ALZHEIMER HOME Český Těšín

ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby.

Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

ALZHEIMER HOME Český Těšín

O domově

ALZHEIMER HOME Český Těšín tvoří samostatná budova o jednom podzemním a čtyřech nadzemních podlažích v klidné části Českého Těšína, v bezprostřední blízkosti vlakového a autobusového nádraží. Klientům jsou k dispozici prostorná jídelna a společenské místnosti. Součástí zařízení je malý venkovní prostor s lavičkami, ohraničený živým plotem.

Kompletní vybavení všech pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení.

Kapacita našeho zařízení ALZHEIMER HOME Český Těšín je 120 lůžek.

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží speciálně vybavené místnosti pro cvičení jemné a hrubé motoriky.

Nezavíráme se ani před světem – právě naopak: jezdíme na výlety a výstavy, užíváme si procházky po okolí.

ALZHEIMER HOME Český Těšín

Galerie

ALZHEIMER HOME Český Těšín

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME Český Těšín

Svojsíkova 2087, 737 01 Český Těšín

Tel: +420 724 383 772 

 

ALZHEIMER HOME Český Těšín

Reference

  • Dobrý den, paní Nožičková, chtěla bych Vám poděkovat za péči o mou maminku, která strávila ve vašem domově necelých 8 let. Vyřiďte, prosím, poděkování veškerému personálu, který se podílel na péči o ni, zejména v poslední době, kdy už byla hodně špatná. Přeji Vám hodně sil při této záslužné práci. S pozdravem D.P.
    D.P.
ALZHEIMER HOME Český Těšín

Partneři

ALZHEIMER HOME Český Těšín

Podporují nás

ALZHEIMER HOME Český Těšín

Kontakty

Mariola Nožičková
Ředitelka
+420 775 686 673 mariola.nozickova@alzheimerhome.cz
Halina Siwková, DiS.
Vrchní sestra - Vedoucí zdravotní péče
+420 602 575 501 halina.siwkova@alzheimerhome.cz
Bc. Denisa Buchtová
Sociální pracovnice
+420 775 686 670 denisa.buchtova@alzheimerhome.cz
Kateřina Kubošová, DiS.
staniční sestra
katerina.kubosova@alzheimerhome.cz
Mgr. Michaela Valčíková
Klientský servis (příjem nových klientů)
+420 724 383 772 michaela.valcikova@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Český Těšín

Kontakty - sesterna

Nepřetržitá linka
Službu konající sestra
+420 720 032 891
ALZHEIMER HOME Český Těšín

Kde nás najdete