ALZHEIMER HOME Jasmín

Řešovská 852/10, 181 00 Praha 8 +420 604 366 496

(jednání se zájemci o umístění)

jasmin@alzheimerhome.cz
+420 720 986 492
Další kontakty (klikněte)
ALZHEIMER HOME Jasmín

O ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby. Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

 

ALZHEIMER HOME Jasmín

ALZHEIMER HOME Jasmín je součástí moderního areálu REZIDENCE Jasmín, který současně poskytuje rezidenční bydlení pro seniory a řadu kvalitních služeb pro jeho obyvatele a návštěvníky. Součástí komplexu jsou ordinace všeobecného praktického lékaře, ambulantních specialistů, pracoviště fyzioterapie, kavárna s restaurací, dětský koutek, knihovna, rozlehlé atrium a soukromý park.

Zdravotní péče

Našim klientům jsou poskytovány kvalitní zdravotní služby pokrývající základní odbornosti, které pomohou optimálně diagnostikovat a léčit všechny běžné zdravotní problémy a preventivně jim také předcházet. K dispozici je nadstandardně vybavené lékařské pracoviště. Je-li to možné a účelné, klientům tak zajišťujeme vyšetření a ambulantní ošetření přímo v zařízení. Našimi spolupracovníky jsou špičkoví odborníci v oboru všeobecného praktického lékařství, psychiatrie či dalších oborů. Máme propracovaný systém lékařských vizit a pravidelných preventivních kontrol psychického i fyzického stavu našich klientů. Díky tomu jsme schopni zachytit každou změnu zdravotního stavu a bezprostředně upravit léčebný, ošetřovatelský a stravovací režim.

ALZHEIMER HOME je součástí skupiny Penta Hospitals. Penta Hospitals provozuje v České republice síť nemocnic i odborných ambulancí a je naším přirozeným záměrem, abychom našim klientům i rodinám do budoucna nabízeli lepší a komplexnější zdravotní služby, které se tímto unikátním spojením nabízí. Ambulance Penta s.r.o. je ve všech našich zařízeních poskytovatelem zdravotní péče v oboru všeobecné praktické lékařství a dále ve vybraných oborech specializované ambulantní péče.

Úspěšný audit podpory kontinence

V dubnu 2022 ALZHEIMER HOME Jasmín prošel úspěšně auditem „AUDIT PODPORY KONTINENCE A KVALITY PÉČE O KLIENTY S INKONTINENCÍ“ se záštitou CENTRA PRO STUDIUM DLOUHOVĚKOSTI A DLOUHODOBÉ PÉČE Doc. MUDr. Iva Holmerová PhD.

Kompletní vybavení všech pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích různých kategorií s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení. K dispozici jsou prostorné společenské a terapeutické místnosti s jídelnou. Součástí areálu je uzavřené atrium a terasa pro procházky a odpočinek. Celý areál je plně bezbariérový.

Nedílnou součástí centra je také RESTAURANT CAFE, kde nabízíme klidné posezení a výborné, cenově dostupné speciality a zákusky.

ALZHEIMER HOME Jasmín

Kapacita domova

186

lůžek

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží i speciálně vybavené místnosti.

Máme také k dispozici autobus, můžeme proto vyrazit i na výlet mimo Prahu, což si vždy náramně užijeme.

Terapeutické postupy kvalitní péče zajišťuje metoda Bazální stimulace, Reminiscenční terapie a dalších konceptů, které pomáhají udržet kvalitu života klientů na nejvyšší možné úrovni.

Navštěvují nás také často děti, třeba z nedalekého Domu dětí mládeže. Vždy pro naše klienty připraví zajímavý program.

Příklady terapeutických činností

Bazální stimulace

Bazální stimulace je koncept ošetřovatelské péče, běžně užívaný v západoevropských státech. Náš Domov pracuje na základě konceptu bazální stimulace a výrazně tím zkvalitňuje péči o klienta a dostává ji na zcela jinou úroveň, než je běžná nebo obecně známá. Tento model naší péče se distancuje od zatím obecně zavedených zvyklostí, ,,nekonzervuje“ stav klienta, ale rozvíjí jej a stimuluje. Bazálně stimulující péče není prováděna na klientovi, ale utváří se v rámci možností a schopností klienta a ošetřujícího. Péče se musí stát zážitkem, nikoliv nepříjemnou zkušeností. Klient je rovnocenný partner, člověk s vlastní historií a individualitou. Nabízíme klientovi takové vjemy, o nichž může sám rozhodnout, zda je přijme, či nikoliv. Velký význam v naší péči mají doteky. Dotýkat se, je základní lidská schopnost. Podporujeme veškeré úrovně jeho vnímání, aktivizujeme jeho mozkovou činnost na základě dlouhodobých paměťových drah a stimulace smyslových orgánů.

Reminiscenční terapie

Reminiscenční terapie je založena na poznání toho, že v mozku zůstávají nejdéle zachovány ty vědomosti, vzpomínky a návyky, které jsou fixovány v dlouhodobé paměti. Klient si s sebou k nám do Domova přináší drobné předměty, fotografie, obrázky, vysvědčení, medaile, a další předměty, které byly kdysi součástí jeho života. Z těchto předmětů je sestaven tzv. vzpomínkový kufřík a album, a s pomocí reminiscenčního terapeuta se s nimi pracuje. Reminiscenční terapie nečerpá pouze ze vzpomínkových alb nebo kufříků. Je to celá škála terapie, vycházející z dlouhodobých paměťových drah, ke které patří i tzv. vzpomínky. Vzpomínky na prožitý život klientů nebo jejich blízkých sepisujeme a jsou součástí kufříků i terapie. Čerpáme z nich informace o našich klientech a můžeme tak mnohem efektivněji s klientem pracovat, protože historii jeho života alespoň trochu známe.

ALZHEIMER HOME Jasmín

Reference

  • Dobrý den, dovolte, abych Vám poděkovala za možnost umístit maminku do ALZHEIMER HOME jasmín. Domov je příjemný, slunný, prostorný, jsme s péčí velmi spokojeni, ošetřovatelky a zdravotní sestry jsou milé a vstřícné. Jídlo je vynikající. Přeji Vám krásný den D.S.
    D.S.
  • Vážená paní ředitelko, rada bych Vám vyjádřila velké diky a můj obdiv k Vám a k  praci, kterou děláte. Vaše zařízení na mě zapůsobilo velmi prijemne, domácky a bezpečně. Vás přístup a čas, který jste mi věnovala vnímám jako fakt, ze svoji praci musíte “milovat”. Pokud bude naše situace vyžadovat pomoc od Vás, budu ráda, když se na Vás budeme moci obrátit. S pozdravem
    J.S.
  • Vážená paní ředitelko, jménem celé naší rodiny přijměte toto poděkování za přijetí a hospitalizaci naší maminky ve vašem ALZHEIMER HOME Jasmín v srpnu tohoto roku. Maminka byla po celou dobu svého umístnění ve vašem sociálním zařízení plně spokojena jak se zdravotní péčí, tak se sociální péčí. Rovněž jsme velmi ocenili pořádání denních aktivizačních činností, které obohatily kvalitu pobytu maminky ve vašem domově. Rovněž musíme s potěšením vyzdvihnout vysokou kvalitu ubytování a stravování. Bohužel, z rodinných důvodů, jsme byli nuceni pobyt maminky ve vašem domově ukončit po relativně krátkém období na začátku září tohoto roku. Nicméně i v tomto kratším období jsme velmi ocenili aktivní přístup vás a vašich spolupracovníků ze sociálního i zdravotního úseku, který měl pozitivní vliv na kvalitu života naší maminky v jejím komplikovaném životním období. Ještě jednou děkujeme a jsme s pozdravem (říjen 2023)
    rodina H.
ALZHEIMER HOME Jasmín

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME Jasmín

Řešovská 852/10, 181 00 Praha 8

+420 604 366 496

Partneři

ALZHEIMER HOME Jasmín

Kontakty

Lenka Kellerová DiS.
Ředitelka zařízení ALZHEIMER HOME a ředitelka zařízení SENIOR HOME
+420 720 986 492 lenka.kellerova@alzheimerhome.cz
Edita Korytarová
Jednání se zájemci o umístění - Praha a Střední Čechy
+420 604 366 496 edita.korytarova@alzheimerhome.cz
Bc. Kateřina Vinická, DiS.
Sociální pracovnice
+420 601 699 298 katerina.vinicka@alzheimerhome.cz
Renata Navrátilová
Vrchní sestra
+420 722 961 306 renata.navratilova@alzheimerhome.cz
Sabina Urbanová
Vedoucí sociální péče
+420 722 062 505 sabina.urbanova@alzheimerhome.cz
Lucie Kodadová
Staniční sestra
+420 720 959 765 lucie.kodatova@alzheimerhome.cz
Adéla Mixová
Staniční sestra
+420 601 141 978 adela.mixova@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Jasmín

Kontakty - sesterna

5. patro Sesterna – Nepřetržitá linka
Službu konající sestra - 5. patro
+ 420 722 962 883
5. patro Sesterna – Nepřetržitá linka
Službu konající sestra - 5. patro
+ 420 722 962 883
6. patro Sesterna – Nepřetržitá linka
Službu konající sestra - 6. patro
+ 420 601 699 113
6. patro Sesterna – Nepřetržitá linka
Službu konající sestra - 6. patro
+ 420 602 218 830
ALZHEIMER HOME Jasmín

Kde nás najdete