SENIOR HOME České Budějovice

Husova tř. 1651, 370 05 České Budějovice

Pronájem seniorských bytů včetně možnosti využití pečovatelské služby a domácí péče.

+420 773 377 065 jana.huncovska@alzheimerhome.cz
+420 773 377 054
Další kontakty (klikněte)

Značka Kvality

SENIOR HOME České Budějovice v prosinci 2022 získal Značku kvality.

Značku kvality uděluje Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky, profesní organizace sdružující poskytovatele sociálních služeb.
Je tak důležitou zpětnou vazbou odborníků z oboru. Získat nejvyšší možné ocenění je velice obtížné, ještě těžší je však nejvyšší metu obhájit.
Týmu SENIOR HOME České Budějovice se to podařilo. Certifikace Značka kvality – se čtyřmi hvězdami je platná až do roku 2026.

SENIOR HOME České Budějovice

SENIOR HOME České Budějovice najdete v klidné části města, v blízkosti Vrbenských rybníků. Zahrada nabízí dostatek prostoru k venkovním aktivitám, procházkám i posezení. Díky různorodosti areálu neztrácejí klienti denní kontakt s běžným životem. Navíc má pozitivní vliv na jejich psychiku i přítomnost dětí z Dětské skupiny Kulíšek. Jejich bezprostřednost a hravost u klientů vyvolává zájem a často i úsměv na tváři. Nechybí ani ordinace praktického lékaře a velmi dobře zásobený obchod s potravinami. Jsme členem Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky a certifikovaným držitelem Značky kvality v sociálních službách.

Aktivizační činnosti

Pro naše klienty organizujeme řadu kulturních akcí – vystoupení divadelních spolků, přednášky, besedy, hudební odpoledne aj. V rámci pravidelné aktivizace probíhají sportovní cvičení, lekce jógy a výuka trénování paměti. Bydlení a stravování K pronájmu nabízíme malometrážní byty o velikosti 1+kk a 2+kk, s možností využití pečovatelské služby a domácí péče, a to v nepřetržitém celodenním provozu.

Rodinné prostředí přináší klientům pohodlí a bezpečí. V zařízení se nachází recepce (obsluha 7.00 – 19.00) a doplňkové služby (obchod). Obyvatelé mohou využívat jídelnu, kde se podává klasická česká domácí kuchyně, a kde se přípravě pokrmů věnuje maximální pozornost. V případě alergií či dietních omezení je vždy nabízena vhodná alternativa. Jsme rádi, když klientům chutná jako doma. Skladba jídelního lístku je připravována nutriční terapeutkou, což zaručuje jeho vyváženost.

Seniorské byty k pronájmu

Seniorské byty k pronájmu: K pronájmů nabízíme byty 1+kk a 2+kk. Pod jednou střechou tak senioři dostanou láskyplnou péči, kterou potřebují každý den.

V budově mohou využít služeb:

 • praktického lékaře
 • psychiatra
 • pečovatelské služby
 • domácí péče (dostupnost 24 hodin denně)
 • služby recepce
 • jídelny s domácí kuchyní
 • obchodu
 • lékárny (resp. možnosti objednání a dodání, Dr. Max)
  kadeřnice a pedikérky (možnost objednání)
 • trénování paměti
 • účasti na kulturních akcích, které pravidelně pořádáme

Díky různorodosti areálu neztrácejí klienti denní kontakt s běžným životem.

Pečovatelské služby SENIOR HOME GROUP s.r.o

Registrovaný poskytovatel zdravotních služeb – domácí péče a registrovaný poskytovatel sociálních služeb – pečovatelské služby SENIOR HOME GROUP s.r.o., člen skupiny ALZHEIMER HOME, poskytuje vysoce odbornou péči. Přispívá tak ke spokojenému a bezpečnému zvládání stáří a zdravotních obtíží. V případě, že to vyžaduje zdravotní stav klienta, jsou k dispozici zdravotní sestry domácí péče. Ostatní potřeby a přání klientů pak zajišťuje široká nabídka dalších služeb. Stejně, jako je tomu u námi poskytovaných pobytových služeb, i v rámci domácí zdravotní péče a pečovatelské služby je naší specializací komplexní péče o seniory a dlouhodobě nemocné. Tomu odpovídá i kvalifikace našeho personálu a špičkové technické vybavení.

Domácí péče

Domácí zdravotní péče a pečovatelská služba Domácí péče zkracuje nebo nahrazuje hospitalizaci pacienta v nemocnici nebo v jiném ústavním zařízení. Je preferována pro své nesporné výhody spočívající zejména v pozitivním působení na psychický stav nemocného. To prokazatelně pozitivně přispívá ke zlepšení celkového stavu pacienta a ke snížení rizika komplikací.

• Vaše požadavky s vámi podrobně probereme, informujeme vás o vhodnosti péče a nabídneme individuální řešení zdravotní a/nebo sociální situace vaší nebo vašeho blízkého.

• V rámci domácí zdravotní péče docházíme přímo do domácnosti v termínech a rozsahu dle indikace ošetřujícího lékaře, vždy však dbáme na přání a preference našich klientů.

• Poskytujeme vysoce kvalitní a spolehlivé služby citlivým, vlídným a osobním přístupem. • Garantujeme vysokou odbornou úroveň našich všeobecných sester a včasné a řádné provedení indikovaných výkonů.

• Samozřejmostí je dodržování doporučených ošetřovatelských postupů, etického kodexu a celoživotní vzdělávání zdravotnického personálu.

• V případě poskytování pečovatelské služby postupujeme na základě sociálního šetření, analýzy potřeb a příslušných zákonných standardů kvality.

Reference
 • Vážená paní ředitelko, chtěla bych Vašim prostřednictvím vyjádřit poděkování a úctu všem Vašim zaměstnancům za péči o moji maminku Irenu. Je ve Vašem zařízení již 4.rokem, kdy původně tam byla i s tatínkem, který před rokem zemřel. V této bolestné době byla velkou oporou mamince paní Čanigová, která je opravdu dobrým andělem Vašeho domova. Nyní se rapidně zhoršil maminky zdravotní stav a nejen sestřičky, ale i pečovatelky (včetně pana Luďka), se o maminku s laskavostí a empatickým přístupem krásně starají. Kdykoliv potřebuje maminka pomoc, i v nočních hodinách, přispěchají na pomoc. Paní Čanigová i ve svém osobním volnu je se mnou ochotná řešit aktuálně vzniklé situace, za což jí také patří můj dík. Obdivuji nelehkou práci  všech Vašich zaměstnanců, která je vyčerpávající nejen fyzicky, ale i psychicky a moc jim všem děkuji. Prosím o předání mého poděkování nejen zaměstnancům, ale i Vašim nadřízeným orgánům, protože se domnívám, že by i oni měli vědět jak skvěle funguje SENIOR HOME v Českých Budějovicích. Děkuji. I.B. (únor 2023)  
  I.B.
 • Vážená paní ředitelko, rád bych touto cestou vyjádřil poděkování za skvělou práci, kterou odvádí zaměstnanci SENIOR HOME v Českých Budějovicích. Od března letošního roku zde mám umístěnou maminku Jiřinu D., která od loňského února po úmrtí manžela, se kterým společně prožili 60 let, zvolna chřadla a zároveň přestávalo být v mých silách v domácích podmínkách zvládnout péči, která byla vzhledem k maminčině nedobrému zdravotnímu stavu, minimální mobilitě a nesoběstačnosti stále obtížnější. Když jsem se dozvěděl o možnosti umístění maminky v Senior Home ČB, velmi jsem váhal, převládaly pocity vlastního selhání. Aktuálně se nepostačuji divit, jak se během pár měsíců pobytu v SH ČB maminka mění před očima, a to zásluhou profesionální a zároveň lidské a láskyplné péče zaměstnanců SENIOR HOME. Maminka zde viditelně pookřála, a dokonce se začala zapojovat do četných společenských aktivit, které centrum poskytuje. O tom, že v Senior Home je zaměstnancům práce posláním svědčí i skutečnost, že není nijak výjimečné, když v rámci víkendových, či podvečerních návštěv maminky, na které jdu vždy s naprostou jistotou, že o maminku bude skvěle postaráno, na centru potkávám vedoucí pracovníky vrchní sestru Martinu Čanigovou a sociálního pracovníka Lukáše Schmidta. Mým přátelům, kteří aktuálně přestávají zvládat péči o své rodiče v domácím prostředí, SENIOR HOME ČB vřele a s čistým svědomím doporučuji. Prosím o předání poděkování všem pracovníkům, kteří se pod příkladným vedením paní Čanigové a pana Schmidta, o moji maminku skvěle a s láskou starají. S úctou JD
  J.D.
SENIOR HOME České Budějovice

Podívejte se, jak to u nás vypadá

SENIOR HOME České Budějovice

Galerie

SENIOR HOME České Budějovice

Jak se stát klientem

SENIOR HOME České Budějovice

Husova Třída 1651/125A, 370 11 České Budějovice

Sociální pracovník

+420 773 377 065

Recepce
+420 773 377 066

 

SENIOR HOME České Budějovice

Kontakty

Daniela Hambergerová
Ředitelka zařízení
+420 773 377 054 daniela.hambergerova@alzheimerhome.cz
Jana Hunčovská
Sociální pracovník
+420 773 377 065 jana.huncovska@alzheimerhome.cz
Martina Čanigová Proroková
Vrchní sestra
+420 773 377 061 martina.canigova@alzheimerhome.cz
Kristýna Neckářová
Administrativní pracovnice
+420 773 377 046 kristyna.neckarova@alzheimerhome.cz
Michaela Pešková
Facility Manager
+420 730 812 590 michaela.peskova@alzheimerhome.cz
SENIOR HOME České Budějovice

Kontakty - sesterna

Nepřetržitá linka
Službu konající sestra
+420 773 377 063
SENIOR HOME České Budějovice

Kde nás najdete