ALZHEIMER HOME Filipov

ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby. Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

 

ALZHEIMER HOME Filipov

ALZHEIMER HOME Filipov najdete nedaleko Čáslavi. Nedávná celková modernizace umožnila zvýšení úrovně a kvality poskytované péče.

Nezaměnitelný půvab našemu centru propůjčuje budova připomínající zámek Hluboká, ale i rozmanitost krajiny, v níž se stýkají Železné hory a rovinaté Polabí. Procházky po parku, který je součástí centra, klientům zpestřují holandské zakrslé kozy z našeho zoo koutku.

Zdravotní péče

Našim klientům jsou poskytovány kvalitní zdravotní služby pokrývající základní odbornosti, které pomohou optimálně diagnostikovat a léčit všechny běžné zdravotní problémy a preventivně jim také předcházet. K dispozici je nadstandardně vybavené lékařské pracoviště. Je-li to možné a účelné, klientům tak zajišťujeme vyšetření a ambulantní ošetření přímo v zařízení. Našimi spolupracovníky jsou špičkoví odborníci v oboru všeobecného praktického lékařství, psychiatrie či dalších oborů. Máme propracovaný systém lékařských vizit a pravidelných preventivních kontrol psychického i fyzického stavu našich klientů. Díky tomu jsme schopni zachytit každou změnu zdravotního stavu a bezprostředně upravit léčebný, ošetřovatelský a stravovací režim.

ALZHEIMER HOME je součástí skupiny Penta Hospitals. Penta Hospitals provozuje v České republice síť nemocnic i odborných ambulancí a je naším přirozeným záměrem, abychom našim klientům i rodinám do budoucna nabízeli lepší a komplexnější zdravotní služby, které se tímto unikátním spojením nabízí. Z tohoto důvodu se právě společnost Ambulance Penta s.r.o. (ze skupiny Penta Hospitals) postupně v našich zařízeních stává novým poskytovatelem zdravotní péče v oboru všeobecné praktické lékařství a dále ve vybraných oborech specializované ambulantní péče.

Kompletní vybavení všech pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí ve dvou až třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení. Celý areál je plně bezbariérový.

 

ALZHEIMER HOME Filipov (Čáslav)

Kapacita domova

90

lůžek

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží i speciálně vybavené místnosti pro léčebný tělocvik, masáže, aromaterapii. Navíc, každý týden nás navštěvují canisterapeutičtí psi.

Nezavíráme se ani před světem – právě naopak: jezdíme na výlety i výstavy, někteří klienti navštěvují univerzitu třetího věku, do centra dochází pastor a kněz.

ALZHEIMER HOME Filipov

Reference

 • Dobrý den, paní Najbrtová, chtěli bychom touto cestou vyslovit velké poděkování  Vám i celému kolektivu ALZHEIMER HOME ve Filipově. I když naše babička u vás bohužel nepobývala dlouho, poznali jsme, že péče o takto nemocné osoby u vás je skutečně obdivuhodná. Přístup Váš, sester i ošetřovatelek byl velmi vstřícný, setkali jsme se jen s milými a ochotnými lidmi. Umístit do takového zařízení rodinného příslušníka není pro rodinu snadné, ale přesvědčili jsme se, že u vás jí byla věnována čtyřiadvacetihodinová péče, kterou bychom sami jen těžko mohli zajistit. Za vaši starostlivost, laskavý přístup, krásné nápady pro zpříjemnění pobytu a  spoustu úsměvů ještě jednou děkujeme. Přejeme jen samé hezké dny. P. a Z.M. (duben 2024)  
  P. a Z.M.
 • Dobrý den, dovolte mi poděkovat za Vaši péči o moji maminku. Je u Vás ve Filipově právě měsíc. A já vidím, jak se dává po pobytu v nemocnici a krvácení do mozku fyzicky do pořádku, jak se zlepšuje. Cením si toho, že kdykoliv do domova přijdu, vidím usměvavé a laskavé tváře zaměstnanců. Slyším, jak se staroušky hezky a důstojně jednají, jak se jim věnují. Musím říct, že vejdu do domova a je zde vždy čisto a voňavo a působí prostředí na mně „pohodově“. Několikrát jsem přišla v době podávání oběda nebo svačiny. Tedy fakt skvělá úroveň, např. obložené chlebíčky, které jsou už na pohled lákavé, kuřecí polévka jak od maminky… a vše podáváno s úsměvem. A tak i já jsem se „psychicky‘‘ začala dávat do pořádku a pohody. Mám v zádech pocit, že je o maminku dobře postaráno. Velice si všech lidí, kteří takto dělají svou práci vážím a hluboce se před nimi klaním. Přeji Vám hodně úspěchů ve vašem pracovním i osobním životě. (leden 2024)
  M.H.
 • Vážená paní ředitelko, ve vašem zařízení v ALZHEIMER HOME dříve Alzheimercentrum je již několik let umístěna moje maminka AK. Já se svojí rodinou bydlím v Praze, a tak během roku mohu většinou přijet za maminkou pouze o víkendu. Kdykoliv přijedu maminka je vždy upravená, čistá, voňavá a vzhledem k svému věku 91 r. vypadá i spokojeně. V případě jakékoliv potřeby Vaši zaměstnanci reagují ochotně a vždy jsme spokojeni s jejich adekvátní reakcí a vstřícností. Vždy nám najdou místo, kde máme s maminkou soukromí. Vážená paní ředitelko, chci Vám i všem Vašim zaměstnancům touto cestou MOC poděkovat za péči o maminku a vstřícné jednání ať se jedná o cokoliv. Do nového roku Vám i všem Vašim zaměstnancům přeji hodně zdraví, hodně duševní síly a hodně slunce v duši. (prosinec 2023)
  S.M. s rodinou
 • Vážená paní ředitelko, ráda bych Vám tímto chtěla poděkovat za úžasné služby pod Vašim vedením… Maminku paní Martu C. pravidelně navštěvujeme, tedy já Ivana B. C. a můj bratr Jiří C. … Víme, kolik úsilí je třeba vynaložit pro důstojný život Vašich klientů. Práce celého týmu je přátelská, profesionální, a přitom velmi rodinná. Maminka je u Vás 2,5 let a jsme opravdu spokojeni, a i na návštěvách se cítíme být vítáni jako doma. Je skvělé se k Vám vracet vždy znovu. Přejeme všem zdraví, lásku a krásný Adventní čas. Děkujeme Jiří a Ivana C. (prosinec 2023)
  Jiří a Ivana C.
 • Vážená paní ředitelko, chtěla bych Vám a všem Vašim kolegům upřímně poděkovat za úžasné společné setkání, kterého jsme se mohli zúčastnit v pondělí 18.9.2023 odpoledne v zámecké zahradě. Program Elvis Presley show se nám i mamince, která je Vaší klientkou, moc líbil, pan „Elvis“ byl opravdu skvělý – moc hezky zpíval a líbilo se nám, jak snažil se do své show vtáhnout nejen klienty, ale i Vás a Vaše kolegy. Také děkujeme za úžasné občerstvení, všechno bylo výborné! Osobně ale musím zmínit, co „mě dostalo“ v tom nejlepším slova smyslu, a sice, jak se úplně všichni zaměstnanci AH zajímali o svěřené klienty – stále dbali o jejich pitný režim, nosili jim dobroty a pomáhali s jídlem a pak si společně i zatancovali, i klienti, kteří neměli na setkání své příbuzné, nebyli osamělí, ale měli kolem sebe milý a pečující personál. Za rodinu paní K. Vám a všem Vašim kolegům moc děkuji nejen za toto společné odpoledne, ale hlavně za každodenní práci s naší maminkou i všemi klienty AH Filipov. Těším se na další setkání a přeji Vám všem hodně zdraví, sil a radosti! (říjen 2023)
  P.H.
 • Vážené dámy, vážení pánové! Ve vašem zařízení pobývala paní Jaroslava z Kolína. Pro naši rodinu nebyla lehkou a jednoduchou záležitostí vytrhnout ji z rodinného prostředí, ale byla to bohužel jediná nejlepší a nezbytná alternativa jejího dalšího života. Při všem tom neštěstí jsme však měli to štěstí, že se nám ji podařilo umístit právě k vám. Ona si však již mnoho věcí nedokázala patřičně užít a přednosti pobytu právě u vás náležitě ocenit. My jsme si však stále více uvědomovali, jak je o ni dobře postaráno, a že jsme opravdu nemohli vybrat lépe. Ať to již bylo stravování, ubytování, péče ze strany personálu a ze začátku volný pohyb po budově i zahradě a další možné aktivity a služby. Jak dobře to děláte, jsme si nejvíc uvědomili, když jsme asi po roce trochu s obavami, jak bude reagovat, vzali mamku domů do Kolína na její milovanou zahradu, kde jsme si při krásném počasí udělali kávu a koláče. Po dotazu, jak se jí to líbí, prohlásila: „Já už chci domů.“ Byli jsme trochu překvapeni, ale s určitou lítostí jsme museli konstatovat, že doma pro ni není v Kolíně, ale ve Filipově, a že je to dobře. Osud ukončil pobyt naší maminky ve vašem domově a nám nezbývá, než vám za celou naši rodinu co nejupřímněji poděkovat a popřát vám ve vaší záslužné činnosti co nejvíce úspěchů a spokojených klientů.
  Bohuslav K.
 • Vážená paní Koutová, chtěla bych vám všem alespoň touto cestou poděkovat za péči o maminku, paní Blanku. Velmi mě těší, že každou návštěvu je upravená, učesaná, usměvavá. Velmi děkuji veškerému personálu, všichni jsou vždy usměvaví, milí, ochotní, trpěliví. Nejen při návštěvách ale i v rámci telefonování. S telefonováním mamince vždy někdo z personálu pomáhá. Je to obdivuhodné při tak těžké, namáhavé a náročné práci v péči o klienty (fyzické i psychické) být stále v dobré náladě. A dělat práci navíc – vyprat obal na mobil, popsat králíka, se kterým je maminka stále prý i v noci …….. Všichni máme dobrý pocit z atmosféry domova – pozná se dobré klima na pracovišti, je to jistě zásluha vedení. V neděli jsme maminku měli na chvíli doma, byla ráda. Optala se, v kolik hodin pojede zpět domů. Je u vás jako doma a to je pro nás příjemné sdělení. Při návratu jí přijímal pan pečovatel opět s úsměvem. Maminka si chválí i kuchyni. Z hlediska hygieny je též péče na velmi vysoké úrovni. Přeji vám všem pevné zdraví, klid a pohodu. Blanka K.
  Blanka K.
 • Srdečně děkujeme všem, kteří se starali o naši maminku a až do její poslední chvilky ji věnovali vzornou péči. Velice si vážíme Vašeho trpělivého a vnímavého přístupu a vaší energie, kterou klientům věnujete, aby se u Vás cítili dobře a téměř jako doma. S úctou Josef P.
  Josef P.
 • Vážená paní ředitelko, chtěla bych touto cestou poděkovat nejen Vám, ale i všem zaměstnancům Filipova. Není snadné najít ta správná slova, když odejde někdo blízký a zůstane velké prázdné místo. Ale ono není tak prázdné – je plné smutku, bolesti a pochybností, zda jste udělali maximum. Díky Vám jsem těchto pochybností ušetřena. Maminka ve Filipově strávila deset let a devět dní a musím přiznat, že zpočátku byly mé pocity smíšené. Chtěla jsem jí být na blízku, ale nikdy bych nebyla schopná dát jí takovou péči, jaké se jí dostalo u Vás. Sama nejlíp vím, že nebylo snadné vyhovět jejím požadavkům. Práce celého Vašeho týmu vyžaduje velkou dávku trpělivosti, různých odborných znalostí a v neposlední řadě i fyzických schopností. Pro nás, blízké Vašich klientů, je také velmi důležitá Vaše snaha, aby jim zákeřná nemoc nevzala poslední zbytky důstojnosti. Přála bych všem ostatním, aby měli to štěstí a mohli své blízké svěřit do Vaší laskavé péče. Bohužel Vaše kapacita není neomezená. Vám všem bych chtěla vyjádřit velký obdiv a poděkování.
  Monika M.
 • Vážená paní ředitelko, vážení zaměstnanci, rádi bychom Vám prostřednictvím následujících řádků vyjádřili poděkování za péči o naši maminku Marii, která strávila poslední léta svého života právě ve Vašem zařízení –  Filipov. Velice příjemně a klidně působí již samotné místo, ve kterém se Vaše zařízení nachází. Historickou budovou v klidné lokalitě zámeckého parku Filipov jste dokázali proměnit útulné domácké prostředí, které je citlivě přizpůsobeno k dlouhodobému pobytu starších lidí v různém stádiu nemoci. Dovolte nám, abychom upřímně poděkovali celému kolektivu za dlouhá léta poskytovanou obětavou a starostlivou péči o naši maminku. Velké dík všem sestřičkám, ošetřovatelkám i ošetřovatelům za ochotu a snahu, kterou jí po celou dobu věnovaly. Moc si ceníme jejich náročné, namáhavé a vyčerpávající práce a jsme opravdu moc rádi, že maminka mohla strávit poslední okamžiky svého života právě zde, a ne v nemocnici. Ještě jednou děkujeme Vám všem, od vedení, přes ošetřující personál v kuchyni i lidem, kteří se starají o údržbu celého objektu. Přejeme Vám, abyste si i nadále udrželi pozitivní přístup, motivaci, entuziasmus i dostatek empatie, což Vám pomůže pečovat a starat se o klienty i nadále na takto vysoké úrovni. Snad Vás potěší, že z pohledu naší rodiny považujeme za štěstí, že naše maminka mohla svá poslední léta nemoci strávit právě ve Vašem zařízení. Naše vzpomínky na ni budou vždy spojeny i s Vámi. Děkujeme … Ivana F. s rodinou, David H. s rodinou
  Ivana F. s rodinou, David H. s rodinou
ALZHEIMER HOME Filipov

Virtuální prohlídka

ALZHEIMER HOME Filipov

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME Filipov

Zámecká 1/25, 286 01 Čáslav

+420 737 810 315

 

ALZHEIMER HOME Filipov

Kontakty

Jana Střihavková
Ředitelka
+420 774 774 010 jana.strihavkova@alzheimerhome.cz
Milada Doležalová
Vrchní sestra
+420 774 774 011 milada.dolezalova@alzheimerhome.cz
Mgr. Linda Najbrtová
Sociální pracovnice
+420 774 774 015 linda.najbrtova@alzheimerhome.cz
Lukáš Pallan
Vedoucí péče
+420 774 774 718 lukas.pallan@alzheimerhome.cz
Edita Korytarová
Jednání se zájemci o umístění - Praha a Střední Čechy
+420 604 366 496 edita.korytarova@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Filipov

Kontakty - sesterna

Nepřetržitá linka
Službu konající sestra
+420 774 774 013
ALZHEIMER HOME Filipov

Kde nás najdete