ALZHEIMER HOME ZÁTIŠÍ

Urešova 1757, 148 00 Praha-Kunratice +420 604 366 496

(jednání se zájemci o umístění)

zatisi@alzheimerhome.cz
+420 731 143 743
Další kontakty (klikněte)
ALZHEIMER HOME Zátiší

ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby. Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

 

ALZHEIMER HOME ZÁTIŠÍ

ALZHEIMER HOME Zátiší je součástí moderního areálu REZIDENCE Zátiší, který současně poskytuje rezidenční bydlení pro seniory a řadu kvalitních služeb pro jeho obyvatele a návštěvníky. Součástí komplexu jsou ordinace všeobecného praktického lékaře, ambulantních specialistů, kavárna s restaurací, dětský koutek, knihovna, rozlehlé atrium a soukromý park o rozloze 8 000 m².

 

Zdravotní péče

Našim klientům jsou poskytovány kvalitní zdravotní služby pokrývající základní odbornosti, které pomohou optimálně diagnostikovat a léčit všechny běžné zdravotní problémy a preventivně jim také předcházet. K dispozici je nadstandardně vybavené lékařské pracoviště. Je-li to možné a účelné, klientům tak zajišťujeme vyšetření a ambulantní ošetření přímo v zařízení. Našimi spolupracovníky jsou špičkoví odborníci v oboru všeobecného praktického lékařství, psychiatrie či dalších oborů. Máme propracovaný systém lékařských vizit a pravidelných preventivních kontrol psychického i fyzického stavu našich klientů. Díky tomu jsme schopni zachytit každou změnu zdravotního stavu a bezprostředně upravit léčebný, ošetřovatelský a stravovací režim.

ALZHEIMER HOME je součástí skupiny Penta Hospitals. Penta Hospitals provozuje v České republice síť nemocnic i odborných ambulancí a je naším přirozeným záměrem, abychom našim klientům i rodinám do budoucna nabízeli lepší a komplexnější zdravotní služby, které se tímto unikátním spojením nabízí. Z tohoto důvodu se právě společnost Ambulance Penta s.r.o. (ze skupiny Penta Hospitals) postupně v našich zařízeních stává novým poskytovatelem zdravotní péče v oboru všeobecné praktické lékařství a dále ve vybraných oborech specializované ambulantní péče.

 

Kompletní vybavení všech pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích různých kategorií s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení. K dispozici jsou prostorné společenské a terapeutické místnosti s jídelnou. Součástí areálu je uzavřený park pro venkovní procházky a odpočinek. Celý areál je plně bezbariérový.

Nedílnou součástí centra je také RESTAURANT CAFE, kde nabízíme klidné posezení a výborné, cenově dostupné speciality a zákusky.

ALZHEIMER HOME ZÁTIŠÍ

Kapacita domova

155

lůžek

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží i speciálně vybavené místnosti.

Navštěvují nás také často děti, třeba z nedaleké školky. Vždy pro naše klienty připraví zajímavý program.

Máme také k dispozici autobus, můžeme proto vyrazit i na výlet mimo Prahu, což si vždy náramně užijeme.

ALZHEIMER HOME Zátiší

Reference

 • Dobrý den, chtěla bych poděkovat za přístup a péči kterou dáváte nemocným, obzvlášť mému tatínkovi, který tu našel na 2,5 roku domov opravdový domov dnes odešel k nebesům a myslím se vší úctou, Ještě jednou děkuju za důstojný odchod, který by nebyl v mých silách. Díky VÁM. Zátiší Kunratice – péče a láska tam opravdu nechybí, příjemný personál, kontakt s rodinou zkrátka vše. Práce to není lehká i co se tyče psychiky. Vždy byl vymazlen jak miminko, ještě jednou děkuji. Červen 2022
  L.P.

  L.P.

 • Vážená paní ředitelko, ještě jednou bychom touto cestou rády poděkovaly za vzornou péči věnovanou naší mamince nejen během jejího dlouhodobého pobytu, ale především v poslední fázi jejího života. Ocenění si zasluhují zvláště pečovatelky na oddělení, a to za svůj příkladně empatický přístup k umírajícímu člověku. Ráda bych zmínila také sociální pracovnici paní Jitku Křížovou, která se nám vždycky, když jsme se na ni obrátily, snažila okamžitě pomoci. Děkujeme a přejeme hodně úspěchů ve Vaší nelehké práci. Se srdečným pozdravem Věra Pavlíčková a Alena Tůmová
  Věra Pavlíčková a Alena Tůmová
 • Vážená paní ředitelko, ráda bych Vám poděkovala za péči, kterou jste poskytovali mojí mamince. Její situace se za dobu pobytu ve vašem zařízení zlepšila jak mentálně, tak po stránce zdravotní. Chtěla bych proto poděkovat všem pracovnikům ALZHEIMER HOME, kteří se o ni dobře starali. Zvláštní poděkování patří aktivizačním pracovníkům a všem zaměstnancům, kteří svým osobním přístupem zlepšili kvalitu pobytu maminky ve vašem zařízení. Velmi si jejich práce vážím. S přátelským pozdravem  
  M.H.
 • Milá paní ředitelko, chtěla bych touto cestou poděkovat za péči o mou maminku. Pod vašim vedením a vedením vrchní sestry Radky Droběnové odvádíte kvalifikovanou, těžkou  a odpovědnou práci v péči o nemocné seniory.  Váš tým všech pracovníků AH Zátiší  – sester, pečovatelek a pečovatelů, aktivizačních pracovníků, sociálních pracovníků a dalších si zaslouží poděkování a úctu k vykonávané práci, kterou odvádí. Přístup ke klientovi je zde profesionální, laskavý, empatický a vstřícný . Jakýkoliv zdravotní problém se hned řeší.  Bohužel, mám srovnání v současné době s péčí o maminku v nemocnici a zde v AH Zátiší. Nedá se to jaksi dobře porovnat. Maminka je sice po zdařilé operaci, ale po pečovatelské stránce ze strany nemocnice je zhoršená. Jsem velmi ráda a jsem vděčná ,  že vrchní sestra pí Droběnová měla velký zájem o co nejrychlejší  navrácení maminky zpět do péče AH Zátiší (což se povedlo) a je opět opečovávaná a léčena v prostředí naplněném porozuměním. Ještě jednou děkuji všem z AH Zátiší, kteří se podílejí o péči o maminku. S úctou
  D.H.
 • Dobrý den paní ředitelko, jsem rád, že je manželka právě ve vašem zařízení, protože „Tady je svět ještě normální“. Chtěl bych také poděkovat všem vašim zaměstnancům („od uklízečky až po ředitelku“) za to, jak se staráte o klienty. Domnívám se, že vaše zařízení představuje špičku mez poskytovateli sociálních služeb a všude vás také propaguji. Přeji Vám hezký den a těším se na akci.  
  J.Z.
ALZHEIMER HOME Zátiší

Video

ALZHEIMER HOME Zátiší

Virtuální prohlídka

Partneři

ALZHEIMER HOME Zátiší

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME Zátiší

Urešova 1757, 148 00 Praha 4 — Kunratice

+420 604 366 496

ALZHEIMER HOME Zátiší

Kontakty

Mgr. Miluše Horváthová
Ředitelka zařízení
+420 731 143 743 miluse.horvathova@alzheimerhome.cz
Bc. Irena Palatínusová, DiS.
Sociální pracovnice
+420 606 682 914 irena.palatinusova@alzheimerhome.cz
Veronika Šmídová, DiS.
Sociální pracovnice
+420 606 682 925 veronika.smidova@alzheimerhome.cz
Zuzana Sojková
Vrchní sestra
+420 601 142 008 zuzana.sojkova@alzheimerhome.cz
Jitka Křížová
Vedoucí sociální péče
+420 725 975 953 jitka.krizova@alzheimerhome.cz
Alena Petrová
Vedoucí aktivizací
+420 720 954 004 alena.petrova@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Zátiší

Kontakty - sesterna

Nepřetržitá linka
Službu konající sestra
+420 731 641 766
ALZHEIMER HOME Zátiší

Kde nás najdete