ALZHEIMER HOME Nepomuk

Klášter 125, Klášter 335 01
+420 736 478 508 - zájemci o PRÁCI

+420 734 596 765 - zájemci o UMÍSTĚNÍ

nepomuk@alzheimerhome.cz
+420 731 392 948
Další kontakty (klikněte)
ALZHEIMER HOME Nepomuk

ALZHEIMER HOME

ALZHEIMER HOME představuje unikátní projekt propojení špičkových zdravotních a sociálních služeb v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence. Domovy po celé republice jsou určené klientům, kteří potřebují 24 hodin denně, 365 dní v roce pomoc jiné osoby. Posláním ALZHEIMER HOME je poskytování komplexní a individuálně zaměřené pobytové sociální služby. Odborný personál podporuje soběstačnost a aktivní způsob života klientů, respektuje jejich individuální zvyklosti a zachovává jejich práva a lidskou důstojnost.

 

ALZHEIMER HOME Nepomuk

ALZHEIMER HOME Nepomuk se otevře prvním klientům koncem roku.  Klientům budou k dispozici prostorné společenské místnosti, jídelna a místnost pro aktivizace. Celý areál je plně bezbariérový. Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie.

ALZHEIMER HOME Nepomuk

Zdravotní péče

Našim klientům jsou poskytovány kvalitní zdravotní služby pokrývající základní odbornosti, které pomohou optimálně diagnostikovat a léčit všechny běžné zdravotní problémy a preventivně jim také předcházet. K dispozici je nadstandardně vybavené lékařské pracoviště. Je-li to možné a účelné, klientům tak zajišťujeme vyšetření a ambulantní ošetření přímo v zařízení. Našimi spolupracovníky jsou špičkoví odborníci v oboru všeobecného praktického lékařství, psychiatrie či dalích oborů. Máme propracovaný systém lékařských vizit a pravidelných preventivních kontrol psychického i fyzického stavu našich klientů. Díky tomu jsme schopni zachytit každou změnu zdravotního stavu a bezprostředně upravit léčebný, ošetřovatelský a stravovací režim.

ALZHEIMER HOME je součástí skupiny Penta Hospitals. Penta Hospitals provozuje v České republice síť nemocnic i odborných ambulancí a je naším přirozeným záměrem, abychom našim klientům i rodinám do budoucna nabízeli lepší a komplexnější zdravotní služby, které se tímto unikátním spojením nabízí. Z tohoto důvodu se právě společnost Ambulance Penta s.r.o. (ze skupiny Penta Hospitals) postupně v našich zařízeních stává novým poskytovatelem zdravotní péče v oboru všeobecné praktické lékařství a dále ve vybraných oborech specializované ambulantní péče.

ALZHEIMER HOME Nepomuk

Kompletní vybavení všech pokojů

Naši klienti jsou ubytováni v příjemném domácím prostředí ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou kompletně vybaveny, přesto nabízíme možnost jejich vlastního dovybavení.

ALZHEIMER HOME Nepomuk

Reference

  • Vážená paní ředitelko, dovolte mi, abych Vaším prostřednictvím vyjádřila obrovské poděkování všem pečovatelkám a sestřičkám, které se starají o mojí maminku. Jsem si vědoma toho, že to s ní není vždy jednoduché, ale “ holky“ (nechci je nazývat oficiálně pečovatelky či sestřičky, ale raději je nazvu familiárně „holky“, snad to nebude vadit jim ani Vám) jsou prostě úžasné. Jejich přístup a jejich péče je obdivuhodná. Chodím na návštěvu téměř denně, tak to mohu posoudit. Jsem šťastná, že „holky“ ji berou takovou jaká je, se všem jejími zdravotnimi problémy, které její nemoc a věk přináší. Moje poděkování patří všem pečovatelkám a sestřičkám, těm, které v zařízení pracují již od počátku a znám je celou dobu, tak i těm novým, které jsou u vás krátce, ale poznala jsem i u nich, že jim empatie nechybí. A veliké poděkování patří samozřejmě Vám, Vy jste ta, která má největší podíl na tom, jak Alzheimer Home v Nepomuku resp. v Klášteře funguje a bude fungovat. Ještě jednou moc a moc děkuji. Ivana Fabíková
    Ivana Fábíková
  • Vážená paní ředitelko, ráda bych jménem celé rodiny poděkovala celému kolektivu, ale i osobní pečovatelce našeho otce – Lence za laskavou a trpělivou péči, ochotu pomoct i vstřícnost. Jsme opravdu vděční, že jsme pro tatínka našli nový domov. Přejeme dobré dny a hodně dalších úspěchů.  
    Lada Eberlová
  • S velkým zájmem sleduji od prvních chvilek zahájení provozu tolik důležitého zařízení pro naše senior y v našem regionu – Alzheimer Home v Klášteře u Nepomuku. Už od prvních oznámení, hlavně v médiích, jsem si říkal, jak to pojme zřizovatel jakožto soukromá firma. Další věcí je, kdo to tam povede, co tam bude za personál… A nestačím se divit, jak se to tam parádně rozběhlo, co všechno si hlavně vedení připravilo za aktivity pro klienty, s jakým zápalem to řídí mladá a šikovná paní ředitelka, jak nový personál drží linii nalajnovanou vedením… Zařízení je umístěné v nádherném prostředí u lesa, krásný výhled uklidní i ty nejnáročnější a neklidné zákazníky. A samotná budova se chlubí moderní architekturou, která splní i ty nejmodernější požadavky. Nezbývá než závidět prostředí a úroveň péče a umístění zařízení, které mě tak mile překvapilo. Je za tím neskutečně moc práce všech zaměstnanců zařízení, a hlavně neúnavné paní ředitelky, která si neustále „něco“ vymýšlí, jak dále vylepšovat podmínky pro klienty, aby to tam bylo ještě lepší a hezčí a aby se všichni aspoň trošku cítili jako doma. Moc držím palce všem zaměstnancům, aby se jim v jejich zaměstnání líbí a hlavně klientům, ať je jejich nový domov potěší a nezklame. Paní ředitelce přeji neutichající chuť a zápal vydržet a pokračovat v nastaveném trendu a nechť její studnice nápadů na další vylepšení prostředí a podmínek je nevyčerpatelná! Za mě hodnotím na stupnici od 1 do 10 známkou 11! Moc zdravím! (únor 2024)
    Albert Feranec
ALZHEIMER HOME Nepomuk

Kapacita domova

115

lůžek

ALZHEIMER HOME Nepomuk

Galerie

ALZHEIMER HOME Nepomuk

Kontakty

Lucie Širůčková
Ředitelka zařízení
+420 731 392 948 lucie.siruckova@alzheimerhome.cz
Gabriela Naujocková
Vedoucí sociální péče
+420 733 174 040
gabriela.naujockova@alzheimerhome.cz
Petra Poláková, DiS.
Sociální pracovnice
petra.polakova@alzheimerhome.cz +420 730 187 073
Hana Rousová
Administrativní pracovnice
hana.rousova@alzheimerhome.cz
Zuzana Mucová
Staniční sestra
+420 733 510 351
ALZHEIMER HOME Nepomuk

Kontakty - Sesterna

Sesterna – Službu konající sestra
+420 604 197 229
Zuzana Mucová
Staniční sestra
+420 733 510 351
ALZHEIMER HOME Nepomuk

Kde nás najdete