ALZHEIMER HOME Ostrava

ALZHEIMER HOME Ostrava

Syllabova 3029/38, 703 00 Ostrava-Vítkovice +420 724 383 772

(jednání se zájemci o umístění)

ostrava@alzheimerhome.cz
+420 775 893 806
Další kontakty (klikněte)
ALZHEIMER HOME Ostrava

ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence od 40 let věku. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby. Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

 

ALZHEIMER HOME Ostrava

ALZHEIMER HOME Ostrava se nachází v klidné části města s výbornou dopravní dostupností. Moderní centrum splňuje náročné požadavky na péči a současně klientům poskytuje klidné a pohodlné bydlení. Navrženo bylo v naprostém souladu s potřebami osob s demencí, s dostatkem místa k setkávání a zároveň se zákoutími pro jejich klid a soukromí. Součástí areálu je velká zahrada s lavičkami, květinovými kaskádami a pomůckami pro venkovní terapii. Součástí zahrady jsou i pergoly, lákající k posezení na čerstvém vzduchu za každého počasí.

Zdravotní péče

Našim klientům jsou poskytovány kvalitní zdravotní služby pokrývající základní odbornosti, které pomohou optimálně diagnostikovat a léčit všechny běžné zdravotní problémy a preventivně jim také předcházet. K dispozici je nadstandardně vybavené lékařské pracoviště. Je-li to možné a účelné, klientům tak zajišťujeme vyšetření a ambulantní ošetření přímo v zařízení. Našimi spolupracovníky jsou špičkoví odborníci v oboru všeobecného praktického lékařství, psychiatrie či dalších oborů. Máme propracovaný systém lékařských vizit a pravidelných preventivních kontrol psychického i fyzického stavu našich klientů. Díky tomu jsme schopni zachytit každou změnu zdravotního stavu a bezprostředně upravit léčebný, ošetřovatelský a stravovací režim.

ALZHEIMER HOME je součástí skupiny Penta Hospitals. Penta Hospitals provozuje v České republice síť nemocnic i odborných ambulancí a je naším přirozeným záměrem, abychom našim klientům i rodinám do budoucna nabízeli lepší a komplexnější zdravotní služby, které se tímto unikátním spojením nabízí. Ambulance Penta s.r.o. je ve všech našich zařízeních poskytovatelem zdravotní péče v oboru všeobecné praktické lékařství a dále ve vybraných oborech specializované ambulantní péče.

Kompletní vybavení všech pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení. Celý areál je plně bezbariérový. Budova je rozdělena do čtyř bloků. Ty jsou pro lepší orientaci klientů barevně odlišeny dle ročních období, přičemž každému ročnímu období odpovídá i výzdoba.

 

ALZHEIMER HOME Ostrava

Kapacita domova

132

lůžek

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží speciálně vybavené místnosti pro cvičení jemné a hrubé motoriky, aromaterapii, terapeutické vaření a pečení. Do budoucna plánujeme perličkové koupele a rozšíření péče o rehabilitační ošetřovatelství. V centru navíc pravidelně probíhá canisterapie.

Nezavíráme se ani před světem – právě naopak: jezdíme na výlety a výstavy, užíváme si procházky po okolí.

Reference

 • Dobrý den, velmi rádi bychom já a bratr vyslovili veliké poděkování celému týmu AH Ostrava, za krásnou a opravdu empatickou péči o našeho tatínka, který zde pobýval celé 2 roky. Byl určitě spokojený, alespoň to vždy zdůrazňoval, důležitá byla pro něj strava. Rád se pobavil a flirtoval s pečovatelkami, což mu umožnilo zavzpomínat na časy mládí. Bohužel odešel dost nečekaně, před svým 84. rokem. Vašemu domovu se podařilo dát dohromady tým lidí, kteří velmi hezky pečují o klienty. Nabízí komfort, světlé a moderní prostory, adekvátní program i zábavu, ale především milý personál. Opravdu bych všem, kteří váhají s pomocí péče o své blízké doporučila bez jakýchkoliv výhrad. Přejeme všem nadále positivní přístup k této ne úplně lehké práci, pevné zdraví a hodně hezkých ocenění . S pozdravem a velikým díkem
  Šárka Brochier a Bernard Kosellek (červen 2024)
 • Vážený  pane řediteli, srdečně Vás zdravím. Jsem dcera vaší bývalé klientky, která bohužel dne 26.2.2024 zemřela. Moje maminka byla hodná, milá a přátelská  žena, i při ve své nemoci, personálem byla i takto hodnocena, ona sama vypadala spokojeně a klidně, kdykoliv jsme ji ve vašem zařízení navštívili. Pane řediteli, předejte, prosím, pozdrav a velké poděkování, všem Vašim zaměstnancům, ať už je to zdravotnický úsek, sociální, pečovatelský, gastro….všichni vytváří atmosféru Vašeho zařízení, a my byli vždy přívětivě pozdraveni a informováni kýmkoliv, na případný dotaz. Chtěla jsem Vám tímto, a celému kolektivu ALZHEIMER HOME, velmi poděkovat, za veškerou poskytovanou péči  moji mamince. Zvláště bych chtěla vyzvednout neobyčejně laskavý, vstřícný a velmi přátelský přístup slečny Elišky Jankovičové, která, ač už neměla maminku na oddělení, ji občas navštěvovala, a předávala drobné cukrovinky, které jsme pro ni nechávali. Maminku nám fotila při aktivitách, měla jsem vždy velkou radost, a každý moment z jejího života u vás, mne potěšil. Slečna fungovala i díky přátelství mé maminky, jako opravdový kontaktní pracovník. Měly se s maminkou velmi rády. Cením si ale samozřejmě profesionálního i lidského přístupu všech ostatních zaměstnanců, Vám přeji  ze srdce, stabilizovaný, spokojený personál, který je tak cenný, v zařízeních pro péči o seniory. Přeji Vám všem hodně úspěchů ve Vaší náročné práci, hodně spokojených klientů  i rodinných příslušníků. Přeji krásný předjarní čas. Za celou maminčinu rodinu –  velké děkujeme za vše ! (březen 2024)
  B.P.
 • Dobrý den paní Navrátilová, chtěl bych touto cestou poděkovat Vašemu centru v Ostravě a hlavně personálu za to jak kvalitní, odbornou, profesionální a hlavně lidskou práci, kterou u Vás v ústavu odvádějí. Jsou to asi dva měsíce co jste nám pomohli umístit mého nemocného tatínka k Vám do domova. Můj otec se u Vás okamžitě zabydlel a i přes to ze jeho zdravotní stav se rapidně zhoršil, tak se u Vás cítí bezpečný, v pohodě a můžu bez váhaní říct, že je již kompletně jako doma. Jeho zdravotní stav, abych to upřesnil se rapidně zhoršil ještě před nástupem k Vám. A proto, pote co jsem po několika hodně návštěvách u Vás shlédl , jakou má můj otec péči, jak se o něho Váš ústav stará a jakou dostává pomoc od personálu, jsem prakticky ohromen a neskonale vděčný. Mám možnost velkého srovnání, protože pocházím z velké rodiny a hodně z mých příbuzných se v podobných ústavech již dlouho pohybuje a mám tedy znalosti toho jak jednotlivé ústavy vypadají a jakou péči poskytují. Váš ústav a Vaše pracoviště je na absolutně nejvyšší úrovni a zaměstnanci vykazují obrovskou profesionalitu, kterou jsem ještě nikde jinde neviděl. Nevím, jak se vám to paní ředitelko povedlo, ale obrovsky vám gratuluji a jsem vám za to i velmi vděčný. Každý z mých rodinných příbuzných, když ho vezmu s sebou za mým tatínkem, mi to dále dokazuje. Nejsou to tedy jen má slova, ale je to od mnoha mých dalších rodinných příslušníků potvrzené zase a znova. > Jsem neskutečně rád, že se mému otci dostalo na konci jeho života možnosti, co nejdůstojněji dobojovat zbytek svého života a že je mu u vás tak dobře. Přechod do nového prostředí tím zvládl o mnoho lépe, než jsem vůbec očekával. > Ještě jednou by jsem Vám tímto chtěl obrovsky poděkovat a poprosit Vás o sdíleni toho jak jsem nadšený z Vašeho servisu a přístupu s Vaším personálem. > S pozdravem, > Tomas Arnold > Syn  tatinka s parkinsonem, o ktereho se tak krasne starate.
  Tomáš Arnold
 • Vážená paní ředitelko, chtěla bych touto cestou poděkovat všem vašim zaměstnancům za perfektní péči o mou maminku, paní Helenu. Od doby, kdy je ve vašem zařízení, jsem bez starostí a strachu o maminku a můj život se konečně vrátil do starých kolejí. Proto moc dobře vím, co péče  o člověka s Alzheimerovou chorobou obnáší. Vážím si práce vedoucí zdravotní péče paní Lucie Richterové, která vše perfektně vede a všech zdravotních sestřiček. Stejně tak si vážím práce  pečovatelek a pečovatelů , v čele s vedoucí sociální  péče, velmi milou a ochotnou paní Eliškou Jankovičovou. Vstřícné a přátelské jednání je všudypřítomné. A má častá komunikace se skvělou sociální pracovnicí Bc. Janičkou Slovákovou mne vždy ubezpečí, že je má maminka ve správných rukou. S úctou Zuzana C.
  Zuzana C
 • Vážená paní ředitelko, chtěla bych touto cestou poděkovat  všem Vašim pracovníkům za  péči o mého manžela Josefa, zvláště pak zdravotnickému  a ošetřovatelskému personálu za jejich přístup ke klientům, jejich práci, kterou vykonávají. Přeji Vám všem hodně zdraví a osobní pohody. S pozdravem  
  K.M. (září 2022)
 • Vážená paní ředitelko, dovolte mi touto cestou poděkovat celému kolektivu Alzheimer Home Ostrava za péči o naši maminku paní Annu. Péče  byla vzorná, obdivuji nejen odbornou zdravotní péči, ale i práci ostatních zaměstnanců, které se starají o vaše klienty. Mají obdivuhodnou trpělivost a empatii. Při každé návštěvě u vás jsem se setkala s přívětivostí a velmi přátelským prostředím. Je moc dobře, že existujete. Je to veliká pomoc pro každou rodinu, která už péči nezvládá. Ještě jednou děkuji a přeji Vám i celému kolektivu  dostatek sil při péči o vaše klienty. ŘÍJEN 2022
  M.C.
 • Máte příjemné sestřičky i pomocný personál – roznos jídla atd., náleží jim velká pochvala …..
  V.K.
 • Dobrý den. mnohokrát děkujeme ALZHEIMER HOME Ostrava. Nesmím opomenout pochvalu celému personálu. Z umístění maminky mám dobrý pocit. květen 2023
  S.J.
 • Dobrý den pane řediteli, v prvé řadě bych chtěla za celou rodinu poděkovat za velmi příkladnou a profesionální péči všech Vašich zaměstnanců o manžele Jaroslava a Marii. Přeji Vám a všem zaměstnancům vše dobré a předem děkuji za celou rodinu. Děkuji. Květen 2023  
  Š.Z.
 • Vážení, v době, kdy nemoc zvaná Alzheimerova choroba natolik u mého muže pokročila, že jsme péči a starost o něj už nemohli zvládat v domácím prostředí, se u vás našlo pro něj místo. Bylo to v červenci 2021. Od té doby měl můj manžel zajištěnu péči o vlastní hygienu, stravování, převlékání, procházky v doprovodu sestřiček nebo ošetřovatelek po krásné zahradě, pravidelnou lékařskou péči a také okamžitý zásah zdravotníků po několika pádech a následných úrazech a zraněních. Nejdůležitější ale pro mě a celou naši rodinu bylo vědomí, že všechny sestřičky, ošetřovatelky, zdravotníci a také řádové sestry jej brali jako vlastního dědečka. Vlídnost, radostné vítání, rozhovory s nemocným člověkem, to vše jej viditelně těšilo a povzbuzovalo v době, kdy jsme my, jeho rodina a nejbližší s ním nemohli být. Děkujeme také za výbornou komunikaci a milé jednání sociálním pracovnicím, které vždy rychle a ochotně vyřídily veškeré organizační náležitosti. Za to Vám všem patří velký dík. Velmi si všichni vážíme také duchovní péče pana faráře a řádových sester, kdy rozdávali pochopení a útěchu. Mše svaté, eucharistie, rozhřešení a poslední pomazání – to jsou smutné, ale zároveň útěšné a povznášející chvíle loučení s drahým člověkem. Děkujeme také za to, že v poslední chvíli nebyl sám a mohl být s panem farářem, který se u něj pomodlil poslední modlitbu a sestry jej držely za ruku, než dodýchal. Proto znovu a znovu děkujeme a jsme hluboce vděčni všem pracovníkům centra, kteří se o Vladimíra s takovým vztahem, pochopením, trpělivostí a láskou dokázali starat. S úctou  
  Miroslava Moravcová, dcery Kateřina a Martina s rodinami
ALZHEIMER HOME Ostrava

Virtuální prohlídka

ALZHEIMER HOME Ostrava

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME Ostrava

Syllabova 3029/38, 703 00 Ostrava

+420 724 383 772

 

ALZHEIMER HOME Ostrava

Kontakty

Mgr. Záviš Pavlas
Ředitel
+420 775 893 806 zavis.pavlas@alzheimerhome.cz
Mgr. Kristýna Šlosárková
Sociální pracovnice
+420 775 893 816 kristyna.slosarkova@alzheimerhome.cz
Bc. Veronika Švejdíková
Sociální pracovnice
+420 775 893 849 veronika.svejdikova@alzheimerhome.cz
Lucie Richterová
Vrchní sestra
+420 775 893 807 lucie.richterova@alzheimerhome.cz
Marta Grygarová
Vedoucí sociální péče
+420 720 026 591 marta.grygarova@alzheimerhome.cz
Mgr. Michaela Valčíková
Jednání se zájemci o službu - region Morava
+420 724 383 772 michaela.valcikova@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Ostrava

Kontakty - sesterna / NEPŘETRŽITÁ LINKA

Sesterna B
Nepřetržitá linka
+420 778 428 378
Sesterna D
Nepřetržitá linka
+420 775 893 835
ALZHEIMER HOME Ostrava

Kde nás najdete