ALZHEIMER HOME Opava

Holasická 1154/2, 747 05 Opava +420 724 383 772

(jednání se zájemci o umístění)

opava@alzheimerhome.cz
+420 720 039 253
Další kontakty (klikněte)
ALZHEIMER HOME Opava

ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby. Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

 

ALZHEIMER HOME Opava

ALZHEIMER HOME Opava tvoří část moderního administrativního komplexu o jednom podzemním a jednom nadzemním podlaží v klidné části Opavy, čtvrti Kateřinky. Nachází se v bezprostřední blízkosti autobusové zastávky. Klientům jsou k dispozici prostorná jídelna a společenské místnosti. Součástí zařízení je terapeutická zahrada. Objekt nedávno prošel celkovou rekonstrukcí.

Zdravotní péče

Našim klientům jsou poskytovány kvalitní zdravotní služby pokrývající základní odbornosti, které pomohou optimálně diagnostikovat a léčit všechny běžné zdravotní problémy a preventivně jim také předcházet. K dispozici je nadstandardně vybavené lékařské pracoviště. Je-li to možné a účelné, klientům tak zajišťujeme vyšetření a ambulantní ošetření přímo v zařízení. Našimi spolupracovníky jsou špičkoví odborníci v oboru všeobecného praktického lékařství, psychiatrie či dalších oborů. Máme propracovaný systém lékařských vizit a pravidelných preventivních kontrol psychického i fyzického stavu našich klientů. Díky tomu jsme schopni zachytit každou změnu zdravotního stavu a bezprostředně upravit léčebný, ošetřovatelský a stravovací režim.

ALZHEIMER HOME je součástí skupiny Penta Hospitals. Penta Hospitals provozuje v České republice síť nemocnic i odborných ambulancí a je naším přirozeným záměrem, abychom našim klientům i rodinám do budoucna nabízeli lepší a komplexnější zdravotní služby, které se tímto unikátním spojením nabízí. Ambulance Penta s.r.o. je ve všech našich zařízeních poskytovatelem zdravotní péče v oboru všeobecné praktické lékařství a dále ve vybraných oborech specializované ambulantní péče.

Kompletní vybavení všech pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení.

 

ALZHEIMER HOME Opava

Kapacita domova

55

lůžek

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží speciálně vybavená místnosti pro cvičení jemné a hrubé motoriky.

Nezavíráme se ani před světem – právě naopak.

Reference

 • Vážená paní ředitelko, milé sestřičky, pečovatelky a ostatní zaměstnanci AH v Opavě,  kniha života mé maminky se uzavřela. Do jejího druhého domova u vás již přicházet nebudu. Chtěla bych ale, abyste věděli, že u vás byla maminka velmi, velmi spokojená. I přes svou nemoc si situaci dokázala uvědomit a rozumově pochopit, když často říkala: ,,Já vím, sama bych se o sebe postarat už nemohla, ty by ses uhonila, a já se tím pak utrápila. Já jsem tady spokojená. Všichni jsou na mne hodní, je tady čisto, teplo a klid. Co víc si můžu přát.“ Maminka odešla a my jsme tady zůstali. Chtěla bych vám za sebe i za maminku ještě jednou poděkovat. A také vám vyjádřit svou obrovskou úctu za vaši práci. Až budete někdy pochybovat (protože takové okamžiky občas určitě přijdou), zda mají vaše snaha a úsilí smysl, zda vaši práci dokáže někdo ocenit, možná vám pomůže vzpomínka na mne a na mou maminku. Ať už budete kdekoliv, pro mne zůstanete těmi, kteří mé mamince vytvořili druhý domov, když jsem jej já sama zabezpečit nemohla. Ještě jednou vám děkuji. S úctou, (duben 2024)
  E.H. (Nový Jičín)
 • Dobrý den paní ředitelko, děkuji Vám i Vašemu personálu za skvělé a profesionální služby, které jste poskytli mé mamince. S pozdravem a přáním radostných a klidných svátků vánočních přeji Vám i všem Vašim zaměstnancům. prosinec 2022
  I.M.
 • Milá paní ředitelko,   děkuji Vám i celému kolektivu za péči o mou maminku a přeji hezké Vánoce a hodně zdraví, energie, pohody a spokojenosti do nového roku.   prosinec 2022
  E.H.
 • Moc děkujeme za vzorné poskytnuté služby a v novém roce hodně zdraví a pracovních úspěchů. Všem dáváme 1*.
  A.
 • Dobrý den, velice děkuji celému týmu ALZHEIMER HOME Opava. I když se náš tatínek do aktivizací nezapojuje, tak já sama tuto činnost a aktivity velice oceňuji a vaši práci s klienty vnímám velice pozitivně. Přijde mi moc fajn, že s klienty tyto aktivity děláte. A je toho opravdu hodně. Všechny ty tvůrčí dílny,  pečení, koláče, výzdobu chodeb, procházky. Přeji Vám krásné jasní dny. (květen 2023)
  J.M.
 • Moc děkujeme celému personálu, jak se stará o naše rodiče.   Děkujeme  
  A.
 • Dobrý den, chtěla jsem vám všem v domově poděkovat za péči o strýce. Moc si toho vážíme a děkujeme, víme, že tato práce není snadná.
  J.B.
 • Vážená paní ředitelko, velmi rádi vyjadřujeme poděkování Vám i všem, kteří se podíleli na skvělé akci dne 27. 6. 2023, kterou byla návštěva arboreta Nový Dvůr u Opavy. Maminka paní Anna byla velmi spokojená a všechny moc chválila. Velké díky Hezký zbytek dne
  Jiří a Zdeněk K.
 • Vážená paní ředitelko, chtěla bych Vám i všem pečovatelkám, sestřičkám a pracovníkům Alzheimer Home Opava poděkovat za péči o mou maminku, paní Fanynku. Maminka je u Vás v domově spokojená, a to je asi nejhezčí ocenění Vaší práce a pochvala pro všechny zaměstnance Alzheimer Home Opava.  Ještě jednou děkuji  a přeji všem mnoho zdraví, energie a elánu.
  E.H.
 • Dobrý den paní ředitelko, děkuji Vám a všem vašim zaměstnancům v ALZHEIMER HOME Opava za starostlivou péči o mého tatínka a samozřejmě o všechny ostatní klienty. Ač vím, že nemáte lehkou práci, rád budu vzpomínat na vždy vstřícné a usměvavé pečovatelky, sestřičky i ostatní zaměstnance. Přeji vám hodně radosti a zdaru ve vaší náročné práci. (Srpen 2023)
  Z.H.
ALZHEIMER HOME Opava

Galerie

ALZHEIMER HOME Opava

Virtuální prohlídka

ALZHEIMER HOME Opava

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME Opava

Holasická 1154/2, Opava-Kateřinky, 747 05

+420 724 383 772

 

ALZHEIMER HOME Opava

Kontakty

Ema Strouhalová
Ředitelka zařízení
+420 720 039 253 ema.strouhalova@alzheimerhome.cz
Mgr. Iveta Navrátilová
Sociální pracovnice
+420 737 885 084 iveta.navratilova@alzheimerhome.cz
Kamila Koleňáková
staniční sestra
+420 737 884 330 kamila.kolenakova@alzheimerhome.cz
Jana Horáková
Vedoucí péče
+420 732 297 822 jana.horakova@alzheimerhome.cz
Mgr. Michaela Valčíková
Jednání se zájemci o službu - region Morava
+420 724 383 772 michaela.valcikova@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Opava

Kontakty - sesterna

Nepřetržitá linka
Službu konající sestra
+420 739 298 947
ALZHEIMER HOME Opava

Kde nás najdete