Černošice

ALZHEIMER HOME Frýdek-Místek

Hlavní třída 2326, 738 01 Frýdek-Místek +420 724 383 772

jednání se zájemci o umístění

michaela.valcikova@alzheimerhome.cz
+420 724 393 130
Další kontakty (klikněte)
Frýdek budova
ALZHEIMER HOME Frýdek-Místek

O ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby. Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

 

ALZHEIMER HOME Frýdek-Místek

ALZHEIMER HOME Frýdek-Místek se nachází v centru města v bezprostřední blízkosti autobusového nádraží a tvoří ho budova o třech nadzemních podlažích. Klientům jsou k dispozici prostorná jídelna a společenské místnosti. Kapacita zařízení je 57 lůžek.

 

Zdravotní péče

Našim klientům jsou poskytovány kvalitní zdravotní služby pokrývající základní odbornosti, které pomohou optimálně diagnostikovat a léčit všechny běžné zdravotní problémy a preventivně jim také předcházet. K dispozici je nadstandardně vybavené lékařské pracoviště. Je-li to možné a účelné, klientům tak zajišťujeme vyšetření a ambulantní ošetření přímo v zařízení. Našimi spolupracovníky jsou špičkoví odborníci v oboru všeobecného praktického lékařství, psychiatrie či dalších oborů. Máme propracovaný systém lékařských vizit a pravidelných preventivních kontrol psychického i fyzického stavu našich klientů. Díky tomu jsme schopni zachytit každou změnu zdravotního stavu a bezprostředně upravit léčebný, ošetřovatelský a stravovací režim.

ALZHEIMER HOME je součástí skupiny Penta Hospitals. Penta Hospitals provozuje v České republice síť nemocnic i odborných ambulancí a je naším přirozeným záměrem, abychom našim klientům i rodinám do budoucna nabízeli lepší a komplexnější zdravotní služby, které se tímto unikátním spojením nabízí. Z tohoto důvodu se právě společnost Ambulance Penta s.r.o. (ze skupiny Penta Hospitals) postupně v našich zařízeních stává novým poskytovatelem zdravotní péče v oboru všeobecné praktické lékařství a dále ve vybraných oborech specializované ambulantní péče.

ALZHEIMER HOME Frýdek-Místek

Kompletní vybavení všech pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení.

 

ALZHEIMER HOME Frýdek-Místek

Kapacita domova

57

lůžek

ALZHEIMER HOME Frýdek-Místek

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace.

V domově pracujeme s klientyi formou individuálních činností nebo skupinových aktivit dle jejich přání a potřeb.

Uživatelům zajišťujeme aktivizační činnosti, které zahrnují cvičení jemné motoriky, pohybově koncentrační cvičení a nácvik sebeobsluhy. V rámci výtvarných činností jsou k dispozici pomůcky na malování, stříhání, lepení a různé materiály pro vytváření výrobků a dárků. Důraz je kladen i na slovní podporu a motivaci, či jen sdílení společného času povídáním, předčítáním nebo poslechem hudby.

V domově také věnujeme pozornost duchovním potřebám uživatelů. Spolupracujeme s organizací ADRA. Dobrovolníci této organizace se uživatelům věnují individuálně nebo formou skupinových aktivit. V rámci těchto aktivit jsou zprostředkovány kulturní a pěvecká vystoupení.

V průběhu roku jsou organizovány výlety, besedy, výstavy a různé společenské akce.

Naši zaměstnanci jsou proškoleni v rámci konceptu Bazální stimulace, která podporuje vnímání, komunikaci, pohybové schopnosti a je nezbytnou součástí kvalitní péče.

Reference

 • Děkujeme celému kolektivu za krásný program. Jste všichni velice milí a usměvaví. Velký obdiv vaší práci, které děláte s láskou. I když to není jednoduché, díky Vám víme, že je naše babička v těch nejlepších rukou. Děkujeme všem! (říjen 2023)
  Jana a Jaromír
 • Děkuji za úžasné programy a obětavou péči a lásku všem pečovatelkám a celému kolektivu domova.
  V.
 • Do domova pro seniory Alzheimer Home docházím za svou matkou již osmý rok. Celou tu dobu nesmírně obdivuji všechny zaměstnance, pečovatelky, zdravotní sestry, vedení, ostatní pracovníky, za jejich nesmírně náročnou práci, kterou zvládají naprosto perfektně. Všem přeji i nadále hodně elánu při jejich obětavé práci.
  R.CH.
 • Mockrát děkuji za skvělou přípravu setkání rodin a průběh celé akce. V neposlední řadě i za stejně skvělý personál. Služby na velmi vysoké úrovni.
  G.D.
 • Velice bych chtěla poděkovat za pozvání se setkání rodinných příslušníků a za moc pěkné posezení. Máte zde moc příjemné prostředí. Maminka je tady moc spokojená a vždy se těší na výlety, které organizujete. Společně se těšíme na další sešlost a další zážitky, které mi bude maminka vyprávět. Děkuji. (říjen 2023)
  B.
 • Tímto bych chtěla poděkovat všem pracovnicím, že se hezky starají o tatínka a také paní ředitelce za poskytnutí dobrých rad a pomoci. Děkuji  
  A.B.
 • Velmi děkujeme za pozvání a velmi příjemné prožití společných chvil a momentů s naší maminkou
  M.M.
ALZHEIMER HOME Frýdek-Místek

Galerie

ALZHEIMER HOME Frýdek-Místek

Virtuální prohlídka

ALZHEIMER HOME Frýdek-Místek

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME Frýdek-Místek

Hlavní třída 2326, 738 01, Frýdek-Místek

tel.: +420 724 393 130

ALZHEIMER HOME Frýdek-Místek

Kontakty

Mgr. Radomíra Havelková
Ředitelka zařízení
+420 724 393 130 radomira.havelkova@alzheimerhome.cz
Bc. Denisa Filipcová
Vrchní sestra
+420 602 721 971 denisa.filipcova@alzheimerhome.cz
Renata Sládková
Vedoucí sociální péče
+420 601 699 025 renata.sladkova@alzheimerhome.cz
Bc. Klára Plošková
Sociální pracovník
+420 604 476 433 klara.ploskova@alzheimerhome.cz
Michaela Zatloukalová
aktivizační pracovník
420 601 698 937 aktivizace.fm@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Frýdek-Místek

Kontakty - sesterna

Nepřetržitá linka
Službu konající sestra
+420 727 801 049
ALZHEIMER HOME Frýdek-Místek

Kde nás najdete