice

ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby. Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

 

ALZHEIMER HOME Černošice

ALZHEIMER HOME Černošice najdete v klidné vilové zástavbě s půvabným výhledem na Brdské lesy nedaleko řeky Berounky. Moderní zařízení splňuje náročné požadavky na péči a zároveň poskytuje klientům klidné a pohodlné bydlení. K centru patří rozlehlá zahrada, sloužící k volnočasovým aktivitám, stejně jako k procházkám či posezení.

 

Zdravotní péče

Našim klientům jsou poskytovány kvalitní zdravotní služby pokrývající základní odbornosti, které pomohou optimálně diagnostikovat a léčit všechny běžné zdravotní problémy a preventivně jim také předcházet. K dispozici je nadstandardně vybavené lékařské pracoviště. Je-li to možné a účelné, klientům tak zajišťujeme vyšetření a ambulantní ošetření přímo v zařízení. Našimi spolupracovníky jsou špičkoví odborníci v oboru všeobecného praktického lékařství, psychiatrie či dalších oborů. Máme propracovaný systém lékařských vizit a pravidelných preventivních kontrol psychického i fyzického stavu našich klientů. Díky tomu jsme schopni zachytit každou změnu zdravotního stavu a bezprostředně upravit léčebný, ošetřovatelský a stravovací režim.

ALZHEIMER HOME je součástí skupiny Penta Hospitals. Penta Hospitals provozuje v České republice síť nemocnic i odborných ambulancí a je naším přirozeným záměrem, abychom našim klientům i rodinám do budoucna nabízeli lepší a komplexnější zdravotní služby, které se tímto unikátním spojením nabízí. Z tohoto důvodu se právě společnost Ambulance Penta s.r.o. (ze skupiny Penta Hospitals) postupně v našich zařízeních stává novým poskytovatelem zdravotní péče v oboru všeobecné praktické lékařství a dále ve vybraných oborech specializované ambulantní péče.

Černošice

Kompletní vybavení pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení drobnými předměty. K dispozici je prostorná jídelna a společenské místnosti. Součástí zařízení je terapeutická zahrada pro venkovní procházky a odpočinek. Celý areál je samozřejmě plně bezbariérový.

 

ALZHEIMER HOME Černošice

Kapacita domova

127

lůžek

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží i speciálně vybavené místnosti pro léčebný tělocvik a lekce jógy, cvičení jemné a hrubé motoriky, pro aromaterapii i terapeutické vaření a pečení. Navíc, každý týden nás navštěvují canisterapeutičtí psi.

Velmi oblíbenou činností, zejména u žen, je návštěva kadeřnice či pedikérky. V docházkové vzdálenosti od centra se nachází kavárna i cukrárna, jeden z možných cílů výletů. Jako návštěvníci jistě oceníte dobrou dopravní dostupnost vlakem i autobusem.

Pravidelně v rámci aktivizačních činností pořádáme dámský a pánský klub, kde probíráme klasické ženské radosti i starosti, líčíme se, relaxujeme s pleťovou maskou nebo si lakujeme nehty. Pánové, nerušeni ženami, diskutují o sportu, politice a dalších, ryze mužských tématech.

ALZHEIMER HOME Černošice

Reference

  • Dobrý den, ráda bych poděkovala za péči o mou maminku, paní Jiřinu, která u vás prožila závěrečné období svého života. Rozhodnutí přenechat péči o maminku na zařízení sociálních služeb nebylo snadné. Během návštěv jsem si ale často uvědomovala vděčnost za to, že je o ni postaráno nejlépe, jak je to vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu možné. Velmi oceňuji laskavý a trpělivý přístup týmu ALZHEIMER HOME a snahu zachovat důstojnost života do jeho konce. Přeji vám jen to nejlepší a srdečně zdravím I.W. (únor 2023)  
    I.W.
  • Dobrý den, ráda bych touto cestou poděkovala za péči o mou maminku paní Marcelu, která byla klientkou Alzheimer Home v Černošicích. Rozhodnutí přenechat péči o maminku na odborném zařízení nebylo lehké. Díky pracovníkům pod vedením paní ředitelky Venuše Golláňové byla maminka v dobrých rukách. Zbytek svého života strávila v příjemném prostředí, které vaše zařízení poskytuje. Moc jí pomáhal aktivizační program a vstřícný personál. Maminka byla veselá a spokojená a to bylo pro nás obě to nejdůležitější. Velice si vážím péče, kterou vaše zařízení poskytuje. Práce, kterou děláte je poslání a děláte ho srdcem. Moc vám za to děkuji. Přeji vám hodně štěstí do dalších let. S pozdravem
    E.V.
  • Vážená a milá paní ředitelko! Dovolte mi vyslovit poděkování a uznání za Váš vstřícný a milý přístup i za Vaše vedení celého zařízení ALZHEIMER HOME Černošice. Víte, že můžu srovnávat a tak si dovolím tvrdit, že pozitivní atmosféra, která v Černošicích vládne, je především vaše zásluha. Je až neuvěřitelné, co dokázalo prostředí a péče Vašeho personálu udělat s fyzickým a psychickým stavem naší maminky. Úplně rozkvetla. Ale i sama návštěva je příjemnou záležitostí. Tolik úsměvů a spokojených klientů jsem dřív nevídal. Proto Vám za celou rodinu děkuji a toto poděkování a uznání patří i Vašim zaměstnancům, nikoho nevyjímaje. Jsou skvělí! S přátelským pozdravem Karel Košan
    Karel Košan
ALZHEIMER HOME Černošice

Video

ALZHEIMER HOME Černošice

Galerie

ALZHEIMER HOME Černošice

Virtuální prohlídka

ALZHEIMER HOME Černošice

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME Černošice

Ostružinová 728, 252 28 Černošice

Zavolejte nám: +420 604 366 496

 

ALZHEIMER HOME Černošice

Kontakty - 7:00 - 15:30

Venuše Golláňová
Ředitelka zařízení
+420 778 428 282 venuse.gollanova@alzheimerhome.cz
Ing. Kateřina Fontanová, DiS.
Sociální pracovnice
+420 775 893 803 katerina.fontanova@alzheimerhome.cz
Bc. Veronika Kopperová
Sociální pracovnice
+420 793 948 523 veronika.kopperova@alzheimerhome.cz
Vendula Čuříková
Vrchní sestra
+420 606 682 798 veronika.curikova@alzheimerhome.cz
Hana Jochmanová
Vedoucí péče
+420 737 123 233 hana.jochmanova@alzheimerhome.cz
Matěj Weissmann
Staniční sestra
+420 724 891 663 matej.weissmann@alzheimerhome.cz
Edita Korytarová
Jednání se zájemci o umístění - Praha a Střední Čechy
+420 604 366 496 edita.korytarova@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Černošice

Kontakty - sesterna

Sesterna 1. patro
Službu konající sestry
+420 775 893 840
Sesterna 2. patro
Službu konající sestry
+420 775 893 840
Sesterna 3. patro
Službu konající sestry
+420 778 428 330
ALZHEIMER HOME Černošice

Kde nás najdete