Vítáme Vás

Vážení návštěvníci rodinné zóny,

naše zařízení poskytuje péči seniorům už od roku 2014. V roce 2022 vedení převzal poskytovatel sociálních služeb, který zastřešuje síť zařízení v celé České republice pod značkou ALZHEIMER HOME.

Celý rok byl ve znamení nastavování nových pracovních postupů. Vše probíhalo pod vedením metodiků a profesionálů v oblasti sociální, zdravotní, technické, marketingové a personální s cílem sjednocení chodu všech zařízení a zkvalitnění poskytovaných služeb v souladu se zákonem č. 108/2006 Sb., o sociálních službách.

Známkou dobře odvedené práce jsou pozitivní výsledky kontrolních státních orgánů, které naše zařízení navštěvovaly na přelomu roku 2022/23: Krajská hygienická stanice MSK, Hasičský záchranný sbor MSK, Registrující orgán hlavního města Prahy, Odbor zdravotnictví Krajského úřadu MSK, Inspekce Ministerstva práce a sociálních věcí, Revize Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR.

V procesu vývoje je rovněž oblast stravování. V listopadu loňského roku jsme měnili dodavatele stravy. Vedení gastro provozu, nutriční terapeutka a vrchní sestra, momentálně intenzivně ladí vše k potřebám a spokojenosti klientů. Zohledňujeme i podněty, které v této souvislosti evidujeme.

Další oblast, na kterou se chceme zaměřit, je praní prádla. Ztráty svršků se odvíjejí od jejich nevyhovujícího označení. Proto budeme pořizovat nový systém značení prádla, tzn. trvanlivější štítky a zažehlovací lis.

Nově zpřístupněná zóna bude sloužit vám, rodinným příslušníkům, kteří jste s důvěrou svěřili své nejbližší do naší péče. Pravidelně vás touto cestou budeme informovat o novinkách a aktuálním dění v našem zařízení.

Chtěla bych touto cestou také poděkovat všem rodinám za spolupráci a postřehy, které slouží k neustálému zlepšování kvality našeho ALZHEIMER HOME.

 

Mariola Nožičková

ředitelka

 

V Českém Těšíně 16. 2. 2023