ALZHEIMER HOME Pardubice

Bělehradská 591, 530 09 Pardubice II +420 737 810 315

(jednání se zájemci o umístění)

pardubice@alzheimerhome.cz
+420 737 062 788
Další kontakty (klikněte)
ALZHEIMER HOME Pardubice

ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby. Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

 

ALZHEIMER HOME Pardubice

ALZHEIMER HOME Pardubice se nachází v klidné části města, nedaleko jezera Bajkal. Společné prostory, terasa a zahrada nabízí klientům řadu míst k odpočinku, trávení času s blízkými, ale i k četným aktivitám. Vnitřní prostory centra byly navrženy v naprostém souladu s potřebami osob s demencí, s dostatkem místa k setkávání a zároveň se zákoutími pro klid a soukromí.

Zdravotní péče

Našim klientům jsou poskytovány kvalitní zdravotní služby pokrývající základní odbornosti, které pomohou optimálně diagnostikovat a léčit všechny běžné zdravotní problémy a preventivně jim také předcházet. K dispozici je nadstandardně vybavené lékařské pracoviště. Je-li to možné a účelné, klientům tak zajišťujeme vyšetření a ambulantní ošetření přímo v zařízení. Našimi spolupracovníky jsou špičkoví odborníci v oboru všeobecného praktického lékařství, psychiatrie či dalších oborů. Máme propracovaný systém lékařských vizit a pravidelných preventivních kontrol psychického i fyzického stavu našich klientů. Díky tomu jsme schopni zachytit každou změnu zdravotního stavu a bezprostředně upravit léčebný, ošetřovatelský a stravovací režim.

ALZHEIMER HOME je součástí skupiny Penta Hospitals. Penta Hospitals provozuje v České republice síť nemocnic i odborných ambulancí a je naším přirozeným záměrem, abychom našim klientům i rodinám do budoucna nabízeli lepší a komplexnější zdravotní služby, které se tímto unikátním spojením nabízí. Ambulance Penta s.r.o. je ve všech našich zařízeních poskytovatelem zdravotní péče v oboru všeobecné praktické lékařství a dále ve vybraných oborech specializované ambulantní péče.

Kompletní vybavení všech pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení. Celý areál je plně bezbariérový.

 

ALZHEIMER HOME Pardubice

Kapacita domova

166

lůžek

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby byly potěšením a zpříjemněním dne. Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží vybavené místnosti, zahrada, společenská místnost, prostorná jídelna či terasa. Využívají se pomůcky pro cvičení jemné a hrubé motoriky, dále se věnujeme trénování paměti, arteterapii, terapeutickému pečení a mnoho dalšímu.

Nezavíráme se před světem – právě naopak: Navštěvují nás muzikanti, děti a studenti z mateřských, základních a středních škol, kteří pro nás pravidelně pořádají vystoupení. Naše klienty pravidelně navštěvují canisterapeutičtí psi. Každý měsíc se v našem centru koná oslava narozenin, posezení u kávy a zákusků. Prostory kaple slouží k naplnění duchovních potřeb našich klientů. Každý měsíc mají klienti možnost využít služeb kadeřnice či pedikérky v salónu.

ALZHEIMER HOME Pardubice

Reference

 • Dobrý den, chtěla bych vám jménem svým a jménem mých sourozenců poděkovat za péči o naši maminku Pavlínu ve vašem zařízení. Maminka u vás strávila své poslední dny a měla kvalitní péči, kterou potřebovala a za kterou děkujeme. Naše poděkování patří všem zaměstnancům a také ho vyřiďte prosím sociální pracovnici, se kterou jsme zpočátku hodně komunikovali. Děkuji Vám (říjen 2023)
  M.O.
 • Dobrý den, chci Vám jménem celé rodiny velice poděkovat za krásné fotografie. Také vám patří OBROVSKÝ DÍK za VAŠI PÉČI A STAROSTLIVOST o Vaše klienty. Vždy, když přijdu na návštěvu za bratrem, cítím u Vás pohodu a klid, pečujete o své klienty s velkým nasazením a ochotou. Všichni víme, že Vaše práce je velice náročná, jak fyzicky, tak psychicky. A klidně bych si dovolila, celému Vašemu skvělému kolektivu za Vaší práci poděkovat, poděkovat jménem všech rodinných příslušníků Vašich klientů, neboť jsem již v minulosti na Vaše zařízení slyšela jen samou chválu a mně osobně se to potvrdilo i v praxi.  
  Olga Šimonová

  Olga Šimonová

 • Vážená paní ředitelko, sociální pracovnice, zdravotní sestry, pečovatelky a ošetřovatelky… chtěl bych Vám a celému kolektivu pracovníků centra touto cestou poděkovat za péči a starostlivost o naší maminku a nejen o ní. Vždy jsem si myslel, že se o maminku dokážu postarat až do poslední chvíle a rozhodování umístit ji do Vašeho zařízení bylo pro mě velice složité. Je to jako přesadit starý strom a není jasné jestli neuschne. Zatím je u Vás jen krátce a zvyká si opravdu velice pomalu. Vím, že každý pacient potřebuje individuální přístup a trpělivost. Ještě jedou bych chtěl upřímně poděkovat všem pracovníkům centra od uklízeček po zdravotní sestry, protože s kýmkoliv jsem se potkal bud osobně nebo po telefonu, všichni byli ochotní, vstřícní, usměvaví, komunikativní a to v dnešní zvlášť nelehké době není vždy pravidlem. Zvláštní poděkování patří Veronice Lelkové, která v den příjmu naší maminky, symbolicky na dušičky, ochotně přiběhla k autu, s úsměvem vzala maminku za ruku a dovedla ji až do přijímací místnosti, kde vše proběhlo v přátelském duchu. Hodně zdraví, mnoho osobních i pracovních úspěchů v novém roce a hodně radosti a trpělivosti při Vaší nelehké práci.   S pozdravem Jiří Veselík s rodinou
  Jiří Veselík
 • Vážená paní ředitelko, chtěla bych Vám a všem zaměstnancům touto cestou poděkovat za péči, kterou věnujete mému tatínkovi. Byl k Vám přijat po hospitalizaci v nemocnici a následné péči v LDN v Rybitví. Jeho stav tomu odpovídal. Nebylo pro nás lehké udělat toto rozhodnutí, ale paní sociální pracovnice Murinová byla velice vstřícná, všem nám vysvětlila, ukázala a hlavně uklidnila. Sestřičky a ošetřovatelky jsou ochotné, milé, ohleduplné, je na nich vidět, že svou práci dělají srdcem. Když se u tatínka vyskytl zdravotní problém, paní vrchní nám ihned volala a situaci s námi řešila. Tatínka často navštěvujeme a jsme velice spokojené, v jakém prostředí a stavu se nyní nachází. Ještě jednou Vám všem děkuji za Vaši práci, hlavně za maminku, pro kterou to bylo velice těžké. Moc Vás všude chválí. Krupařová Iveta
  Krupařová Iveta
 • Nedávno jsem u Vás v centru absolvovala stáž. Nejprve v přízemí s aktivizaci klientů a později ve 3. patře. Smekám před všemi, ať jsou to aktivizační pracovnice, pečovatelky, sestřičky. Jejich profesionální a hlavně lidský přístup byl neuvěřitelný. Vaše centrum bych s klidným srdcem doporučila, protože vím, že zde o ně bude opravdu dobře postaráno. Děkuji za tuto skvělou příležitost. Pavlína Pešková
  Pavlína Pešková
 • Přeji Vám k tomu našemu dni hlavně hodně lásky, žádné vrásky. Hodně síly a hlavně pohodu, žádnou nehodu. Z celého srdce si vážíme vaší péče o tatínka a i o babičku. Vlastně o všechny, co tu jsou. Jste úžasné. Děkujeme za vše. M. K. březen 2023
  M.K.
 • Dne 1.března k vám do centra přivezli moji maminku. Chtěla jsou touto cestou krátce poděkovat celému personálu za vřelé přijetí a přivítání. Mgr. Lelková nás přišla přivítat a její přístup byl nejen profesionální, ale byla neuvěřitelně milá a empatická. Váš personál byl tak hodný, vstřícný. Věděli, že mamka miluje sladké, tak na přivítání dostala čoko croissant.:) Děkuji, že mamce a nám pomůžete zvládat těžkou dobu. V pátek s ní děvčata tak krásně mluvila, že se i usmívala a měla jiskřičky v očích,  ještě než viděla mě. Děkuji moc.
  Soňa Vokurková
ALZHEIMER HOME Pardubice

Virtuální prohlídka

Partneři

ALZHEIMER HOME Pardubice

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME Pardubice

Bělehradská 591, 530 09  Pardubice

+ 420 737 810 315

 

ALZHEIMER HOME Pardubice

Kontakty

Bc. Magdalena Vinklerová
Ředitelka zařízení
+420 737 062 788 magdalena.vinklerova@alzheimerhome.cz
Mgr. Veronika Lelková
Sociální pracovnice
+420 778 424 732 veronika.lelkova@alzheimerhome.cz
Mgr. Tereza Perničková
Sociální pracovnice
+420 778 425 010 tereza.pernickova@alzheimerhome.cz
Eva Hrušková
Vrchní sestra
+420 778 424 649 eva.hruskova@alzheimerhome.cz
Veronika Držmíšková
Vedoucí sociální péče
+420 778 424 889 veronika.drzmiskova@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Pardubice

Kontakty - sesterna

Sesterna 2. patro
Službu konající sestra
+420 778 425 110
Sesterna 3. patro
Službu konající sestra
+420 778 425 395
Sesterna 4.patro
Službu konající sestra
+420 737 122 704
Sesterna 5. patro
Službu konající sestra
+420 778 425 395
Sesterna 6. patro
Službu konající sestra
+420 737 915 288
ALZHEIMER HOME Pardubice

Kde nás najdete