ALZHEIMER HOME Česká Lípa

U Nemocnice 2696, 470 06 Česká Lípa +420 737 810 315

(jednání se zájemci o umístění)

ceskalipa@alzheimerhome.cz
+420 775 893 810
Další kontakty (klikněte)
Česká Lípa
ALZHEIMER HOME Česká Lípa

ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby. Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

 

ALZHEIMER HOME Česká Lípa

ALZHEIMER HOME Česká Lípa se nachází v klidné části města s velmi dobrou dostupností. Nedávno otevřené prostory byly navrženy v naprostém souladu s potřebami osob s demencí, s dostatkem místa k setkávání a zároveň se zákoutími pro klid a soukromí. K centru patří zahrada se vzrostlými stromy, sloužící k volnočasovým aktivitám, stejně jako k procházkám či posezení.

Zdravotní péče

Našim klientům jsou poskytovány kvalitní zdravotní služby pokrývající základní odbornosti, které pomohou optimálně diagnostikovat a léčit všechny běžné zdravotní problémy a preventivně jim také předcházet. K dispozici je nadstandardně vybavené lékařské pracoviště. Je-li to možné a účelné, klientům tak zajišťujeme vyšetření a ambulantní ošetření přímo v zařízení. Našimi spolupracovníky jsou špičkoví odborníci v oboru všeobecného praktického lékařství, psychiatrie či dalších oborů. Máme propracovaný systém lékařských vizit a pravidelných preventivních kontrol psychického i fyzického stavu našich klientů. Díky tomu jsme schopni zachytit každou změnu zdravotního stavu a bezprostředně upravit léčebný, ošetřovatelský a stravovací režim.

ALZHEIMER HOME je součástí skupiny Penta Hospitals. Penta Hospitals provozuje v České republice síť nemocnic i odborných ambulancí a je naším přirozeným záměrem, abychom našim klientům i rodinám do budoucna nabízeli lepší a komplexnější zdravotní služby, které se tímto unikátním spojením nabízí. Ambulance Penta s.r.o. je ve všech našich zařízeních poskytovatelem zdravotní péče v oboru všeobecné praktické lékařství a dále ve vybraných oborech specializované ambulantní péče.

ALZHEIMER HOME Česká Lípa

Kompletní vybavení všech pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení. Celý areál je plně bezbariérový.

 

ALZHEIMER HOME Česká Lípa

Kapacita domova

132

lůžek

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží i speciálně vybavené místnosti pro rehabilitaci, cvičení jemné a hrubé motoriky, pro aromaterapii i terapeutické vaření a pečení.

Nezavíráme se ani před světem – právě naopak: jezdíme na výlety i výstavy, užíváme si procházky po okolí.

ALZHEIMER HOME Česká Lípa

Reference

 • Dobrý den, paní ředitelko, v době, kdy si lidé pořád na něco stěžují, bych ráda poděkovala za skvělou pomoc od týmu růžové tričko, zelené tričko a pan správce – údržbář. Řešila jsem problém s maminčiným chodítkem. Vaši skvělí zaměstnanci mi během chvíle pomohli situaci vyřešit. Ochotně a s úsměvem. Uvědomuji si, jak náročná je vaše práce. A přesto máte pořád spoustu sil starat se o své klienty s láskou a trpělivostí. Takže tímto posílám obrovské DĚKUJI. Přeji hezké dny. (říjen 2023)  
  K.H.
 • Vážená paní ředitelko, děkuji velice Vám i celému kolektivu pracovníků za vzornou péči, plnou pochopení a lidskosti, se kterou vykonáváte tolik náročnou práci. Díky vaší pomoci mohl můj manžel strávit poslední dny svého života v důstojném prostředí, obklopen laskavostí a ohleduplností. Vaše práce je posláním, které plníte bez ohledu na vlastní osobu. Ještě jednou děkuji. Se srdečným pozdravem  
  MUDr. Ludmila Truhlářová

  MUDr. Ludmila Truhlářová

 • Dobrý den, děkujeme Vám, že jste se perfektně postarali v krásném prostředí o moji maminku Terezii, která ve Vaší péči mohla v klidu dožít svůj život. Děkuji Jaroslava Bažantová
  Jaroslava Bažantová
 • Dobrý den, z celého srdce bych chtěla poděkovat celému personálu za profesionální a milé přijetí do Vašeho centra mé maminky. Za jejich empatii, laskavost, vstřícnost a pochopení. Stále jsou ještě lidé, kteří dokážou vlídně komunikovat a povzbudit. Už jen, když se otevřel vstup do domova, vše krásně vonělo a přišla nás přivítat paní ředitelka a sestřičky. Není jednoduché odloučit se od mamky a předat ji někomu. Ale tady jsem měla pocit, že ji předávám do dobrých rukou a fajn lidem. Děkuji za Vaše povzbuzení, úsměv a za ten pocit, že se bude mít dobře a bude o ni postaráno. Děkuji ještě jednou všem, přeji hezké vánoce a hlavně hodně zdraví. prosinec 2022
  Vokurková Soňa - dcera
 • Dobrý den, ráda bych vám poděkovala za péči o mého manžela. Práce zaměstnanců Alzheimerhome je velmi těžká a náročná a moc potřebná. Mockrát děkuji Eva P.
  E.P.
 • Vážená paní ředitelko, nedávno zemřel náš tatínek. Chtěla bych vám poděkovat za péči a věřím, že si ještě užil pár hezkých chvil u vás v domově a mohl v rámci možností důstojně dožít zbytek života. Děkujeme za celou rodinu.
  E.K.
 • Vážená paní ředitelko, já i mé sestry chceme vám i dalším z personálu ALZHEIMER HOME v České Lípě srdečně poděkovat za vaše vstřícné jednání a vynikající péči o naši nemocnou matku, která byla ve vašem centru téměř dva roky. Kromě vynikající péče, nadále kuchyně, chceme vyzdvihnout i vaši starost o aktivní trávení volného času vašich klientů, pořádání mnoha aktivit a profesionální jednání vaše i celého managementu. S přátelským pozdravem
  Martin Hrubeš
 • Dobrý den, chtěli bychom tímto poděkovat všem u Vás za krásné přijetí našeho bratra a švagra Vilíka. Všichni jste mílí, přívětiví, zlatí. Dnes jsme za ním byli a starost Vás všech o něj nás opravdu dojala, víme, že vše půjde pomalu, že všechno chce čas, ale dnes vypadal tak spokojeně. Máte všichni náš velký obdiv a dík ❤❤❤Lenka a Jiří Stichhauerovi
  Lenka a Jiří Stichhauerovi
 • Dobrý den , děkujeme celému kolektivu pracovníků v ALZHEIMER HOME  Česká Lípa pod vedením paní ředitelky Biolkové za vynikající péči o moji maminku paní Stanislavu . Cítila se zde jako doma a i když byla ke konci života v nemocnici , stále vzpomínala  a říkala jak se ráda vrátí  „domů“  k vám do vaší péče a kolektivu. Bohužel již není mezi námi , tak tedy dodatečně ještě jednou velký dík za vaší práci.      
  Pavel Konvalina s rodinou
ALZHEIMER HOME Česká Lípa

Galerie

ALZHEIMER HOME Česká Lípa

Virtuální prohlídka

ALZHEIMER HOME Česká Lípa

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME Česká Lípa

U Nemocnice 2696, 470 06 Česká Lípa

+420 737 810 315

ALZHEIMER HOME Česká Lípa

Kontakty

Mgr. et Bc. Jaroslava Biolková, DiS.
Ředitelka
+420 775 893 810 jaroslava.biolkova@alzheimerhome.cz
Bc. Veronika Galášová
Sociální pracovnice
+420 733 586 386 veronika.galasova@alzheimerhome.cz
Martina Zmeková
Vrchní sestra
+420 775 893 811 martina.zmekova@alzheimerhome.cz
Bc. Barbora Vítková
Jednání se zájemci o službu - region Severovýchod Čech a Severní Čechy
+420 737 810 315 barbora.vitkova@alzheimerhome.cz
Monika Janečková
Vedoucí sociální péče
+420 778 424 995 monika.janeckova@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Česká Lípa

Kontakty - sesterna

Sesterna A1
Službu konající sestra
+420 777 359 443
Sesterna B
Službu konající sestra
+420 775 893 827
ALZHEIMER HOME Česká Lípa

Kde nás najdete