ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

+420 604 366 496

(jednání se zájemcem o službu)

prachen@alzheimerhome.cz
+420 773 377 020
Další kontakty (klikněte)
ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby. Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

 

ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

ALZHEIMER HOME Prácheň v Písku se nachází v centru města. Zařízení poskytuje sociální službu zaměřující se na péči o osoby se zdravotním postižením od věku 19 let, s kapacitou 62 lůžek. Součástí je venkovní zahrádka s posezením a dvě terasy: menší z nich klienti využívají ke cvičení i odpočinku – stín slunečníků a výhled do okolí poskytuje ideální podmínky pro relaxaci. Druhá, mnohem větší terasa, nabízí dostatek místa pro terapeutické činnosti.

Kompletní vybavení všech pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí ve dvou až třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení. Celý areál je plně bezbariérový.

V regionu Písecka působíme již od roku 1996. Za dobu naší existence se nám podařilo získat renomé kvalitního a profesionálního pečovatele, a to i o osoby s apalickým syndromem či jiným těžkým zdravotním nebo kombinovaným postižením.

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží speciálně vybavené místnosti pro léčebný

tělocvik, cvičení jemné a hrubé motoriky, pro ergoterapii, aromaterapii i terapeutické vaření a pečení.

Nezavíráme se ani před světem – právě naopak: navštěvujeme výstavy, kino, mše svaté, cukrárnu a keramickou dílnu. Organizujeme výlety i kulturní akce. Jezdí k nám harmonikáři a jiní hudebníci, pořádáme taneční vystoupení, pravidelné bohoslužby, návštěvy dětí z mateřské školy.

ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

Galerie

ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

17. listopadu 2444/24, 397 01 Písek

+420  773 377 015

ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

Kontakty (pracovní doba 7.00 - 15.30)

Bc. Lucie Kučerová
Ředitelka
+420 773 377 020 lucie.kucerova@alzheimerhome.cz
Kateřina Kučerová, Dis.
Vrchní sestra
+420 773 377 011 katerina.kucerova@alzheimerhome.cz
Mgr. Věra Hájková
Sociální pracovnice
+420 773 377 015 vera.hajkova@alzheimerhome.cz
Eliška Zikmundová
Jednání se zájemci o službu
+420 604 366 496 eliska.zikmundova@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

Kontakty - sesterna

Nepřetržitá linka
Službu konající sestra
+420 773 377 013
ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

Kde nás najdete