ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

17. listopadu 2444/24, 397 01 Písek +420 734 596 765

(jednání se zájemcem o službu)

prachen@alzheimerhome.cz
+420 773 377 020
Další kontakty (klikněte)
ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby. Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

 

ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

ALZHEIMER HOME Prácheň v Písku se nachází v centru města. Zařízení poskytuje sociální službu zaměřující se na péči o osoby se zdravotním postižením od věku 19 let. Součástí je venkovní zahrádka s posezením a dvě terasy: menší z nich klienti využívají ke cvičení i odpočinku – stín slunečníků a výhled do okolí poskytuje ideální podmínky pro relaxaci. Druhá, mnohem větší terasa, nabízí dostatek místa pro terapeutické činnosti.

Zdravotní péče

Našim klientům jsou poskytovány kvalitní zdravotní služby pokrývající základní odbornosti, které pomohou optimálně diagnostikovat a léčit všechny běžné zdravotní problémy a preventivně jim také předcházet. K dispozici je nadstandardně vybavené lékařské pracoviště. Je-li to možné a účelné, klientům tak zajišťujeme vyšetření a ambulantní ošetření přímo v zařízení. Našimi spolupracovníky jsou špičkoví odborníci v oboru všeobecného praktického lékařství, psychiatrie či dalších oborů. Máme propracovaný systém lékařských vizit a pravidelných preventivních kontrol psychického i fyzického stavu našich klientů. Díky tomu jsme schopni zachytit každou změnu zdravotního stavu a bezprostředně upravit léčebný, ošetřovatelský a stravovací režim.

ALZHEIMER HOME je součástí skupiny Penta Hospitals. Penta Hospitals provozuje v České republice síť nemocnic i odborných ambulancí a je naším přirozeným záměrem, abychom našim klientům i rodinám do budoucna nabízeli lepší a komplexnější zdravotní služby, které se tímto unikátním spojením nabízí. Ambulance Penta s.r.o. je ve všech našich zařízeních poskytovatelem zdravotní péče v oboru všeobecné praktické lékařství a dále ve vybraných oborech specializované ambulantní péče.

Kompletní vybavení všech pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí ve dvou až třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení. Celý areál je plně bezbariérový.

V regionu Písecka působíme již od roku 1996. Za dobu naší existence se nám podařilo získat renomé kvalitního a profesionálního pečovatele, a to i o osoby s apalickým syndromem či jiným těžkým zdravotním nebo kombinovaným postižením.

ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

Kapacita domova

49

lůžek

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží speciálně vybavené místnosti pro léčebný

tělocvik, cvičení jemné a hrubé motoriky, pro ergoterapii, aromaterapii i terapeutické vaření a pečení.

Nezavíráme se ani před světem – právě naopak: navštěvujeme výstavy, kino, mše svaté, cukrárnu a keramickou dílnu. Organizujeme výlety i kulturní akce. Jezdí k nám harmonikáři a jiní hudebníci, pořádáme taneční vystoupení, pravidelné bohoslužby, návštěvy dětí z mateřské školy.

ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

Galerie

ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

17. listopadu 2444/24, 397 01 Písek

+420  734 596 765

ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

Reference

  • Vážená paní ředitelko, vážení zaměstnanci. Chtěli bychom Vám touto cestou vyjádřit co nejsrdečnější poděkování za dlouholetou a vždy skvělou péči o našeho rodinného příslušníka, kterou jste mu po celou dobu pobytu ve Vašem zařízení ochotně věnovali. Velice si vážíme Vaší náročné práce a máte náš neskonalý obdiv za trpělivost a velkou empatii, bez čehož se tato práce jistě neobejde. Budeme s vděkem vzpomínat na vždy milý a usměvavý personál. S pozdravem a úctou L., J., a R. K. a ostatní příbuzní. březen 2023
    L., J., a R. K. a ostatní příbuzní.
  • Děkuji za vstřícnost i pochopení. Děkuji také všem, kteří se o tatínka starali laskavým způsobem. Péče všech si nesmírně vážím. Moc děkuji všem i Vám za přijetí mého tatínka do Vašeho zařízení. S pozdravem M.L.
    M.L.
  • Dobry den, paní Kučerová, chtěla bych Vám moc poděkovat za čas a energii, které jste věnovala mamce a také mně. Velice si cením Vaší ochoty vše vždy vyřešit srdcem a ke spokojenosti všech. Komunikace s Vámi byla vždy naprosto perfektní. Jste člověkem na pravém místě!
    L.G.
ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

Kontakty (pracovní doba 7.00 - 15.30)

Bc. Lucie Kučerová
Ředitelka zařízení
+420 773 377 020 lucie.kucerova@alzheimerhome.cz
Kateřina Kučerová, Dis.
Vrchní sestra
+420 773 377 011 katerina.kucerova@alzheimerhome.cz
Kamila Šindelářová, DiS
Sociální pracovnice
+420 773 377 015 kamila.sindelarova@alzheimerhome.cz
Bc. Jindra Slavíková
Jednání se zájemci o službu - region Jižní a Západní Čechy
+420 734 596 765 jindra.slavikova@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

Kontakty - sesterna

Nepřetržitá linka – sesterna Prácheň
Službu konající sestra
+420 773 377 013
ALZHEIMER HOME Písek Prácheň

Kde nás najdete