• 24 ZÁŘ 18
  • 0

  V ALZHEIMER HOME Modřany jsme oslavili Mezinárodní den Alzheimerovy choroby

  V ALZHEIMER HOME Modřany jsme oslavili Mezinárodní den Alzheimerovy choroby nejen tancem, ale i představením špičkových technologií péče.

  Mezinárodní den Alzheimerovy choroby oslavil ústav v novém modřanském zařízení tancem s tanečním mistrem Petrem Veletou – tanečníkem, choreografem a členem mezinárodní rady pro tanec CID UNESCO, mezi jehož charitativní aktivity patří právě taneční a pohybová terapie pro seniory s psychickým a fyzickým postižením, kterou provádí v rámci programů České alzheimerovské společnosti. S tanečním mistrem si mimo jiné zatančily nejstarší obyvatelky domova, dvojčata paní Antonie a paní Aloisie, které brzy oslaví své 101. narozeniny.

  Nová budova ALZHEIMER HOME Modřany se řadí k nejmodernějším stavbám svého druhu v České republice, a to svojí ekologičností a použitými technologiemi, které zahrnují, mimo jiné, vytápění i chlazení tepelnými čerpadly, pokročilou regulaci, rekuperaci a filtraci vzduchu vhodnou zejména pro alergiky, či například využití dešťové vody pro provoz objektu. Budova je propletena kilometry drátů digitálních vedení, které se spolu s pokročilou technologií starají o řízení všech procesů inteligentní budovy a jejích obyvatel.

  V průběhu setkání byly také představeny další nejmodernější dostupné prostředky v rámci péče o nemocné s Alzheimerovou chorobou, kterou jen v Česku trpí přes 150 tisíc lidí, mimo jiné unikátní inteligentní lůžko Linet Sentida 7i, inteligentní dotykový stůl Linet SenTable, chronobiologické svítidlo NASLI, léčebný pohybový přístroj THERA TRAINER, hygienický systém ARJO a další.

  „V péči o nemocné Alzheimerovou chorobou je bezpečí klientů jedním z nejdůležitějších faktorů. Využití inteligentního pečovatelského lůžka zaměřeného na prevenci pádů, profilaxi dekubitů a mobilizaci je pro nás velkým přínosem. Tolik skvělých funkcí, jako monitorace přítomnosti a polohy klienta, sledování jeho hmotnosti nebo třeba detektory vlhkosti, to vše našim pečovatelkám a zdravotním sestrám nesmírně pomáhá při poskytování špičkové péče,“ uvedl předseda správní rady ústavu, lékař Boris Šťastný.

  Zanechte odpověď →
Chcete více informací o našich službách?
Pište na e-mail info@alzheimerhome.cz
Volejte na číslo +420 702 237 760