ALZHEIMER HOME Česká Lípa

+420 737 810 315

(jednání se zájemci o umístění)

ceskalipa@alzheimerhome.cz
+420 775 893 810
Další kontakty (klikněte)
Česká Lípa
ALZHEIMER HOME Česká Lípa

ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby. Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

 

ALZHEIMER HOME Česká Lípa

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení. Celý areál je plně bezbariérový.

Kapacita našeho zařízení ALZHEIMER HOME Česká Lípa je 132 lůžek.

Lokalita a okolí

ALZHEIMER HOME Česká Lípa se nachází v klidné části města s velmi dobrou dostupností. Nedávno otevřené prostory byly navrženy v naprostém souladu s potřebami osob s demencí, s dostatkem místa k setkávání a zároveň se zákoutími pro klid a soukromí. K centru patří zahrada se vzrostlými stromy, sloužící k volnočasovým aktivitám, stejně jako k procházkám či posezení.

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží i speciálně vybavené místnosti pro rehabilitaci, cvičení jemné a hrubé motoriky, pro aromaterapii i terapeutické vaření a pečení.

Nezavíráme se ani před světem – právě naopak: jezdíme na výlety i výstavy, užíváme si procházky po okolí.

ALZHEIMER HOME Česká Lípa

Galerie

ALZHEIMER HOME Česká Lípa

Virtuální prohlídka

ALZHEIMER HOME Česká Lípa

Reference

 • Vážená paní ředitelko, děkuji velice Vám i celému kolektivu pracovníků za vzornou péči, plnou pochopení a lidskosti, se kterou vykonáváte tolik náročnou práci. Díky vaší pomoci mohl můj manžel strávit poslední dny svého života v důstojném prostředí, obklopen laskavostí a ohleduplností. Vaše práce je posláním, které plníte bez ohledu na vlastní osobu. Ještě jednou děkuji. Se srdečným pozdravem  
  MUDr. Ludmila Truhlářová

  MUDr. Ludmila Truhlářová

 • Dobrý den, děkujeme Vám, že jste se perfektně postarali v krásném prostředí o moji maminku Terezii, která ve Vaší péči mohla v klidu dožít svůj život. Děkuji Jaroslava Bažantová
  Jaroslava Bažantová
 • Dobrý den, z celého srdce bych chtěla poděkovat celému personálu za profesionální a milé přijetí do Vašeho centra mé maminky. Za jejich empatii, laskavost, vstřícnost a pochopení. Stále jsou ještě lidé, kteří dokážou vlídně komunikovat a povzbudit. Už jen, když se otevřel vstup do domova, vše krásně vonělo a přišla nás přivítat paní ředitelka a sestřičky. Není jednoduché odloučit se od mamky a předat ji někomu. Ale tady jsem měla pocit, že ji předávám do dobrých rukou a fajn lidem. Děkuji za Vaše povzbuzení, úsměv a za ten pocit, že se bude mít dobře a bude o ni postaráno. Děkuji ještě jednou všem, přeji hezké vánoce a hlavně hodně zdraví. prosinec 2022
  Vokurková Soňa - dcera
 • Dobrý den, ráda bych vám poděkovala za péči o mého manžela. Práce zaměstnanců Alzheimerhome je velmi těžká a náročná a moc potřebná. Mockrát děkuji Eva P.
  E.P.
ALZHEIMER HOME Česká Lípa

Jak se stát klientem

ALZHEIMER HOME Česká Lípa

U Nemocnice 2696, 470 06 Česká Lípa

+420 737 810 315

ALZHEIMER HOME Česká Lípa

Kontakty

Mgr. et Bc. Jaroslava Biolková, DiS.
Ředitelka
+420 775 893 810 jaroslava.biolkova@alzheimerhome.cz
Martina Zmeková
Vedoucí zdravotní péče
+420 775 893 811 martina.zmekova@alzheimerhome.cz
Bc. Martina Vajdová, DiS.
Sociální pracovnice
+420 775  893  814 martina.vajdova@alzheimerhome.cz
Bc. Barbora Vítková
Jednání se zájemci o umístění
+420 737 810 315 barbora.vitkova@alzheimerhome.cz
ALZHEIMER HOME Česká Lípa

Kontakty - sesterna

Sesterna A1
Službu konající sestra
+420 777 359 443
Sesterna B
Službu konající sestra
+420 775 893 827
ALZHEIMER HOME Česká Lípa

Kde nás najdete