ALZHEIMER HOME Loucký Mlýn

+420 604 366 496

(jednání se zájemcem o službu)

louckymlyn@alzheimerhome.cz
+420 773 377 020
Další kontakty (klikněte)
ALZHEIMER HOME Loucký Mlýn

ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby. Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

 

ALZHEIMER HOME Loucký Mlýn

O domově

ALZHEIMER HOME Loucký Mlýn se rozprostírá v malebné krajině na břehu řeky Blanice, v blízkosti města Vodňany. Areál Vás okouzlí svým venkovským stylem a nádherným prostředím, které klientům připomíná dobu jejich mládí a současně splňuje požadavky na péči a potřeby osob s demencí. Součástí budovy je velká terasa k posezení a lesík, využívaný k procházkám i volnočasovým aktivitám.

Jsme hrdým držitelem certifikátu Vážka, garantujícím nejvyšší kvalitu poskytované péče.

Kompletní vybavení všech pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí ve dvou až třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení. Celý areál je plně bezbariérový.

Kapacita našeho zařízení ALZHEIMER HOME Loucký Mlýn je 69 lůžek.

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží i speciálně vybavené místnosti pro léčebný tělocvik, cvičení jemné a hrubé motoriky, terapeutické vaření a pečení, ergoterapii a promítání. Navíc s námi v areálu bydlí i fenka Dituška a kocour, kteří se řádně starají o každodenní pet terapii.

Nezavíráme se ani před světem – právě naopak: navštěvujeme výstavy, kino, mše svaté, cukrárnu a keramickou dílnu, organizujeme výlety i kulturní akce. Jezdí k nám harmonikáři a jiní hudebníci, pořádáme taneční vystoupení, pravidelné bohoslužby, návštěvy dětí z mateřské školy.

ALZHEIMER HOME Loucký Mlýn

Galerie

ALZHEIMER HOME Loucký Mlýn

Reference

  • „Děkujeme za milý, citlivý a profesionální přístup ke klientům Vašeho zařízení a vytváření příjemného prostředí, ve kterém mohl náš tatínek Miloslav P. dnes s úsměvem oslavit svoje jmeniny.“  
    Rodina

    Rodina

ALZHEIMER HOME Loucký Mlýn

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME Loucký Mlýn

Radčice 58, 389 01, Vodňany Loucký Mlýn

Tel.: +420 722 961 444

ALZHEIMER HOME Loucký Mlýn

Kontakty

Bc. Lucie Kučerová
Ředitelka
+420 773 377 020 lucie.kucerova@alzheimerhome.cz
Lenka Pírková
Vrchní sestra
+420 773 377 021 lenka.pirkova@alzheimerhome.cz
Markéta Bláhová,DiS.
Sociální pracovnice
+420 773 377 025 marketa.blahova@alzheimerhome.cz
Monika Procházková
staniční sestra
+420 773 377 022 monika.prochazkova@alzheimerhome.cz
Eliška Zikmundová
Jednání se zájemci o službu
+420 604 366 496 eliska.zikmundova@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Loucký Mlýn

Kontakty - sesterna

Nepřetržitá linka
Službu konající sestra
+420 773 377 023
ALZHEIMER HOME Loucký Mlýn

Kde nás najdete