ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

17. listopadu 2444/24, 397 01 Písek +420 734 596 765

(jednání se zájemcem o službu)

prachen@alzheimerhome.cz
+420 773 377 020
Další kontakty (klikněte)
ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby. Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

 

ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

V ALZHEIMER HOME PRÁCHEŇ BUDE OD 1. ČERVNA 2023 PROBÍHAT REKONSTRUKCE. KLIENTI BUDOU NA DOBU 6 MĚSÍCŮ UMÍSTĚNI V NÁHRADNÍ LOKALITĚ – ALZHEIMER HOME CHELČICE.

ALZHEIMER HOME Prácheň v Písku se nachází v centru města. Zařízení poskytuje sociální službu zaměřující se na péči o osoby se zdravotním postižením od věku 19 let, s kapacitou 62 lůžek. Součástí je venkovní zahrádka s posezením a dvě terasy: menší z nich klienti využívají ke cvičení i odpočinku – stín slunečníků a výhled do okolí poskytuje ideální podmínky pro relaxaci. Druhá, mnohem větší terasa, nabízí dostatek místa pro terapeutické činnosti.

Kompletní vybavení všech pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí ve dvou až třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení. Celý areál je plně bezbariérový.

V regionu Písecka působíme již od roku 1996. Za dobu naší existence se nám podařilo získat renomé kvalitního a profesionálního pečovatele, a to i o osoby s apalickým syndromem či jiným těžkým zdravotním nebo kombinovaným postižením.

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží speciálně vybavené místnosti pro léčebný

tělocvik, cvičení jemné a hrubé motoriky, pro ergoterapii, aromaterapii i terapeutické vaření a pečení.

Nezavíráme se ani před světem – právě naopak: navštěvujeme výstavy, kino, mše svaté, cukrárnu a keramickou dílnu. Organizujeme výlety i kulturní akce. Jezdí k nám harmonikáři a jiní hudebníci, pořádáme taneční vystoupení, pravidelné bohoslužby, návštěvy dětí z mateřské školy.

ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

Galerie

ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

17. listopadu 2444/24, 397 01 Písek

+420  734 596 765

ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

Reference

  • Vážená paní ředitelko, vážení zaměstnanci. Chtěli bychom Vám touto cestou vyjádřit co nejsrdečnější poděkování za dlouholetou a vždy skvělou péči o našeho rodinného příslušníka, kterou jste mu po celou dobu pobytu ve Vašem zařízení ochotně věnovali. Velice si vážíme Vaší náročné práce a máte náš neskonalý obdiv za trpělivost a velkou empatii, bez čehož se tato práce jistě neobejde. Budeme s vděkem vzpomínat na vždy milý a usměvavý personál. S pozdravem a úctou L., J., a R. K. a ostatní příbuzní. březen 2023
    L., J., a R. K. a ostatní příbuzní.
  • Děkuji za vstřícnost i pochopení. Děkuji také všem, kteří se o tatínka starali laskavým způsobem. Péče všech si nesmírně vážím. Moc děkuji všem i Vám za přijetí mého tatínka do Vašeho zařízení. S pozdravem M.L.
    M.L.
ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

Zpravodaj

Důležité dokumenty ke stažení.

ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

Kontakty (pracovní doba 7.00 - 15.30)

Bc. Lucie Kučerová
Ředitelka
+420 773 377 020 lucie.kucerova@alzheimerhome.cz
Kateřina Kučerová, Dis.
Vrchní sestra
+420 773 377 011 katerina.kucerova@alzheimerhome.cz
Kamila Šindelářová, DiS
Sociální pracovnice
+420 773 377 015 kamila.sindelarova@alzheimerhome.cz
Bc. Jindra Slavíková
Jednání se zájemci o službu - region Jižní a Západní Čechy
+420 734 596 765 jindra.slavikova@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

Kontakty - sesterna

Nepřetržitá linka – sesterna Prácheň
Službu konající sestra
+420 773 377 013
ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

Kde nás najdete