ALZHEIMER HOME Průhonice

Na Michovkách I 707, 252 43 Průhonice +420 604 366 496

(jednání se zájemci o umístění)

pruhonice@alzheimerhome.cz
+420 774 774 060
Další kontakty (klikněte)
ALZHEIMER HOME Průhonice

ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby. Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

 

ALZHEIMER HOME Průhonice

ALZHEIMER HOME Průhonice se nachází 16 km jihovýchodně od centra Prahy v okrese Praha-západ ve Středočeském kraji. Moderní centrum naleznete ve vilové čtvrti nedaleko národní kulturní památky a památky UNESCO – Průhonického parku. Součástí zařízení je rozlehlá zahrada se zenovými prvky. Celkový prostor nabízí řadu příležitostí pro terapeutické aktivity, jako je zážitkový chodník pro bosé nohy, bylinkové záhonky či ptačí budky.  Po zahradě chodí pár pávů, které klienti velmi rádi pozorují. Klienti také využívají prostornou společenskou místnost spojenou se zimní zahradou, velkou útulnou knihovnu a fototerapeutickou pláž s teplým pískem. Dále je zde ateliér pro kadeřnické a pedikérské služby, tělocvična spojená s fyzioterapeutickým zázemím, kuchyňka s pečící troubou, reminiscenční místnost i wellness s hydromasážní vanou.

Zdravotní péče

Našim klientům jsou poskytovány kvalitní zdravotní služby pokrývající základní odbornosti, které pomohou optimálně diagnostikovat a léčit všechny běžné zdravotní problémy a preventivně jim také předcházet. K dispozici je nadstandardně vybavené lékařské pracoviště. Je-li to možné a účelné, klientům tak zajišťujeme vyšetření a ambulantní ošetření přímo v zařízení. Našimi spolupracovníky jsou špičkoví odborníci v oboru všeobecného praktického lékařství, psychiatrie či dalších oborů. Máme propracovaný systém lékařských vizit a pravidelných preventivních kontrol psychického i fyzického stavu našich klientů. Díky tomu jsme schopni zachytit každou změnu zdravotního stavu a bezprostředně upravit léčebný, ošetřovatelský a stravovací režim.

ALZHEIMER HOME je součástí skupiny Penta Hospitals. Penta Hospitals provozuje v České republice síť nemocnic i odborných ambulancí a je naším přirozeným záměrem, abychom našim klientům i rodinám do budoucna nabízeli lepší a komplexnější zdravotní služby, které se tímto unikátním spojením nabízí. Ambulance Penta s.r.o. je ve všech našich zařízeních poskytovatelem zdravotní péče v oboru všeobecné praktické lékařství a dále ve vybraných oborech specializované ambulantní péče.

Nedílnou součástí našeho zařízení ALZHEIMER HOME Průhonice je ordinace praktické lékařky.

MUDr. Barbora Rážová

Ordinační doba:

Středa: odpoledne

Čtvrtek: odpoledne

Kompletní vybavení všech pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí v jedno, dvou i tří lůžkových pokojích se sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny. Standardem je televize na pokoji, elektricky polohovatelné lůžko s matrací, noční stolek s výsuvným stolkem, stůl s židlemi k posezení i prostorná šatní skříň. Přesto nabízíme možnost i vlastního dovybavení různými obrazy, nástěnnými hodinami atp., abychom zpříjemnili klientovi aklimatizaci a aby se tu každý cítil jako doma. Ke stravování využíváme prostorné jídelny v přízemí i komornější klubovny na odděleních. Celý areál je plně bezbariérový.

 

ALZHEIMER HOME Průhonice

Kapacita domova

158

lůžek

Aktivizační činnosti a terapie

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie,  taneční terapie či canisterapie. K aktivizaci slouží i speciálně vybavené místnosti pro rehabilitaci, relaxační a kondiční cvičení, terapeutické vaření a pečení, výtvarný ateliér, keramické dílny. Naši klienti navíc pravidelně navštěvují fototerapeutickou pláž, která kromě jiného pozitivně ovlivňuje náladu a pomáhá při nespavosti.

Nezavíráme se ani před světem – právě naopak: velké oblibě se u nás těší turistické pochody, pikniky v přírodě, návštěvy kulturních akcí, výstav či muzeí. Obrovskou výhodou je náš vlastní autobus.

Jsme hrdými držiteli certifikátu Mezigeneračně.  Děti se společně s klienty zapojují do aktivit pořádaných v centru i mimo něj. Baví nás i svými hrátkami na dětském hřišti, které je vkusně zakomponováno v naší rozlehlé zahradě. Jejich přítomnost má na psychiku klientů pozitivní vliv, dětská bezprostřednost vyvolává zájem i úsměv na tváři.

ALZHEIMER HOME Průhonice

Jak vypadá den pracovníka v sociálních službách?

ALZHEIMER HOME Průhonice

Virtuální prohlídka

Partneři

ALZHEIMER HOME Průhonice

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME Průhonice

Na Michovkách I 707, 252 43 Průhonice

Telefon: +420 737 810 315

 

ALZHEIMER HOME Průhonice

Kontakty

Bc. Marta Hrdonková
Ředitelka zařízení
+420 774 774 060 marta.hrdonkova@alzheimerhome.cz
Bc. Lenka Škodová, DiS.
Sociální pracovnice
+420 774 774 065 lenka.skodova@alzheimerhome.cz
Bc. Kateřina Poláčková
Vedoucí sociální péče
+420 778 433 535 katerina.polackova@alzheimerhome.cz
Mgr. Michaela Navrátilová
Vrchní sestra
+420 774 774 061 michaela.navratilova@alzheimerhome.cz
Edita Korytarová
Jednání se zájemci o umístění - Praha a Střední Čechy
+420 604 366 496 edita.korytarova@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Průhonice

Kontakty - sesterna

Oddělení 2
směnová sestra
+420 774 774 093
Oddělení 3
směnová sestra
+420 774 774 063
Oddělení 4
směnová sestra
+420 774 774 073
ALZHEIMER HOME Průhonice

Kde nás najdete