ALZHEIMER HOME Zlín

Růmy 1391 a 1393, 760 01 Zlín +420 724 383 772

(jednání se zájemci o umístění)

zlin@alzheimerhome.cz
+420 773 377 070
Další kontakty (klikněte)
ALZHEIMER HOME Zlín

ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby. Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

 

ALZHEIMER HOME Zlín

ALZHEIMER HOME Zlín najdete v klidné části města, v blízkosti lesa s krásným výhledem na Baťovy domky a současně nedaleko budov univerzity a gymnázia. Když počasí dovolí, klienti tráví hodně času na terase kryté markýzou nebo využívají odpočinkové zóny. Veškeré prostory jsou volně přístupné – a tak mají klienti i jejich rodiny dostatek možností užít si klid a soukromí při návštěvách.

Příjemný rozruch vnáší do našeho centra Dětská skupina Brouček. Je nepochybné, že přítomnost dětí má na psychiku klientů pozitivní vliv.

Přímo v areálu se nachází i salón krásy, do něhož pravidelně dochází kadeřnice a pedikérka, a také ordinace praktického lékaře, kterou využívá také psychiatr.

Centrum získalo ocenění Dobrá duše za vytváření výjimečného prostředí pro dobrovolnickou pomoc. Velmi si vážíme všech, kteří nám v péči o klienty pomáhají svou laskavostí a pochopením.

Současně jsme místem pro testování paměti při České alzheimerovské společnosti, které probíhá v průběhu celého roku a také v rámci Dnů paměti.

Úzce spolupracujeme se Střední zdravotnickou školou Zlín a Fakultou humanitních studií Univerzity Tomáše Bati, jejichž studenti u nás absolvují odborné praxe a stáže.

Zdravotní péče

Našim klientům jsou poskytovány kvalitní zdravotní služby pokrývající základní odbornosti, které pomohou optimálně diagnostikovat a léčit všechny běžné zdravotní problémy a preventivně jim také předcházet. K dispozici je nadstandardně vybavené lékařské pracoviště. Je-li to možné a účelné, klientům tak zajišťujeme vyšetření a ambulantní ošetření přímo v zařízení. Našimi spolupracovníky jsou špičkoví odborníci v oboru všeobecného praktického lékařství, psychiatrie či dalších oborů. Máme propracovaný systém lékařských vizit a pravidelných preventivních kontrol psychického i fyzického stavu našich klientů. Díky tomu jsme schopni zachytit každou změnu zdravotního stavu a bezprostředně upravit léčebný, ošetřovatelský a stravovací režim.

ALZHEIMER HOME je součástí skupiny Penta Hospitals. Penta Hospitals provozuje v České republice síť nemocnic i odborných ambulancí a je naším přirozeným záměrem, abychom našim klientům i rodinám do budoucna nabízeli lepší a komplexnější zdravotní služby, které se tímto unikátním spojením nabízí. Z tohoto důvodu se právě společnost Ambulance Penta s.r.o. (ze skupiny Penta Hospitals) postupně v našich zařízeních stává novým poskytovatelem zdravotní péče v oboru všeobecné praktické lékařství a dále ve vybraných oborech specializované ambulantní péče.

Kompletní vybavení všech pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí ve dvoulůžkových pokojích (výjimečně jednolůžkových) s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení. Celý areál je plně bezbariérový.

 

ALZHEIMER HOME Zlín

Kapacita domova

152

lůžek

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace .

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží speciálně vybavené místnosti pro ošetřovatelskou rehabilitaci, cvičení jemné a hrubé motoriky, pro aromaterapii i terapeutické vaření a pečení. V centru navíc probíhá canisterapie i terapie s poníky.

Nezavíráme se ani před světem – právě naopak: jezdíme na výlety, výstavy i do divadel. Děti z mateřských a základních uměleckých škol, hudebních a divadelních spolků pro nás pravidelně pořádají vystoupení.

ALZHEIMER HOME Zlín

Reference

 • Vážená paní vrchní sestro Kutějová, dovolte mi, abych Vás požádala o vyslovení velkého poděkování všemu ošetřujícímu personálu za láskyplný, nečekaný  a upřímný přístup k mé mamince, která 8. února tohoto roku dosáhla záviděnihodného věku 95 let. Byla dojata za gratulace ke svému výročí, tolik květin a hlavně úsměvů nečekala. Rovněž, prosím, vyslovte poděkování učitelkám „školičky“ při vašem zařízení, maminka neudržela slzy, návštěva dětí ji velmi potěšila… Děkuji za vše a vyslovuji tímto úctu a respekt k Vašemu nelehkému povolání. Ale zatím nedoceněnému. Hlavně finančně. S přáním hezkého dne dcera (únor 2024)
  Helena.M.
 • Dobrý den, dovolte mi, abych touto neverbální cestou velmi poděkovala nejen Vám, ale všemu ošetřujícímu personálu za nadstandardní přístup k mé mamince Jaroslavě. Maminka velmi lpí na hygieně, snaží se udržovat návyky. Vaši podřízení, zdravotní sestry (bratři), pečovatel(-é,-lky), maximální možnou mírou se snažili mamince vyhovět v problému inkontinenčních hygienických pomůcek.  Jejich snaha se projevila ve spokojenosti a pohodě mé mámy. Prosím o vyslovení pochvaly výše jmenovaným, zvláště pak paní staniční sestře a paní Mlýnkové. Musíme se naučit vážit si takových obětavých lidí.   Ještě jednou děkuji.    
  H.M.
 • Dobrý den paní ředitelko, ráda bych vaším prostřednictvím poděkovala všem vaším zaměstnancům, kteří od 15.7. 2021 pečovali o mého manžela M. H. Byli vždy milí, ochotní a laskaví. Děkuji a přeji hezký den.
  Z. H.
 • Vážená paní ředitelko, děkuji za pozvání na Den Alzheimerovy choroby. Akci jsem si velmi užil a bylo pro mě velmi přínosné sledovat, co všechno jste pro své pacienty schopni a ochotni zorganizovat. Je to až neskutečné. Chci Vám a Vašemu kolektivu jménem naší rodiny moc poděkovat za vše, co děláte a hlavně jak to děláte v rámci nesnadné péče o nemocné pacienty. S pozdravem a přáním pěkného dne Josef Tlusťák
  Josef Tlusťák
 • Vážená paní riaditeľka, chcela by som sa aj touto cestou poďakovať nielen Vám, ale aj všetkým vašim zamestnancom za starostlivosť o moju maminku. Bola vašou klientkou od decembra minulého roku a začiatkom októbra tohto roku bola po krátkej hospitalizácii na neurol.odd. premiestnená v ťažkom zdravotnom stave naspäť do vášho zariadenia, kde bohužiaľ dňa  zomrela. S maminkou som bola počas celého pobytu u vás v telefonickom kontakte, nakoľko pre mňa nebolo úplne jednoduché za ňou chodiť na návštevy častejšie ako cca raz za mesiac. Bývam 200 km odtiaľ, nie som motorizovaná a vzhľadom ku coronovej situácii boli návštevy obmedzené. S istotou však viem povedať, že ste jej vaším úžasným a láskavým prístupom zabezpečili radostné naplnenie konca života a hlavne dôstojné a kľudné dožitie. Mohla by som vymenovať viacero zamestnancov, ale bohužiaľ som si ich mená nezapísala, ale pamätám si sestričku Veroniku. Mala som s ňou možnosť viackrát komunikovať aj počas predchádzajúcich návštev a nesmierne si vážim jej prístup, ľudskosť, empatiu aj milé slová. Takisto trojica ošetrovateliek, si zaslúžia špeciálnu vďaku. Som Vám nesmierne vďačná, že mi bolo umožnené byť posledné týždne života maminky u nej kedykoľvek a akokoľvek dlhú dobu, ale čo je pre mňa nesmierne dôležité, že som do poslednej chvíle cítila spoluúčasť a emocionálnu podporu celého personálu. Vyzdvihnúť by som chcela prácu vašich zamestnancov nielen na 1.poschodí, kde bola maminka umiestnená. Úplne ma dojalo, keď som zistila že ju chodia pozrieť, pozdraviť či sa prihovoriť aj zamestnanci z iných poschodí. V posledných dňoch ste jej zabezpečili kanárika, ktorého jej občas priniesli na izbu a naďalej podnecovali jej zmysly keď ste ju zobrali na kultúrny program atď. Keďže som posledné týždne strávila vo vašom zariadení viac času, môžem s úctou a obrovskou vďakou povedať, že by ste mali byť vzorom pre všetky ostatné pracoviská, ktoré sa starajú o seniorov, ale aj pre nemocnice. Myslím že tak ako všade inde, ste i vy personálne poddimenzované pracovisko, zamestnanci sú určite prepracovaní, majú svoje problémy, ale snažia sa zo seba dávať maximum, vždy si nájdu čas pre pár láskavých slov, milý úsmev. Práca s tak ťažko chorými je po všetkých stránkach nesmierne náročná, ale vaši klienti majú čas naplnený rôznymi aktivitami, čo je úplne najlepšie. Takisto by som chcela poďakovať Vám, paní riaditeľka ako aj staničnej sestre za Váš záujem a hľadanie možností ku skvalitneniu posledných chvíľ maminky. Veľmi by som si priala, aby bola vaša práca adekvátne ocenená a keby to bolo v mojich silách, každému z vás by som dopriala aspoň 2týždnový povinný relaxačný pobyt raz ročne, kde by ste mohli aj vy absolútne vypnúť a staral sa niekto o Vás. Úprimne a z celého srdca by som chcela popriať celému kolektívu hlavne pevné zdravie, veľa osobného šťastia, energie, úspechov, trpezlivosti, lásky a síl, aby ste mohli naďalej odovzdávať veľa zo seba aj ostatným. Robíte to úžasne. So srdečným pozdravom a úctou Inka Rábeková
  Inka Rábeková
 • Vážená paní ředitelko, chtěli bychom Vám osobně a i celému Vašemu kolektivu zařízení ALZHEIMER HOME Zlín poděkovat za nás a za celou naši rodinu upřímně z celého srdce za péči, kterou jste na sklonku jeho života věnovali našemu tátovi. Ve Vašem zařízení našel neuvěřitelnou osobní péči, lidský a nadstandartní přístup a pochopení pro svou složitou životní situaci. Nebývá to tak vždy, ale Vaši pracovníci nevykonávají svoji práci jen jako práci, ale doslova jako životní poslání a na jejich práci a přístupu je to poznat. Za vše mluví i účast Vašich zaměstnanců na posledním rozloučení s naším tátou a květinové dary při této příležitosti. Byla zde i příležitost si lidsky popovídat o životě našeho táty ve Vašem zařízení a lépe tak poznat a pochopit čím procházel při své složité nemoci. Ještě jednou děkujeme za vše a přejeme do další nelehké práce hodně trpělivosti a úspěchů , aby i v dalších rodinných příslušnících Vašich pacientů zůstal tak dobrý a krásný pocit z Vaší práce jako je tomu u nás. S pozdravem a přáním jen všeho dobrého Josef a Zdeněk Tlusťákovi
  Josef a Zdeněk Tlusťákovi
 • Dobrý den, paní magistro, dovolte mi, abych projevila vděčnost a uznání a poděkovala Vašim lékařům, sestřičkám a hlavně ošetřovatelům, kteří pečovali o moji maminku.  Přístup k mé mamince byl příkladný, všichni jí projevovali ochotu, pochopení a laskavou péči. Je známo, že v těžkých chvílích nemoci jsou takové věci zásadní. Rozhodně je však nelze považovat za samozřejmost, přestože u pracovníků Vašeho centra v Alzheimer Home Zlín je zřejmé, že se jedná o nedílnou součást jejich péče o klienty. Velmi si jejich práce vážím a neskonale oceňuji, že navzdory dlouhotrvající psychické i fyzické zátěži, jíž jsou vystaveni, zachovávají si lidskost a laskavost. S úctou a poděkováním M. N.
  M.N.
 • Vážená paní ředitelko, dovolte mi tímto dopisem vyjádřit pochvalu Vašemu domovu ve Zlíně. Babičku zde máme umístěnou již více než tři roky. Péče v domově se za poslední dobu velmi zlepšila, což kromě mě pozoruje i zbytek naší rodiny, stejně jako naše babička. Komunikace s veškerým personálem probíhá bez problému. Pokud něco potřebujeme vyřešit, vždy nám je ihned vyhověno. Personál se chová profesionálně a většinu času svou práci vykonává s úsměvem na tváři. Rozumím tomu, že starat se o klienty s demencí není vždy lehké, ale naše rodina je šťastná, že jsme zvolili právě Alzheimer Horne ve Zlíně. Ještě jednou děkuji za celou péči.
  PhDr. Šuhová
 • Dobrý den, paní ředitelko, chtěla bych Vám touto cestou poděkovat a napsat, že máte skvělý personál. Jako klientka je u Vás maminka paní Marie, bohužel zdravotní důvody mi nedovolují, tak časté návštěvy jako bych si představovala – být to na mě jsem u maminky každý týden. Ale při každé návštěvě je poznat, nejen od sestřiček, naprostý lidský, vstřícný a profesionální přístup, jak ke klientkám/tům/, tak k návštěvám. Smekám, před tímto přistupem, protože si uvědomuji, že jejich práce je velmi, velmi těžká a obtížná po stránce fyzické i psychické. Každý  nás vždy přivítá ze srdcem na dlani a úsměvem, Zasloužily by nejméně každý měsíc dovolenou někde u moře :-)))))., aby načerpaly síly a energii, Díky, právě tomuto úžasnému přístupu, vím, že je o maminku pečováno, jak to nejvíce jde, Prosím, jestli to bude možné, předejte jim všem VELKÉ PODĚKOVÁNÍ a Vám děkuje moje maličkost, za to co všechno děláte. S pozdravem  
  D.K.
ALZHEIMER HOME Zlín

Galerie

ALZHEIMER HOME Zlín

Virtuální prohlídka

ALZHEIMER HOME Zlín

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME Zlín

Růmy 1391 a 1393, 760 01 Zlín

+420 724 383 772

 

ALZHEIMER HOME Zlín

Kontakty

Bc. Kateřina Kupčíková
Ředitelka zařízení
+ 420 773 377 070 katerina.kupcikova@alzheimerhome.cz
Bc. Lenka Bajzová
Sociální pracovnice
+420 778 494 060 lenka.bajzova@alzheimerhome.cz
Barbora Honová, DiS.
Sociální pracovník
+420 773 377 075 barbora.honova@alzheimerhome.cz
Mgr. Bohdana Kutějová
Vrchní sestra
+420 773 377 071 bohdana.kutejova@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Zlín

Kontakty - sesterna

Nepřetržitá linka
Službu konající sestra
+420 773 377 073
ALZHEIMER HOME Zlín

Kde nás najdete