ALZHEIMER HOME Lázně Bohdaneč

Za Školkou 620, 533 41 Lázně Bohdaneč Tel: +420 737 810 315

(jednání se zájemci o službu)

laznebohdanec@alzheimerhome.cz
+420 603 461 581
Další kontakty (klikněte)
ALZHEIMER HOME Lázně Bohdaneč

ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby. Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

 

ALZHEIMER HOME Lázně Bohdaneč

ALZHEIMER HOME Lázně Bohdaneč se otevřelo prvním klientům na jaře 2023.  Klientům jsou k dispozici prostorné společenské místnosti, jídelna a místnost pro aktivizace. Součástí areálu bude také zahrada.

 

Zdravotní péče

Našim klientům jsou poskytovány kvalitní zdravotní služby pokrývající základní odbornosti, které pomohou optimálně diagnostikovat a léčit všechny běžné zdravotní problémy a preventivně jim také předcházet. K dispozici je nadstandardně vybavené lékařské pracoviště. Je-li to možné a účelné, klientům tak zajišťujeme vyšetření a ambulantní ošetření přímo v zařízení. Našimi spolupracovníky jsou špičkoví odborníci v oboru všeobecného praktického lékařství, psychiatrie či dalších oborů. Máme propracovaný systém lékařských vizit a pravidelných preventivních kontrol psychického i fyzického stavu našich klientů. Díky tomu jsme schopni zachytit každou změnu zdravotního stavu a bezprostředně upravit léčebný, ošetřovatelský a stravovací režim.

ALZHEIMER HOME je součástí skupiny Penta Hospitals. Penta Hospitals provozuje v České republice síť nemocnic i odborných ambulancí a je naším přirozeným záměrem, abychom našim klientům i rodinám do budoucna nabízeli lepší a komplexnější zdravotní služby, které se tímto unikátním spojením nabízí. Z tohoto důvodu se právě společnost Ambulance Penta s.r.o. (ze skupiny Penta Hospitals) postupně v našich zařízeních stává novým poskytovatelem zdravotní péče v oboru všeobecné praktické lékařství a dále ve vybraných oborech specializované ambulantní péče.

Kompletní vybavení všech pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí v jedno a dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje budou kompletně vybaveny, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení. Celý areál je plně bezbariérový.

 

ALZHEIMER HOME Lázně Bohdaneč

Kapacita domova

90

lůžek

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty zapojujeme denně do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie.

Reference

Reference

  • Vážená paní vrchní, děkuji Vám za sebe i jménem celé naší rodiny za péči, které se ve Vašem zařízení dostává mé mamince Miladě. V sobotu se sešla naše rodina, abychom oslavili maminčiny 97.narozeniny. Přijeli i moji synovci a společně jsme si maminku u Vás vyzvedli a zase ji potom po oslavě vrátili. Synovci byli velice příjemně překvapeni krásným, čistým prostředím, vlídností, laskavostí a ochotou Vašich zaměstnanců. Maminka je spokojená. Sdělovala mi, že sestřičky jsou hodné, že ji mají rády, že se moc dobře starají. A „v tom hotelu“ velmi dobře vaří a jídlo jí chutná. V sobotu mi řekla: „Lianko, je tu moc hezky a moc dobře se o nás starají. Příští rok si sem podám žádost znovu, je tu dobře.“ Vycházela z toho, že dříve jsme podávaly každý rok žádost na rehabilitaci do Luže, kde to měla také velmi ráda. Je pro mě velkým darem, že mě, moji dceru a vnučky (pro maminku vnučku a pravnučky) stále ještě poznává, ale mysl bloudí nám neznámými kraji a při pohledu do jejích dnes již šedých (dříve krásných šedomodrých) oči si s bolestí uvědomuji, že za tím pohledem je prázdno. Mnoho věcí nevnímá nebo nezafixuje a ihned zapomíná, ale pocit pohody, starostlivosti, lásky a bezpečí ve Vašem zařízení stále vnímá. Emoce jsou tím, co vnímá. Prosím, poděkujte za péči o maminku za mě i naši rodinu celému Vašemu kolektivu; máte dobrý tým, který dělá svoji práci s velkou starostlivostí. Jsem Vám všem za to velice, velice vděčná a děkuji. Přeji Vám i všem ostatním pracovníkům hodně sil v této nelehké práci, pevné zdraví a spokojenost i v osobním životě. (leden 2024)  
    L.V.
ALZHEIMER HOME Lázně Bohdaneč

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME Lázně Bohdaneč

Za Školkou 620

Lázně Bohdaneč

Tel: +420 737 810 315

 

ALZHEIMER HOME Lázně Bohdaneč

Kontakty

Mgr. Lucie Sobotková
Ředitelka zařízení
+420 603 461 581 lucie.sobotkova@alzheimerhome.cz
Bc. Jana Sokyrová
Vrchní sestra
+420 734 228 899 jana.sokyrova@alzheimerhome.cz
Michaela Cvejnová, Dis.
Sociální pracovnice
+420 605 724 840 michaela.cvejnova@alzheimerhome.cz
Jitka Bitnarová
Vedoucí sociální péče
+420 734 713 846 jitka.bitnarova@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Lázně Bohdaneč

Kontakty - sesterna

Pracovníci v sociálních službách
+420 735 125 796
Sesterna 1. patro a 4. patro
+420 605 398 055
Galerie
ALZHEIMER HOME Lázně Bohdaneč

Kde nás najdete