ALZHEIMER HOME Svoboda nad Úpou

Lázeňská 317 a 319, 542 24 Svoboda nad Úpou +420 737 810 315

(jednání se zájemci o umístění)

svobodanadupou@alzheimerhome.cz
+420 725 873 497
Další kontakty (klikněte)
ALZHEIMER HOME Svoboda nad Úpou

ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby. Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

 

ALZHEIMER HOME Svoboda nad Úpou

ALZHEIMER HOME Svoboda nad Úpou se nachází v klidném horském prostředí města Svoboda nad Úpou v okrese Trutnov v Královéhradeckém kraji. Klientům je k dispozici vstupní hala s posezením a knihovnou, prostorná jídelna, společenské a aktivizační místnosti a relaxační místnost. Součástí zařízení je zahrada s posezením přímo v malebném okolí Janského potoka.

Zdravotní péče

Našim klientům jsou poskytovány kvalitní zdravotní služby pokrývající základní odbornosti, které pomohou optimálně diagnostikovat a léčit všechny běžné zdravotní problémy a preventivně jim také předcházet. K dispozici je nadstandardně vybavené lékařské pracoviště. Je-li to možné a účelné, klientům tak zajišťujeme vyšetření a ambulantní ošetření přímo v zařízení. Našimi spolupracovníky jsou špičkoví odborníci v oboru všeobecného praktického lékařství, psychiatrie či dalších oborů. Máme propracovaný systém lékařských vizit a pravidelných preventivních kontrol psychického i fyzického stavu našich klientů. Díky tomu jsme schopni zachytit každou změnu zdravotního stavu a bezprostředně upravit léčebný, ošetřovatelský a stravovací režim.

ALZHEIMER HOME je součástí skupiny Penta Hospitals. Penta Hospitals provozuje v České republice síť nemocnic i odborných ambulancí a je naším přirozeným záměrem, abychom našim klientům i rodinám do budoucna nabízeli lepší a komplexnější zdravotní služby, které se tímto unikátním spojením nabízí. Ambulance Penta s.r.o. je ve všech našich zařízeních poskytovatelem zdravotní péče v oboru všeobecné praktické lékařství a dále ve vybraných oborech specializované ambulantní péče.

Kompletní vybavení všech pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí v jednolůžkových až čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení. Celý areál je plně bezbariérový.

 

ALZHEIMER HOME Svoboda nad Úpou

Kapacita domova

118

lůžek

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie.

ALZHEIMER HOME Svoboda nad Úpou

Reference

 • Vážení zaměstnanci, zdravíme Vás z Broumova. Chtěli bychom touto cestou Vám všem poděkovat za pomoc a péči o naši maminku. Patří Vám velký obdiv a dík za Vaši nelehkou práci.
  E. a D.
 • Vážená paní ředitelko, chtěla bych touto cestou poděkovat všem zaměstnancům, se kterými jsem se u Vás setkávala. Nemohu nic vytknout, jen chválit. Jednání s Vámi a s kýmkoli ze zařízení ve Svobodě bylo vždy příjemné a bezkonfliktní. Vážím si trpělivosti pečovatelek a zdravotníků a smekám před nimi.
  M.S.
 • Moc díky za Vaše slova v této pro nás obtížné situaci. Je pro mě velmi těžké se vyrovnat s nemocí, která postihla mého tatínka.  Děkuji ještě jednou za podporu a pomoc.
  D.M.
 • Vážená paní ředitelko, děkuji za pozvání. Myslím, že se koncert opravdu povedl, přálo i počasí. Můj obdiv patří celému personálu domova, bylo to asi náročné všechno zorganizovat a připravit. Pokud Vás mohu požádat, poděkujte ode mne celému personálu. V dokonalé úctě k Vaší činnosti, V.P.
  V.P.
 • Děkujeme Vám všem za péči, kterou jste naší tetě dávali. Byli jsme s vaším zařízením vždy spokojeni. I když nemoc postupovala a teta měla i jiné zdravotní problémy, nikdy jsme nelitovali, že jsme jí vybrali právě toto zařízení.
  V.P.
 • Vážená paní ředitelko. Moc děkuji. Hudební vystoupení se opravdu podařilo, bylo asi nejlepší, co jsem u Vás zažil. Vaše aktivizační pracovnice byly skvělé. V.P. (listopad 2023)
  V.P.
ALZHEIMER HOME Svoboda nad Úpou

Galerie

ALZHEIMER HOME Svoboda nad Úpou

Virtuální prohlídka

Partneři

ALZHEIMER HOME Svoboda nad Úpou

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME Svoboda nad Úpou

Lázeňská 317 a 319, 542 24 Svoboda nad Úpou

+420 737 810 315 (jednání se zájemci o umístění)

ALZHEIMER HOME Svoboda nad Úpou

Kontakty

Mgr. Renáta Pospíšilová
Ředitelka zařízení a sociální pracovnice
+420 725 873 497 renata.pospisilova@alzheimerhome.cz
Jana Hajská
Vrchní sestra
+420 601 561 043 jana.hajska@alzheimerhome.cz
Jana Semerádová
Vedoucí sociální péče
+420 778 703 036 jana.semeradova@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Svoboda nad Úpou

Kontakt - sesterna

ODDĚLENÍ 3B
Sesterna
+420 725 981 637
ODDĚLENÍ 3A
Sesterna
+420 739 224 847
ODDĚLENÍ 1B
Sesterna
+420 732 275 522
ODDĚLENÍ 1A
Sesterna
+420 739 227 594
ALZHEIMER HOME Svoboda nad Úpou

Kde nás najdete