ALZHEIMER HOME Zábřeh

+420 724 383 772

(jednání se zájemci o umístění)

zabreh@alzheimerhome.cz
+420 778 494 030
Další kontakty (klikněte)
ALZHEIMER HOME Zábřeh

ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby. Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

 

ALZHEIMER HOME Zábřeh

ALZHEIMER HOME Zábřeh se nachází v klidné části města s krásným výhledem do okolí (ve slunných dnech i na nejvyšší horu Jeseníků, Praděd). Jsme moderní zařízení, které splňuje náročné požadavky na péči a zároveň poskytuje klientům klidné a pohodlné bydlení. Součástí zařízení je i dětská skupinka Myška.

K centru patří rozlehlá zahrada s altánem a lavičkami, sloužící k procházkám i volnočasovým aktivitám. Příjemné posezení nabízí levandulová kavárna. Součástí zařízení je i kaple, kde se pravidelně konají bohoslužby a která je přístupná i mimo vyhrazený čas jak pro klienty, tak pro návštěvníky. V centru je k dispozici také kadeřnice a pedikérka.

Kompletní vybavení všech pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení. Celý areál je plně bezbariérový.

Kapacita našeho zařízení ALZHEIMER HOME Zábřeh 162 lůžek.

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží speciálně vybavené místnosti pro rehabilitaci, cvičení jemné a hrubé motoriky, terapeutické vaření a pečení, a také keramická dílna. V prostoru zahrady se věnujeme i gardenterapii a zooterapii.

Nezavíráme se ani před světem – právě naopak: jezdíme na výlety, pořádáme akce pro rodiny klientů i jejich přátele.

ALZHEIMER HOME Zábřeh

Galerie

ALZHEIMER HOME Zábřeh

Reference

  • Vážená paní ředitelko, jménem rodiny Vám chci vyjádřit velký dík za vzornou a lásky plnou péči, kterou měla možnost zažít naše maminka, která našla ve Vašem zařízení svůj domov posledních tří a půl roků svého života. Upřímně děkujeme pečovatelkám, aktivizačním pracovnicím , zdravotnímu personálu a pomocnému personálu. Nesmírně si vážíme Vašeho laskavého přístupu se srdcem na dlani. Děkujeme za to, že jsme mohli s maminkou prožít poslední chvilku rozloučení spolu s ní, u ní na pokoji. Jménem rodiny K.H. (srpen 2022)
    Kristina Hrozová
  • Poděkování! Děkuji všem co se v ALZHEIMER HOME Zábřeh starají o mého dědečka Jaromíra. Jsem nesmírně vděčný za jejich ochotu. Zaslouží si to nejlepší. Máme ho moc rádi.   ŘÍJEN 2022
    J.L.
  • Vážená paní Valčíková. Děkujeme z celého srdce za Vaši neskutečnou pomoc, snahu, trpělivost, upřímnost ale především empatii a účast.    
    M.W.
ALZHEIMER HOME Zábřeh

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME Zábřeh

Smetanova 196/52 789 01 Zábřeh

+420 724 383 772

ALZHEIMER HOME Zábřeh

Kontakty

Mgr. Markéta Stržínková, DiS.
Ředitelka
+420 778 494 030 marketa.strzinkova@alzheimerhome.cz
Bc. Markéta Tillerová
Vrchní sestra
+420 778 494 031 marketa.tillerova@alzheimerhome.cz
Bc. Lenka Florianová
Sociální pracovnice
+420 778 494 035 lenka.florianova@alzheimerhome.cz
Bc. Pavlína Rýznarová, DiS.
Sociální pracovnice
+420 775 893 832 pavlina.ryznarova@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Zábřeh

Kontakty - sesterna

Nepřetržitá linka Zábřeh 2. patro
Službu konající sestra - 2. patro
+420 775 893 844 sestra.zabreh3@alzheimerhome.cz
Nepřetržitá linka Zábřeh 3. patro
Službu konající sestra - 3. patro
+420 778 494 041 sestra.zabreh4@alzheimerhome.cz
Nepřetržitá linka Zábřeh 1. patro
Službu konající sestra - 1. patro
+420 778 494 045 sestra.zabreh2@alzheimerhome.cz
Nepřetržitá linka – přízemí
Službu konající sestra, přízemí
+420 778 494 043 sestra.zabreh1@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Zábřeh

Kde nás najdete