ALZHEIMER HOME Loucký Mlýn

Radčice 58, 389 01 Vodňany +420 734 596 765

(jednání se zájemcem o službu)

louckymlyn@alzheimerhome.cz
+420 773 377 020
Další kontakty (klikněte)
ALZHEIMER HOME Loucký Mlýn

ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby. Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

 

ALZHEIMER HOME Loucký Mlýn

O domově

ALZHEIMER HOME Loucký Mlýn se rozprostírá v malebné krajině na břehu řeky Blanice, v blízkosti města Vodňany. Areál Vás okouzlí svým venkovským stylem a nádherným prostředím, které klientům připomíná dobu jejich mládí a současně splňuje požadavky na péči a potřeby osob s demencí. Součástí budovy je velká terasa k posezení a lesík, využívaný k procházkám i volnočasovým aktivitám.

 

Zdravotní péče

Našim klientům jsou poskytovány kvalitní zdravotní služby pokrývající základní odbornosti, které pomohou optimálně diagnostikovat a léčit všechny běžné zdravotní problémy a preventivně jim také předcházet. K dispozici je nadstandardně vybavené lékařské pracoviště. Je-li to možné a účelné, klientům tak zajišťujeme vyšetření a ambulantní ošetření přímo v zařízení. Našimi spolupracovníky jsou špičkoví odborníci v oboru všeobecného praktického lékařství, psychiatrie či dalších oborů. Máme propracovaný systém lékařských vizit a pravidelných preventivních kontrol psychického i fyzického stavu našich klientů. Díky tomu jsme schopni zachytit každou změnu zdravotního stavu a bezprostředně upravit léčebný, ošetřovatelský a stravovací režim.

ALZHEIMER HOME je součástí skupiny Penta Hospitals. Penta Hospitals provozuje v České republice síť nemocnic i odborných ambulancí a je naším přirozeným záměrem, abychom našim klientům i rodinám do budoucna nabízeli lepší a komplexnější zdravotní služby, které se tímto unikátním spojením nabízí. Z tohoto důvodu se právě společnost Ambulance Penta s.r.o. (ze skupiny Penta Hospitals) postupně v našich zařízeních stává novým poskytovatelem zdravotní péče v oboru všeobecné praktické lékařství a dále ve vybraných oborech specializované ambulantní péče.

 

Kompletní vybavení všech pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí ve dvou až třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení. Celý areál je plně bezbariérový.

 

ALZHEIMER HOME Loucký Mlýn

Kapacita domova

69

lůžek

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží i speciálně vybavené místnosti pro léčebný tělocvik, cvičení jemné a hrubé motoriky, terapeutické vaření a pečení, ergoterapii a promítání. Navíc s námi v areálu bydlí i fenka Dituška a kocour, kteří se řádně starají o každodenní pet terapii.

Nezavíráme se ani před světem – právě naopak: navštěvujeme výstavy, kino, mše svaté, cukrárnu a keramickou dílnu, organizujeme výlety i kulturní akce. Jezdí k nám harmonikáři a jiní hudebníci, pořádáme taneční vystoupení, pravidelné bohoslužby, návštěvy dětí z mateřské školy.

ALZHEIMER HOME Loucký Mlýn

Galerie

ALZHEIMER HOME Loucký Mlýn

Reference

 • Vážená paní ředitelko,   obracím se na Vás ohledně předání zpětné vazby na Alzheimer Home Loucký Mlýn. Má maminka je zde ubytována již rok a půl. Za tu dobu u ní vidím velký posun v jejím zdravotním stavu, v jejím chování a vystupování. Věřím, že zařízení, které vedete, na ni má prospěšný vliv. Veškerý personál, se kterým jsem se za dobu, co za maminkou jezdím, potkal, se ke mně i k mamince chová vstřícně, laskavě a má příjemné vystupování, a to nejen k nám, ale i k ostatním ubytovaným klientům. Maminka si taktéž chování personálu chválí. Zároveň mám pocit, že je personál důsledný a snaží se klienty i přes možný prvotní nesouhlas z jejich strany přimět k tomu, aby jedli, pili, účastnili se aktivit a vykonávali další činnosti, které jsou pro ně prospěšné. Co se týče aktivit, které v domově organizujete, musím pochválit jejich výběr, neboť jsou pestré, zajímavé a každý si může najít to své. Za vše shora uvedené Vám a především Vašemu personálu velice děkuji, jsem Vám zavázán a vážím si toho.  (duben 2024) S pozdravem
  R.C.
 • „Děkujeme za milý, citlivý a profesionální přístup ke klientům Vašeho zařízení a vytváření příjemného prostředí, ve kterém mohl náš tatínek Miloslav P. dnes s úsměvem oslavit svoje jmeniny.“  
  Rodina

  Rodina

 • Vážená paní ředitelko, ráda bych Vám podala zpětnou vazbu na služby Alzheimer Home v Louckém mlýně, kde moje babička od 1.9.2022 do včerejšího dne pobývala. Babička prodělala v létě klíšťovou meningoencefalitidu – její stav byl vážný a následky těžko předvídatelné. Jako první bych začala u prostředí, které je velmi pěkně, útulně zařízené a především ČISTÉ. Při míře náročnosti péče o klienty je údržba čistoty další velmi náročný bod této práce – alespoň z mého pohledu. Při každé mojí návštěvě jsem byla svědkem toho, jak se sestry, pečovatelky i další personál naprosto přirozeně pohybuje mezi klienty a komunikuje s nimi velmi otevřeně, profesionálně, přesto přátelsky. Kdykoliv jsem babičku navštívila, byla jsem opravdu mile přivítána a nikdy nebyl problém s tím, jak dlouho se zdržím (vždy jsem dostala občerstvení a také soukromí pro čas s babičkou). Sestry byly vždy velmi ochotné a zodpovídaly moje (někdy možná velmi časté a náročné) dotazy. A to ať jsem byla v domě přítomna osobně nebo jsem v kteroukoliv hodinu zavolala – telefon nikdy nezvonil dlouho a pro mé překvapení se vždy ozval příjemný pozdrav a následovaly trpělivé odpovědi na mé dotazy. V případě, že jsme si babičku brali na víkendy domů, tak bylo vše pečlivě a správně připraveno. Moje babička se i přes zdravotní přítěže v domě cítila užitečná, pochopená, obstaraná. Vždy, když jsme si ji brali na víkendy domů tak vyprávěla o tom, jak se s kterou sestrou/pečovatelkou zasmála, co se událo. Byla spokojená s přístupem personálu, se všemi měla velmi pěkný vztah – nejvíce si však oblíbila paní Helenku a Adélku (tak o nich babička mluví). Byla spokojená také s jídlem a je z mého pohledu důležité ocenit i zaměstnance, kteří nejsou přímo v kontaktu s klienty, ale na jejich spokojenosti se významně podílí. Včera jsme si babičku vyzvedli a vzali si ji do domácí péče. I díky péči, kterou poskytoval personál v tomto domě se babička zlepšila natolik, že je schopna být s námi doma. To, že babička byla spokojená a s personálem si vytvořila blízký vztah jsem poznala jednoduše – při odjezdu se neubránila slzám a srdečně se s personálem loučila. Myslím si, že je velmi důležité podat Vám zpětnou vazbu na zaměstnance, kteří v tomto domě pracují a dělají svou práci na 110 procent. Je to práce velmi náročná a já upřímně obdivuji každého, kdo takovou práci dělá. Vystudovala jsem obor speciální pedagogika (od dětství po seniorský věk) a proto mám z různých praxí i srovnání této činnosti. Byla bych moc ráda, aby se tento e-mail dostal nejen k Vám, ale také k zaměstnancům, kteří se o jednoho z mých nejdůležitějších lidí starali s láskou, úctou a pokorou. Byly to pro naši rodinu nelehké chvíle a děkuji vám všem, že jste nám je pomohli zvládnout. Přeji všem šťastné a krásné dny.
  M.K.
ALZHEIMER HOME Loucký Mlýn

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME Loucký Mlýn

Radčice 58, 389 01, Vodňany Loucký Mlýn

Tel.: +420 734 596 765

ALZHEIMER HOME Loucký Mlýn

Kontakty

Bc. Lucie Kučerová
Ředitelka zařízení
+420 773 377 020 lucie.kucerova@alzheimerhome.cz
Lenka Rysková Pírková
Vrchní sestra
+420 773 377 021 lenka.pirkova@alzheimerhome.cz
Monika Procházková
staniční sestra
+420 773 377 022 monika.prochazkova@alzheimerhome.cz
Dita Šimáková, Dis.
Sociální pracovnice
+420 773 377 025 dita.simakova@alzheimerhome.cz
Bc. Jindra Slavíková
Jednání se zájemci o službu - region Jižní a Západní Čechy
+420 734 596 765 jindra.slavikova@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Loucký Mlýn

Kontakty - sesterna

Nepřetržitá linka – sesterna Loucký Mlýn
Službu konající sestra
+420 773 377 023
ALZHEIMER HOME Loucký Mlýn

Kde nás najdete