• 05 ZÁŘ 18
  • 0

  Tisková zpráva – ALZHEIMER HOME otevřel v Modřanech moderní centrum se 146 lůžky

  Praha, 4. 9. 2018 – Skupina ALZHEIMER HOME, přední poskytovatel špičkové zdravotně sociální péče pro seniory a nemocné Alzheimerovou chorobou a dalšími typy demencí, dnes v Modřanech otevřela své již třetí pražské zařízení. Modřanský domov nabídne péči a ubytování pro 146 klientů. Do konce roku vzroste celková kapacita domovů ALZHEIMER HOME na 420 lůžek.

  Modřanský domov plně zapadá do našeho konceptu špičkově zdravotně sociální péče. Naší snahou je například minimalizovat zátěž našich klientů při transportu do dalších zdravotnických zařízení. Právě transporty mohou být pro klienty psychicky i fyzicky velmi náročné. Dosáhnout toho dokážeme nejen nejmodernějším technickým vybavením, ale především spoluprací s celou řadou vysoce erudovaných lékařů v oblasti primární péče, ale i ambulantních specialistů z oboru psychiatrie, neurologie, kardiologie, interny a dalších, kteří se o naše klienty v domovech starají“ upozorňuje MUDr. Boris Šťastný, předseda správní rady ALZHEIMER HOME z.ú.

  Modřanské centrum je zařízení, kde je špičkové zdravotnické a sociální vybavení, zahrnující ordinaci lékaře, rehabilitační pracoviště, tři centrální koupelny se speciálními vanami a sprchovými zařízeními pro imobilní pacienty, či přímé digitální propojení zařízení se špičkovými lékařskými pracovišti. Zařízení se pyšní i špičkovými přístroji pro okamžitou laboratorní diagnostiku řady onemocnění. Klienti jsou ubytováni v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou, televizí, internetem a kompletním vybavením zahrnujícím i bezdrátovou komunikaci s ošetřovatelským personálem.

  Provoz lůžek se zdravotně sociální péčí má vzhledem k demografické situaci a předpokládanému vývoji v Česku veliký význam a je důležitou a potřebnou oblastí, které se chce PENTA HOSPITALS věnovat. Centra ALZHEIMER HOME patří k absolutní špičce v ČR, a to nejen vybavením a standardy poskytované péče, ale především svým přístupem ke klientům. Jako součást skupiny Penta navíc těží ze synergií v rámci poskytování komplexní zdravotní péče. Jsem velmi rád, že v brzké době budeme oznamovat otevření dalšího centra“, říká jednatel Penta Hospitals CZ MUDr. Václav Jirků.

  Nová budova ALZHEIMER HOME Modřany se řadí k nejmodernějším stavbám svého druhu v České republice, a to svojí ekologičností a použitými technologiemi, které zahrnují, mimo jiné, vytápění i chlazení tepelnými čerpadly, pokročilou regulaci, rekuperaci a filtraci vzduchu vhodnou zejména pro alergiky, či například využití dešťové vody pro provoz objektu. Budova je propletena kilometry drátů digitálních vedení, které se spolu s pokročilou technologií starají o řízení všech procesů inteligentní budovy a jejích obyvatel.

  PENTA HOSPITALS, patřící do skupiny Penta Investments, provozuje nebo vlastní nemocnice ve Vrchlabí, Sokolově, Ostrově, Sušici, Psychiatrickou nemocnici v Písku a několik ambulantních zařízení. Penta je ve zdravotnictví aktivní v řadě dalších zemí, například sousedním Slovensku, známá je i svou lékárenskou sítí Dr. Max.

  ALZHEIMER HOME z.ú. je neziskovou organizací – registrovaným pečovatelem sociálních služeb a v současnosti provozuje svá zařízení v Praze 4 – Kunraticích, v Praze 8 – Libni a středočeských Pyšelích. Vedle modřanského areálu v září otevře ještě jeden nový domov, a to v Praze 10 – Pitkovicích. Do konce letošního roku tak přesáhne kapacita ústavu 420 lůžek.

  Podívejte se na fotogalerii – https://www.alzheimerhome.cz/alzheimer-home-modrany/jak-to-v-modranech-vypada-galerie/

  Další informace: MUDr. Boris Šťastný, boris.stastny@www.alzheimerhome.cz, mobil: 732 222 222

  Zanechte odpověď →
Chcete více informací o našich službách?
Pište na e-mail info@alzheimerhome.cz
Volejte na číslo +420 702 237 760