ALZHEIMER HOME České Budějovice

Husova třída 1651/125a, 370 11 České Budějovice +420 734 596 765

(jednání se zájemci o službu)

ceskebudejovice@alzheimerhome.cz
+420 773 377 054
Další kontakty (klikněte)
ALZHEIMER HOME České Budějovice

ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby. Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

 

ALZHEIMER HOME České Budějovice

ALZHEIMER HOME České Budějovice je situováno v klidné části města, v blízkosti Vrbenských rybníků. Velká zahrada s prostorným altánem nabízí dostatek prostoru k venkovním aktivitám, procházkám i posezení. Součástí centra je Dětská skupina Kulíšek. Přítomnost dětí má na psychiku našich klientů pozitivní vliv. Dětská bezprostřednost vyvolává zájem i úsměv na tváři stejně jako každodenní přítomnost zvířat, která jsou zapojena do pet terapií.

Oblíbeným místem, zejména u žen, je kadeřnictví, situované přímo v centru. V areálu se nachází také ordinace praktického lékaře.

Jsme členem Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky.

Zdravotní péče

Našim klientům jsou poskytovány kvalitní zdravotní služby pokrývající základní odbornosti, které pomohou optimálně diagnostikovat a léčit všechny běžné zdravotní problémy a preventivně jim také předcházet. K dispozici je nadstandardně vybavené lékařské pracoviště. Je-li to možné a účelné, klientům tak zajišťujeme vyšetření a ambulantní ošetření přímo v zařízení. Našimi spolupracovníky jsou špičkoví odborníci v oboru všeobecného praktického lékařství, psychiatrie či dalších oborů. Máme propracovaný systém lékařských vizit a pravidelných preventivních kontrol psychického i fyzického stavu našich klientů. Díky tomu jsme schopni zachytit každou změnu zdravotního stavu a bezprostředně upravit léčebný, ošetřovatelský a stravovací režim.

ALZHEIMER HOME je součástí skupiny Penta Hospitals. Penta Hospitals provozuje v České republice síť nemocnic i odborných ambulancí a je naším přirozeným záměrem, abychom našim klientům i rodinám do budoucna nabízeli lepší a komplexnější zdravotní služby, které se tímto unikátním spojením nabízí. Ambulance Penta s.r.o. je ve všech našich zařízeních poskytovatelem zdravotní péče v oboru všeobecné praktické lékařství a dále ve vybraných oborech specializované ambulantní péče.

Kompletní vybavení všech pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí ve dvou, výjimečně třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení. Celý areál je plně bezbariérový.

 

ALZHEIMER HOME České Budějovice

Kapacita domova

170

lůžek

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace. Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží speciálně vybavené místnosti pro rehabilitaci, cvičení jemné a hrubé motoriky, pro aromaterapii i terapeutické vaření a pečení.

Nezavíráme se před světem – právě naopak: Jezdíme na výlety, výstavy i do divadel. Děti z mateřských a základních uměleckých škol, hudebních a divadelních spolků pro nás pravidelně pořádají vystoupení.

ALZHEIMER HOME České Budějovice

Reference

 • Vážená paní ředitelko, vrchní sestro ALZHEIMER HOME, od loňského roku je ve vašem zařízení umístěná moje maminka. Tímto bych chtěla poděkovat a ocenit práci veškerého personálu 2.stanice. Zdravotničtí pracovníci vykonávají těžkou a velmi  psychicky náročnou práci. Přesto všichni pracují s velikou trpělivostí, s plným nasazením a úsměvem na rtech. Ke klientům se chovají slušně a ochotně komunikují s rodinnými příslušníky. Každý týden maminku navštěvuji  nepravidelně v různých časech. Vždy byla v pořádku. Byla čistá a v rámci jejích možností zaměstnaná. Proto vás prosím o předání poděkování všem zaměstnancům 2.stanice. Vážím si jejich práce a tímto všem moc děkuji za péči o maminku. S přáním hezkého dne J.V. (únor 2024)
  J.V.
 • Vážená paní ředitelko, Ještě jednou moc děkuji za Vaši starostlivost a za to, že Vaše zařízení tak moc dobře funguje. Maminka u Vás strávila 5 let a byli jsme s bratrem vždy s Vaším přístupem a starostlivostí moc spokojeni. I když maminka zejména v posledních 2 letech velmi málo komunikovala, vždy vypadala spokojeně a byla vždy upravená. Zejména bylo moc fajn, když jsme ji mohli vždy na zapůjčeném invalidním vozíčku vyvézt v letních měsících ven k rybníkům. Hluboce se skláním před Vaší prací a přeji Vám i nadále hodně spokojených a vděčných klientů a zejména hodně sil a empatie.
  Ing. Pavel Fučík
 • Vážená paní Vlasáková, dovolte mi prosím, abych touto cestou moc a moc poděkoval všem pracovníkům 4. patra ALZHEIMER HOME České Budějovice za velikou péči, starostlivost a nesmírnou obětavost při ošetřování mojí tchýně. I když po celou dobu hospitalizace a hlavně v posledních letech velice málo (vlastně už vůbec) nekomunikuje, při každé mé návštěvě vypadá velice spokojeně a je vždy vzorně upravená. Nesmírně si vážím práce a empatie všech pracovníků, kterou věnují Vašim klientům. Nerad bych někoho vynechal z těch, kteří pečují o moji tchýni, tak alespoň za všechny veliký dík Petře Kocmanové, Lence Krskoškové a Martinu Vandasovi. Hluboce se skláním před prací všech Vašich zaměstnanců a přeji Vám mnoho spokojených klientů. P.S. při psaní tohoto poděkování mi bylo oznámeno, že nás má tchýně navždy opustila. Poděkujte prosím celému personálu ještě jednou za veškerou péči, starostlivost a velice citlivé sdělení této smutné události. České Budějovice 26.2.2023
  Jiří D.
 • Dobrý den paní Oktábcová, moc děkuji za zaslání společné fotky z tatínkem, budeme na něj mít památku. Tatínek měl rychlou a klidnou smrt, bylo o něj po všech stránkách u Vás výborně postaráno a to je pro nás velká útěcha. Ještě jednou Vám moc děkuji (říjen 2023)
  A.D.
 • Dobrý den, rády bychom touto cestou poděkovaly za skvělý a lidský přístup vašich zaměstnanců k péči o naše rodiče Karla a Martu. Oba byli umístěni na stanici 3. Personál této stanice se k nim v posledních dnech jejich života choval velice mile a profesionálně. Stejně tak i k nám při našich návštěvách. Péče o rodiče byla bezvadná. Děkujeme moc za vše a do další práce přejeme hodně sil. (říjen 2023)
  MV a HJ
 • Dobrý den, zúčastnila jsem se s vnučkou vydařeného pátečního odpoledne, velice dobré bylo pečivo, punč a krásné dárky pro klienty. Všichni si zaslouží poděkování za starostlivost a péči při přípravě setkání. Všem Vám přeji klidné a spokojené Vánoce, pevné zdraví v novém roce. Se srdečným pozdravem (prosinec 2023)
  M.S.
ALZHEIMER HOME České Budějovice

Galerie

ALZHEIMER HOME České Budějovice

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME České Budějovice

Husova Třída 1651/125A, 370 11 České Budějovice

+420 734 596 765

 

ALZHEIMER HOME České Budějovice

Kontakty

Daniela Hambergerová
Ředitelka zařízení
+420 773 377 054 daniela.hambergerova@alzheimerhome.cz
Alena Šimánková, DiS
Sociální pracovnice
+420 773 377 095 alena.simankova@alzheimerhome.cz
Mgr. Denisa Oktábcová
Sociální pracovnice
+420 773 377 035 denisa.oktabcova@alzheimerhome.cz
Lucie Vlasáková, DiS.
Vrchní sestra
+420 773 377 031 lucie.vlasakova@alzheimerhome.cz
Ing. Jitka Čápová
Vedoucí péče
+420 730 812 950 jitka.capova@alzheimerhome.cz
Bc. Jindra Slavíková
Jednání se zájemci o službu - region Jižní a Západní Čechy
+420 734 596 765 jindra.slavikova@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME České Budějovice

Kontakty – sesterna

Nepřetržitá linka
směnová sestra 3. stanice
+420 773 377 053
Nepřetržitá linka
směnová sestra 2. stanice
+420 773 377 043
Nepřetržitá linka
směnová sestra 1. stanice
+420 773 377 033
ALZHEIMER HOME České Budějovice

Kde nás najdete