Značka kvality pro SENIOR HOME České Budějovice

Skupina Penta Hospitals zahájila postupný proces certifikace svých zařízení SENIOR HOME a ALZHEIMER HOME. Tím prvním, které obdrželo certifikát kvality Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR se stal SENIOR HOME České Budějovice. V nadcházejícím roce by měly certifikačním procesem postupně procházet i další zařízení skupiny. „Certifikace je součástí sjednocování standardů v sociálních zařízeních naší skupiny,“ říká Barbora Vaculíková, generální ředitelka Penta Hospitals. Firma, která je významným provozovatelem zdravotnických zařízení, se totiž v letošním roce stala také největším poskytovatelem sociálních služeb v České republice poté, co převzala plnou kontrolu nad ALZHEIMER HOME a následně investovala do téměř dvou desítek dalších specializovaných sociálních zařízení v České republice. „Chceme, aby naši klienti i jejich rodiny měly jistotu, že v kterémkoliv ze zařízení skupiny Penta Hospitals jim budou poskytnuty služby ve vysokých standardech kvality i bezpečnosti. Tak jako postupně certifikujeme prostřednictvím nezávislé autority naše zdravotnická zařízení, půjdeme stejnou cestou i u těch sociálních,“ vysvětluje důvody k certifikaci Barbora Vaculíková. „Souběžně s tím se ale chceme zaměřit i na další zvyšování těchto standardů. Už letos jsme například začali vybavovat ambulance v zařízeních ALZHEIMER HOME moderní diagnostickou technikou a počítáme s pokračováním investic do vybavení domovů a vzdělávání jejich zaměstnanců i v roce 2023.“ Certifikaci Značka kvality v sociálních službách uděluje už od roku 2011 Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR na základě externího šetření. A jak potvrzuje Ladislav Kažimír, ředitel divize ALZHEIMER HOME, do které patří i českobudějovické zařízení, jde o komplexní hodnocení. „Sledují se všechny důležité aspekty pobytu v zařízení z úhlu pohledu uživatele sociální služby.
Nejde tedy jen o samotnou péči a další poskytovaný servis, jako je třeba stravování, ale mezi hodnocená kritéria patří třeba i individuální přístup ke klientům. O to víc mě těší, že díky skvělé
práci celého týmu zaměstnanců, získal SENIOR HOME České Budějovice druhé nejvyšší hodnocení a spolu s tím na další čtyři roky certifikát se čtyřmi hvězdami,“ říká ředitel divize Alzheimer Home.
SENIOR HOME České Budějovice je prvním úspěšně certifikovaným sociálním zařízením po převzetí skupinou Penta Hospitals. Domov sídlí v blízkosti Vrbenských rybníků a kromě seniorských bytů nabízí svým klientům také možnost využití pečovatelské služby a domácí péče. Vedle toho organizuje pro seniory také řadu kulturních akcí, od vystoupení divadelních spolků, přes přednášky nebo besedy, až po hudební odpoledne. Součástí jeho činnosti jsou také sportovní cvičení, lekce jógy, výuka trénování paměti a dlouhodobě spolupracuje i s místní Dětskou skupinou Kulíšek. Kromě SENIOR HOME České Penta Hospitals CZ, s.r.o.
Budějovice má platnou certifikaci má také jihočeský ALZHEIMER HOME Písek Prácheň, který se stal součástí skupiny v letošním roce. Další zařízení ze skupiny Penta Hospitals by se na seznam certifikovaných domovů měla začít postupně přidávat už v roce 2023.