ALZHEIMER HOME Modřany

Herrmannova 2223/26, 143 00 Praha 4-Modřany +420 604 366 496

Jednání se zájemci o umístění

modrany@alzheimerhome.cz
+420 730 599 982
Další kontakty (klikněte)
ALZHEIMER HOME Modřany

ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby. Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

ALZHEIMER HOME Modřany

ALZHEIMER HOME Modřany se nachází ve velice klidné části města, mezi rodinnými domky, v blízkosti rekreačního areálu Modřanská rokle. Úchvatný je také výhled na údolí Vltavy s Cukrákem. K dispozici je prostorná společenská a terapeutická místnost s jídelnou. Součástí zařízení jsou krásné terasy a park pro venkovní procházky a odpočinek se cvičebními stroji pro seniory. Celý areál je samozřejmě plně bezbariérový.

Zdravotní péče

Našim klientům jsou poskytovány kvalitní zdravotní služby pokrývající základní odbornosti, které pomohou optimálně diagnostikovat a léčit všechny běžné zdravotní problémy a preventivně jim také předcházet. K dispozici je nadstandardně vybavené lékařské pracoviště. Je-li to možné a účelné, klientům tak zajišťujeme vyšetření a ambulantní ošetření přímo v zařízení. Našimi spolupracovníky jsou špičkoví odborníci v oboru všeobecného praktického lékařství, psychiatrie či dalších oborů. Máme propracovaný systém lékařských vizit a pravidelných preventivních kontrol psychického i fyzického stavu našich klientů. Díky tomu jsme schopni zachytit každou změnu zdravotního stavu a bezprostředně upravit léčebný, ošetřovatelský a stravovací režim.

ALZHEIMER HOME je součástí skupiny Penta Hospitals. Penta Hospitals provozuje v České republice síť nemocnic i odborných ambulancí a je naším přirozeným záměrem, abychom našim klientům i rodinám do budoucna nabízeli lepší a komplexnější zdravotní služby, které se tímto unikátním spojením nabízí. Ambulance Penta s.r.o. je ve všech našich zařízeních poskytovatelem zdravotní péče v oboru všeobecné praktické lékařství a dále ve vybraných oborech specializované ambulantní péče.

Kompletní vybavení všech pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny, a to včetně televizního přijímače, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení drobnými předměty.

 

ALZHEIMER HOME Modřany

Kapacita domova

146

lůžek

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží i speciálně vybavené místnosti. Neustále renovujeme a nyní připravujeme novou místnost pro terapeutické vaření a pečení.

Navštěvují nás také často děti ze školky EduArt nebo třeba z nedalekého Domu dětí a mládeže Modřany. Děti si vždy pro naše klienty připraví zajímavý program. Mezi pravidelné návštěvníky patří také Základní škola Na Beránku nebo Kulturní centrum Prahy 12. Velikou radost nám také vždy udělají Zvířata z Boušic nebo návštěva čtyřnohého psího kamaráda v rámci canisterapie. Nezapomínáme ani na pohyb, a proto vždy rádi protančíme střevíce s tanečním mistrem panem Veletou.

Mezi naše stálé obyvatele patří naše rodinka morčátek a najdete u nás i zlaté rybičky.

Máme také k dispozici autobus, můžeme proto vyrazit i na výlet mimo Prahu, což si vždy náramně užijeme.

ALZHEIMER HOME MODŘANY

Reference

 • Vážená paní ředitelko, chtěla jsem Vám moc poděkovat za to, že jste mi přesně před rokem umožnila umístit mou matku, do AH Modřany. Tehdy jsem si sice nebyla jistá, ale brzy jsem se přesvědčila o tom, že i domov může být pro seniora v určité situaci nahrazen ještě vhodnějším místem. Zdravotní péče, společnost, aktivity, řád pravidelná strava, hygiena – ani při nejlepší vůli jsem matce toto zajistit nedokázala. V domově si matka během pár týdnů zvykla a záhy se jako zázrakem začala zotavovat a celá znovu rozkvetla. Bohužel zdraví se jí nevrátilo a o Velikonocích zemřela. Chtěla bych touto cestou vyjádřit mé upřímné poděkování a pochvalu personálu, který o matku pečoval, protože opravdu všichni byli milí, laskaví, vstřícní a snažili se i pro ostatní babičky dělat maximum. Jmenovitě musím ocenit alespoň vždy ochotnou sociální pracovníci pí. Mlynaříkovou, empatickou vedoucí zdravotní péče pí. Neuberovou i vstřícnou vrchní sestru pí. Podanou, které se zejména v posledních týdnech matce snažily co nejvíce ulevit. Díky Vám a díky úžasnému přístupu pečovatelek z Modřan jsem si jistá, že nic lepšího na sklonku života pro matku udělat nebylo možné. Přeji Vám hodně spokojených seniorů a jejich rodin a jen to nejlepší. S úctou Zuzana Conková
  Zuzana Conková

  Dcera klientky

 • Vážená paní ředitelko, Ještě jednou moc děkuji za Vaši starostlivost a za to, že Vaše zařízení tak moc dobře funguje. Maminka u Vás strávila 5 let a byli jsme s bratrem vždy s Vaším přístupem a starostlivostí moc spokojeni. I když maminka zejména v posledních 2 letech velmi málo komunikovala, vždy vypadala spokojeně a byla vždy upravená. Zejména bylo moc fajn, když jsme ji mohli vždy na zapůjčeném invalidním vozíčku vyvézt v letních měsících ven k rybníkům. Hluboce se skláním před Vaší prací a přeji Vám i nadále hodně spokojených a vděčných klientů a zejména hodně sil a empatie.
  Ing. Pavel Fučík
 • Vážená paní ředitelko, chci poděkovat Vám a Vašim zaměstnancům, kteří se s péčí a láskou starají o moji maminku na 5. p. Když se před několika dny maminka vrátila do Vašeho zařízení po 2denní hospitalizaci v krčské nemocnici, byla ve stavu, kdy nemluvila a vůbec nereagovala. Viděla jsem ji hned po jejím návratu z hospitalizace a sledovala jeji stav v nemocnici a viděla jsem, jak se během hospitalizace změnil její psychický stav rapidně k horšímu. Potěšilo mne, že to netrápí jen mne, ale že to zaskočilo i sestřičky a pečovatelky Vašeho zařízení a snažili se jí hned dát kvalitní a láskyplnou péči ke zlepšení. Znovu jsem si uvědomila, že Vaši zaměstnanci mají klienty opravdu rádi, a moc Vám za toto a za péči o maminku děkuji. S pozdravem Zuzana Smetanová
  Zuzana Smetanová
 • Vážená paní ředitelko, ráda bych vyjádřila za sebe a celou rodinu velké poděkování za péči o tatínka, který je v péči AH Modřany již téměř rok. Jsme s tatínkem v kontaktu denně, takže jsme měli možnost velmi dobře poznat jak systém péče o klienty, tak celkovou atmosféru zařízení. S velkou vděčností mohu potvrdit, že přístup ošetřovatelek ke klientům je opravdu v duchu Vašeho hesla: „S láskou – jako doma“. Jmenovitě bych ráda podtrhla optimistický a energický, přesto velmi vlídný a lidský přístup ošetřovatelek ze 4. patra, paní Marie Ulenec, Iriny Bodnar a Valentiny Cekot. Tatínek má mentální schopnost již natolik oslabené, že jediné, v čem se dobře orientuje a co určuje jeho pocity a rozpoložení, jsou emoce, které vyčte z tváří pečovatelek. Pokud vidí úsměvy, je i on spokojený. A mohu konstatovat, že tatínek u vás spokojený je. Nelze ani vyjádřit, jak vděční za to celá rodina jsme, proto jsem chtěla Vašemu domovu a všem pečovatelkám vyjádřit touto cestou velké poděkování. S pozdravem a přáním, aby Vás a všechny pečující neopouštěla radost z práce pro potřebné, RNDr. Daniela Vejražková, Ph.D.
  Daniela Vejražková
 • Dobrý den, ráda bych touto cestou poděkovala nejen vedení tohoto zařízení, ale i všem zaměstnancům, kteří přistupují ke svým klientům vždy s porozuměním, laskavým přístupem. Chtěla bych dopřát manželovi, aby mohl vzhledem ke svému zdravot. stavu strávit co nejdelší dobu v domácím prostředí, pokud to jen bude možné. Ještě jednou moc děkuji za Vaši péči , se kterou jsem byla velmi spokojena. S pozdravem Dana Říhová
  Dana Říhová
 • Dobrý den, chtěla jsem alespoň touto cestou moc poděkovat za pomoc a péči, kterou dáváte naší mamince. Děkujeme veškerému personálu –  ošetřovatelkám, zdravotním sestřičkám a pomocnému personálu za veškerou pomoc o naše blízké. Vážíme si vaší pomoci a péče. Přeji hezký den Alena Švejdová s rodinou
  Švejdová
 • Dobrý den, paní ředitelko, Ráda bych vyslovila velké poděkování vám a vašemu personálu za péči o moji maminku. Byla klientkou zdejšího zařízení úplně od počátku a vždy jsem byla s přístupem všech zaměstnanců velice spokojená, všude čisto, maminka čisťounká a v pořádku kdykoliv jsem přišla. Takže jsem neměla nikdy žádné výhrady a jsem ráda, že mohla být do konce svého života v důstojných podmínkách a mezi příjemnými lidmi. Ještě jednou díky, s pozdravem MUDr. Eva Tillmannová
  Eva Tillmannová
 • Vážená paní ředitelko, dovolte, abych touto cestou vyjádřila nejen velké díky, ale i především můj obrovský obdiv a respekt ke všem zaměstnancům Alzheimer Horne Modřany. Díky prostředí, a zejména díky profesionálnímu přístupu všeho personálu, empatii a především lidství strávil můj tatínek poslední chvíle svého života v důstojných podmínkách. To mi umožnilo, že jsem nikdy nezalitovala svěření tatínka do péče Vašeho zařízení, neboť bylo pro mne dlouho nepřípustné, tatínka svěřit do cizí péče. Během svých návštěv u tatínka jsem měla možnost vidět a poznat náročnou práci Vašich zaměstnanců v péči o tak zranitelnou cílovou skupinu, jako jsou senioři či lidé postiženi demencí. Rovněž jsem nabyla zkušenost o bezmezné trpělivosti a vstřícnosti k příbuzným klientů. Mohu sama potvrdit nesmírnou trpělivost a ochotu ze strany všech Vašich zaměstnanců zodpovědět všechny dotazy, které jsem jim kladla. Rovněž mi dokázali v krizových situacích být morální oporou. Je škoda, že práce v pomáhajících profesích je dosud nedoceněná. V úctě PhDr. Ivana Davidová ŘÍJEN 2022
  Ivana Davidová
 • Dobrý den pane řediteli, osobně jsme neměli příležitost se potkat, přesto bych prostřednictvím Vás, ráda poděkovala všem dotčeným v ALZHEIMER HOME Modřany. Můj manžel, pan Jaroslav byl umístěn, jako plně imobilní se všemi dalšími potížemi, do tohoto Domova 31.3.2021 Před týdnem nás opustil. Ráda bych vyjádřila maximální spokojenost s veškerou péčí, během celého pobytu manžela ve vašem Domově. Velké poděkování především všem pečujícím ze 4.patra vedle výtahu napravo. Děkuji. (květen 2023)  
  A.K.
 • Dobrý den, chtěli bychom touto cestou pochválit pracovníky ALZHEIMER HOME Modřany. Jednak jistě vedení domova za vstřícnost a profesionalitu. Dále zmiňujeme úseky, které se týkají aktivizace klientů a lékařské péče. Také pochvala i týmu ošetřovatelek, který je nejbližší klientům. S pozdravem H.U. a J.U.
  H.U. a J.U.
 • Vážený pane  řediteli, můj manžel je klientem ALZHEIMER HOME Modřany již pátým rokem. Po celou dobu je o něj dobře pečováno. Před cca půl rokem byl přestěhován do nejspodnějšího patra. Zpočátku si těžko zvykal. Nyní se však přesvědčuji při každé návštěvě manžela, že je o něj skvěle postaráno. Je v čistotě, vždy upravený, oholený s čistýma očima. Rovněž úklid se velice zlepšil, což mě velice potěšilo. Sestřičky i pečovatelky jsou nesmírně laskavé, vstřícné. Myslím si, že je třeba nejen kritizovat, ale i chválit. Já rozhodně velmi chválím a děkuji! Mgr. Vlaďka Zemanová (září 2023)
  Mgr. Vlaďka Zemanová
ALZHEIMER HOME MODŘANY

Video

ALZHEIMER HOME Modřany

Virtuální prohlídka

Partneři

ALZHEIMER HOME MODŘANY

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME Modřany

Herrmannova ul. 2223/26 143 00 Praha 4 — Modřany

+420 604 366 496

ALZHEIMER HOME Modřany

Kontakty

Iva Skorčíková, DiS., MBA.
Ředitelka zařízení
+420 730 599 982 iva.skorcikova@alzheimerhome.cz
Kristýna Radilová, DiS.
Sociální pracovnice
+420 724 113 304 kristyna.radilova@alzheimerhome.cz
Bc. Anna Langpaulová
Sociální pracovnice
+420 702 216 358 anna.langpaulova@alzheimerhome.cz
Lubica Bejvančická
Vrchní sestra
+420 722 062 543 lubica.bejvancicka@alzheimerhome.cz
Fabiana Lima
Staniční sestra
+420 720 986 495 fabiana.lima@alzheimerhome.cz
Olga Kirilová
Staniční sestra
+420 722 057 544 olga.kirilova@alzheimerhome.cz
Zuzana Kadlecová
Vedoucí péče
+420 722 062 532 zuzana.kadlecova@alzheimerhome.cz
Edita Korytarová
Jednání se zájemci o umístění - Praha a Střední Čechy
+420 604 366 496 edita.korytarova@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Modřany

Kontakty - sesterna

Nepřetržitá linka
Službu konající sestra
+420 722 062 530
ALZHEIMER HOME MODŘANY

Kde nás najdete