ALZHEIMER HOME Český Těšín

ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby.

Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

ALZHEIMER HOME Český Těšín

ALZHEIMER HOME Český Těšín tvoří samostatná budova o jednom podzemním a čtyřech nadzemních podlažích v klidné části Českého Těšína, v bezprostřední blízkosti vlakového a autobusového nádraží. Klientům jsou k dispozici prostorná jídelna a společenské místnosti. Součástí zařízení je malý venkovní prostor s lavičkami, ohraničený živým plotem.

Zdravotní péče

Našim klientům jsou poskytovány kvalitní zdravotní služby pokrývající základní odbornosti, které pomohou optimálně diagnostikovat a léčit všechny běžné zdravotní problémy a preventivně jim také předcházet. K dispozici je nadstandardně vybavené lékařské pracoviště. Je-li to možné a účelné, klientům tak zajišťujeme vyšetření a ambulantní ošetření přímo v zařízení. Našimi spolupracovníky jsou špičkoví odborníci v oboru všeobecného praktického lékařství, psychiatrie či dalších oborů. Máme propracovaný systém lékařských vizit a pravidelných preventivních kontrol psychického i fyzického stavu našich klientů. Díky tomu jsme schopni zachytit každou změnu zdravotního stavu a bezprostředně upravit léčebný, ošetřovatelský a stravovací režim.

ALZHEIMER HOME je součástí skupiny Penta Hospitals. Penta Hospitals provozuje v České republice síť nemocnic i odborných ambulancí a je naším přirozeným záměrem, abychom našim klientům i rodinám do budoucna nabízeli lepší a komplexnější zdravotní služby, které se tímto unikátním spojením nabízí. Ambulance Penta s.r.o. je ve všech našich zařízeních poskytovatelem zdravotní péče v oboru všeobecné praktické lékařství a dále ve vybraných oborech specializované ambulantní péče.

Kompletní vybavení všech pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení.

 

ALZHEIMER HOME Český Těšín

Kapacita domova

120

lůžek

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží speciálně vybavené místnosti pro cvičení jemné a hrubé motoriky.

Nezavíráme se ani před světem – právě naopak: jezdíme na výlety a výstavy, užíváme si procházky po okolí.

ALZHEIMER HOME Český Těšín

Reference

  • Chtěli bychom touto cestou vyjádřit pochvalu kolektivu pracovníků 3. patra Vašeho zařízení. Od 9. srpna je u Vás naše maminka. Snažíme se za ní chodit denně, proto máme srovnání za celou tu dobu. Naše maminka bývala dříve pouze na pokoji, kam jsme za ní chodili. Jelikož je to člověk, který má rád lidi, rád s nimi povídá, rád zpívá, máme za to, že jí to takto moc nevyhovovalo. Teď však vnímáme velkou změnu a tato změna se projevuje i na jejím chování. Vaši svěřenci jsou všichni ve společenské místnosti, kde se jim Vaši pracovníci maximálně věnují, hrají hry, mají možnost si vypít kávu, čaj, kakao a k tomu něco dobrého zakousnout. Když odcházíme, maminka je klidná, rozloučí se s námi a my víme, že je o ni dobře postaráno. V minulosti nechtěla, abychom odešli, byla vystrašená a říkala nám, že se bojí. Děkujeme kolektivu za náročnou práci. (únor 2024)
    Josef a Bronislava Hamanovi
  • Dobrý den, paní Nožičková, chtěla bych Vám poděkovat za péči o mou maminku, která strávila ve vašem domově necelých 8 let. Vyřiďte, prosím, poděkování veškerému personálu, který se podílel na péči o ni, zejména v poslední době, kdy už byla hodně špatná. Přeji Vám hodně sil při této záslužné práci. S pozdravem D.P.
    D.P.
ALZHEIMER HOME Český Těšín

Galerie

ALZHEIMER HOME Český Těšín

Virtuální prohlídka

ALZHEIMER HOME Český Těšín

Podporují nás

ALZHEIMER HOME Český Těšín

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME Český Těšín

Svojsíkova 2087, 737 01 Český Těšín

Tel: +420 724 383 772 

ALZHEIMER HOME Český Těšín

Kontakty

Mgr. Petra Krulová, Ph.D.
Ředitelka zařízení
+420 775 686 673 petra.krulova@alzheimerhome.cz
Mgr. Bc. Jarmila Mazáková
Sociální pracovnice
+420 733 600 150 jarmila.mazakova@alzheimerhome.cz
Nikola Sikorová
Vedoucí péče
+420 602 865 687 nikola.sikorova@alzheimerhome.cz
Zuzana CieńciŁová
Staniční sestra
+420 605 574 530 zuzana.ciencialova@alzheimerhome.cz
Mgr. Ing. Martina Šilhárová, MBA
Vrchní sestra
+420 602 575 501 martina.silharova@alzheimerhome.cz
Mgr. Michaela Valčíková
Jednání se zájemci o službu - region Morava
+420 724 383 772 michaela.valcikova@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Český Těšín

Kontakty - sesterna

Nepřetržitá linka
Službu konající sestra
+420 720 032 891
ALZHEIMER HOME Český Těšín

Kde nás najdete