Nový ředitel

Nový ředitel divize ALZHEIMER HOME

 

Praha, 1. září 2022 – Řízení divize ALZHEIMER HOME skupiny Penta Hospitals převzal od 1. září Ladislav Kažimír. Zkušený 42 letý manažer bude mít za úkol dokončení probíhající integrace, konsolidaci firmy a s tím spojený další rozvoj celé sítě ALZHEIMER HOME a služeb, které poskytuje.

Za svou osobní prioritu nový ředitel považuje hlavně zaměstnance. Přispět chce nejen k dalšímu zlepšování zázemí pro jejich práci, ale chce také pokračovat v rozvoji podmínek pro odborný i osobní růst kolegů v naší organizaci.

„V první fázi se chci seznámit s provozem v jednotlivých zařízeních, poznat jejich specifika a potenciál. Takže mě teď budou čekat hlavně návštěvy našich domovů a povídání se zaměstnanci o tom jak nadále zkvalitňovat jejich fungování, říká Ladislav. Současně ho ale čeká i velký objem manažerské práce. Pro tu má nejlepší předpoklady. Do nové funkce si totiž s sebou přináší bohaté zkušenosti a praxi z předchozích řídících pozic i znalosti interních procesů skupiny Penta.

„Pokud jde o samotný provoz ALZHEIMER HOME, určitě navážu na současnou filozofii. Tedy, že prioritou jsou potřeby klientů i jejich rodin a kvalita poskytované pée. Naším společným cílem pak bude hledat cesty, jak tyto služby a jejich kvalitu dál zlepšovat a rozvíjet,popisuje své záměry Ladislav.

Další rozvoj ALZHEIMER HOME se, podle nového ředitele, bude opírat především o odborníky z řad stávajících zaměstnanců. Tomu by měla pomoci i systematická podpora jejich dalšího vzdělávání a odborného růstu. Zároveň chce Ladislav i více rozvíjet spolupráci s obcemi i kraji, ve kterých naše jednotlivá zařízení působí. „Konec konců, jsou to jejich obyvatelé, kterým jsou naše služby určeny.

 

LADISLAV KAŽIMÍR

Vystudoval v letech 1998 až 2004 management a ekonomiku na Zemědělské univerzitě v Nitře a v roce 2015 úspěšně rozšířil své vzdělání na Vysoké škole ekonomické v Praze. První manažerské zkušenosti sbíral při organizační práci pro Slovenskou volejbalovou federaci, kde se úspěšně podílel na organizaci národních a mezinárodních soutěží. Po roce 2005 působil v manažerských pozicích při budování a řízení sítí nadnárodních obchodních společností v České republice, na Slovensku a v Anglii. V rámci firem v portfoliu skupiny Penta Investments se podílel na operačním řízení a rozvoji úspěšného investičního projektu PetCenter.

ALZHEIMER HOME je součástí skupiny Penta Hospitals CZ. Provozuje síť celkem 26 zařízení specializovaných na péči o pacienty s Alzheimerovou chorobou a ostatními onemocněními způsobujícími demenci. S celkovou kapacitou přes 2,5 tisíce lůžek je největším poskytovatelem sociálních služeb v České republice. Je součástí holdingu Penta Hospitals International,