ALZHEIMER HOME Jasmín

Řešovská 852/10, 181 00 Praha 8 +420 737 810 315

(jednání se zájemci o umístění)

jasmin@alzheimerhome.cz
+420 720 986 492
Další kontakty (klikněte)
ALZHEIMER HOME Jasmín

O ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby. Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

 

ALZHEIMER HOME Jasmín

ALZHEIMER HOME Jasmín je součástí moderního areálu REZIDENCE Jasmín, který současně poskytuje rezidenční bydlení pro seniory a řadu kvalitních služeb pro jeho obyvatele a návštěvníky. Součástí komplexu jsou ordinace všeobecného praktického lékaře, ambulantních specialistů, pracoviště fyzioterapie, kavárna s restaurací, dětský koutek, knihovna, rozlehlé atrium a soukromý park. Kapacita našeho zařízení je 186 lůžek.

Zdravotní péče

Našim klientům jsou poskytovány kvalitní zdravotní služby pokrývající základní odbornosti, které pomohou optimálně diagnostikovat a léčit všechny běžné zdravotní problémy a preventivně jim také předcházet. K dispozici je nadstandardně vybavené lékařské pracoviště. Je-li to možné a účelné, klientům tak zajišťujeme vyšetření a ambulantní ošetření přímo v zařízení. Našimi spolupracovníky jsou špičkoví odborníci v oboru všeobecného praktického lékařství, psychiatrie či dalších oborů. Máme propracovaný systém lékařských vizit a pravidelných preventivních kontrol psychického i fyzického stavu našich klientů. Díky tomu jsme schopni zachytit každou změnu zdravotního stavu a bezprostředně upravit léčebný, ošetřovatelský a stravovací režim.

ALZHEIMER HOME je součástí skupiny Penta Hospitals. Penta Hospitals provozuje v České republice síť nemocnic i odborných ambulancí a je naším přirozeným záměrem, abychom našim klientům i rodinám do budoucna nabízeli lepší a komplexnější zdravotní služby, které se tímto unikátním spojením nabízí. Z tohoto důvodu se právě společnost Ambulance Penta s.r.o. (ze skupiny Penta Hospitals) postupně v našich zařízeních stává novým poskytovatelem zdravotní péče v oboru všeobecné praktické lékařství a dále ve vybraných oborech specializované ambulantní péče.

Úspěšný audit podpory kontinence

V dubnu 2022 ALZHEIMER HOME Jasmín prošel úspěšně auditem „AUDIT PODPORY KONTINENCE A KVALITY PÉČE O KLIENTY S INKONTINENCÍ“ se záštitou CENTRA PRO STUDIUM DLOUHOVĚKOSTI A DLOUHODOBÉ PÉČE Doc. MUDr. Iva Holmerová PhD.

Kompletní vybavení všech pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích různých kategorií s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení. K dispozici jsou prostorné společenské a terapeutické místnosti s jídelnou. Součástí areálu je uzavřené atrium a terasa pro procházky a odpočinek. Celý areál je plně bezbariérový.

Nedílnou součástí centra je také RESTAURANT CAFE, kde nabízíme klidné posezení a výborné, cenově dostupné speciality a zákusky.

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží i speciálně vybavené místnosti.

Máme také k dispozici autobus, můžeme proto vyrazit i na výlet mimo Prahu, což si vždy náramně užijeme.

Terapeutické postupy kvalitní péče zajišťuje metoda Bazální stimulace, Reminiscenční terapie a dalších konceptů, které pomáhají udržet kvalitu života klientů na nejvyšší možné úrovni.

Navštěvují nás také často děti, třeba z nedalekého Domu dětí mládeže. Vždy pro naše klienty připraví zajímavý program.

Příklady terapeutických činností

Bazální stimulace

Bazální stimulace je koncept ošetřovatelské péče, běžně užívaný v západoevropských státech. Náš Domov pracuje na základě konceptu bazální stimulace a výrazně tím zkvalitňuje péči o klienta a dostává ji na zcela jinou úroveň, než je běžná nebo obecně známá. Tento model naší péče se distancuje od zatím obecně zavedených zvyklostí, ,,nekonzervuje“ stav klienta, ale rozvíjí jej a stimuluje. Bazálně stimulující péče není prováděna na klientovi, ale utváří se v rámci možností a schopností klienta a ošetřujícího. Péče se musí stát zážitkem, nikoliv nepříjemnou zkušeností. Klient je rovnocenný partner, člověk s vlastní historií a individualitou. Nabízíme klientovi takové vjemy, o nichž může sám rozhodnout, zda je přijme, či nikoliv. Velký význam v naší péči mají doteky. Dotýkat se, je základní lidská schopnost. Podporujeme veškeré úrovně jeho vnímání, aktivizujeme jeho mozkovou činnost na základě dlouhodobých paměťových drah a stimulace smyslových orgánů.

Reminiscenční terapie

Reminiscenční terapie je založena na poznání toho, že v mozku zůstávají nejdéle zachovány ty vědomosti, vzpomínky a návyky, které jsou fixovány v dlouhodobé paměti. Klient si s sebou k nám do Domova přináší drobné předměty, fotografie, obrázky, vysvědčení, medaile, a další předměty, které byly kdysi součástí jeho života. Z těchto předmětů je sestaven tzv. vzpomínkový kufřík a album, a s pomocí reminiscenčního terapeuta se s nimi pracuje. Reminiscenční terapie nečerpá pouze ze vzpomínkových alb nebo kufříků. Je to celá škála terapie, vycházející z dlouhodobých paměťových drah, ke které patří i tzv. vzpomínky. Vzpomínky na prožitý život klientů nebo jejich blízkých sepisujeme a jsou součástí kufříků i terapie. Čerpáme z nich informace o našich klientech a můžeme tak mnohem efektivněji s klientem pracovat, protože historii jeho života alespoň trochu známe.

ALZHEIMER HOME Jasmín

Reference

  • Dobrý den, dovolte, abych Vám poděkovala za možnost umístit maminku do ALZHEIMER HOME jasmín. Domov je příjemný, slunný, prostorný, jsme s péčí velmi spokojeni, ošetřovatelky a zdravotní sestry jsou milé a vstřícné. Jídlo je vynikající. Přeji Vám krásný den D.S.
    D.S.
  • Vážená paní ředitelko, rada bych Vám vyjádřila velké diky a můj obdiv k Vám a k  praci, kterou děláte. Vaše zařízení na mě zapůsobilo velmi prijemne, domácky a bezpečně. Vás přístup a čas, který jste mi věnovala vnímám jako fakt, ze svoji praci musíte “milovat”. Pokud bude naše situace vyžadovat pomoc od Vás, budu ráda, když se na Vás budeme moci obrátit. S pozdravem
    J.S.
ALZHEIMER HOME Jasmín

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME Jasmín

Řešovská 852/10, 181 00 Praha 8

+420 737 810 315

Partneři
ALZHEIMER HOME Jasmín

Zpravodaj

Důležité dokumenty ke stažení.

ALZHEIMER HOME Jasmín

Kontakty

Lenka Kellerová DiS.
Ředitelka zařízení ALZHEIMER HOME a ředitelka zařízení SENIOR HOME
+420 720 986 492 lenka.kellerova@alzheimerhome.cz
Bc. Kateřina Vinická, DiS.
Sociální pracovnice
+420 601 699 298 katerina.vinicka@alzheimerhome.cz
Renata Navrátilová
Vrchní sestra
+420 722 961 306 renata.navratilova@alzheimerhome.cz
Sabina Urbanová
Vedoucí sociální péče
+420 722 062 505 sabina.urbanova@alzheimerhome.cz
Lucie Kodadová
Staniční sestra
+420 720 959 765 lucie.kodatova@alzheimerhome.cz
Adéla Mixová
Staniční sestra
+420 601 141 978 adela.mixova@alzheimerhome.cz
Bc. Michaela Sádlíková, DiS.
Jednání se zájemci o umístění
+420 737 810 315 info@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Jasmín

Kontakty - sesterna

5. patro Sesterna – Nepřetržitá linka
Službu konající sestra - 5. patro
+ 420 722 962 883
5. patro Sesterna – Nepřetržitá linka
Službu konající sestra - 5. patro
+ 420 722 962 883
6. patro Sesterna – Nepřetržitá linka
Službu konající sestra - 6. patro
+ 420 601 699 113
6. patro Sesterna – Nepřetržitá linka
Službu konající sestra - 6. patro
+ 420 602 218 830
ALZHEIMER HOME Jasmín

Kde nás najdete