ALZHEIMER HOME České Budějovice

+420 604 366 496

(jednání se zájemci o službu)

ceskebudejovice@alzheimerhome.cz
+420 773 377 054
Další kontakty (klikněte)
ALZHEIMER HOME České Budějovice

ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby. Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

 

ALZHEIMER HOME České Budějovice

ALZHEIMER HOME České Budějovice je situováno v klidné části města, v blízkosti Vrbenských rybníků. Velká zahrada s prostorným altánem nabízí dostatek prostoru k venkovním aktivitám, procházkám i posezení. Součástí centra je Dětská skupina Kulíšek. Přítomnost dětí má na psychiku našich klientů pozitivní vliv. Dětská bezprostřednost vyvolává zájem i úsměv na tváři stejně jako každodenní přítomnost zvířat, která jsou zapojena do pet terapií.

Oblíbeným místem, zejména u žen, je kadeřnictví, situované přímo v centru. V areálu se nachází také ordinace praktického lékaře.

Jsme členem Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky.

Kompletní vybavení všech pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí ve dvou, výjimečně třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení. Celý areál je plně bezbariérový.

Kapacita našeho zařízení ALZHEIMER HOME České Budějovice je 170 lůžek.

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace. Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží speciálně vybavené místnosti pro rehabilitaci, cvičení jemné a hrubé motoriky, pro aromaterapii i terapeutické vaření a pečení.

Nezavíráme se před světem – právě naopak: Jezdíme na výlety, výstavy i do divadel. Děti z mateřských a základních uměleckých škol, hudebních a divadelních spolků pro nás pravidelně pořádají vystoupení.

ALZHEIMER HOME České Budějovice

Galerie

ALZHEIMER HOME České Budějovice

Reference

  • Vážená paní ředitelko, Ještě jednou moc děkuji za Vaši starostlivost a za to, že Vaše zařízení tak moc dobře funguje. Maminka u Vás strávila 5 let a byli jsme s bratrem vždy s Vaším přístupem a starostlivostí moc spokojeni. I když maminka zejména v posledních 2 letech velmi málo komunikovala, vždy vypadala spokojeně a byla vždy upravená. Zejména bylo moc fajn, když jsme ji mohli vždy na zapůjčeném invalidním vozíčku vyvézt v letních měsících ven k rybníkům. Hluboce se skláním před Vaší prací a přeji Vám i nadále hodně spokojených a vděčných klientů a zejména hodně sil a empatie.
    Ing. Pavel Fučík
ALZHEIMER HOME České Budějovice

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME České Budějovice

Husova Třída 1651/125A, 370 11 České Budějovice

+420 773 377 054

 

ALZHEIMER HOME České Budějovice

Kontakty

Daniela Hambergerová
Ředitelka
+420 773 377 054 daniela.hambergerova@alzheimerhome.cz
Alena Šimánková, DiS
Sociální pracovnice
+420 773 377 095 alena.simankova@alzheimerhome.cz
Mgr. Denisa Oktábcová
Sociální pracovnice
+420 773 377 035 denisa.oktabcova@alzheimerhome.cz
Lucie Vlasáková, DiS.
Vrchní sestra
+420 773 377 031 lucie.vlasakova@alzheimerhome.cz
Eliška Zikmundová
Jednání se zájemci o službu
+420 604 366 496 eliska.zikmundova@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME České Budějovice

Kontakty – sesterna

Nepřetržitá linka
směnová sestra 3. stanice
+420 773 377 053
Nepřetržitá linka
směnová sestra 2. stanice
+420 773 377 043
Nepřetržitá linka
směnová sestra 1. stanice
+420 773 377 033
ALZHEIMER HOME České Budějovice

Kde nás najdete