• 23 SRP 17
  • 0
  Jiřina Bohdalová: PANIKA V ALZHEIMER CENTRU

  Jiřina Bohdalová: PANIKA V ALZHEIMER CENTRU

  Patří mezi nejlepší herce své generace, ale život mu dává ránu za ranou. Ivan Trojan (53) drží nad vodou manželku Kláru (45), která trpí depresemi, a jeho tchyně navíc bojuje s Alzheimerovou chorobou. Podpořit ji chtěla taky Jiřina Bohdalová (86).

  Klářina maminka už měla takové výpadky paměti, že se musela svěřit do odborné péče. Nyní žije v pražských Kunraticích, v novém krásném Alzheimer Home Zátiší. Dokonce ji tam navštívila nejpopulárnější česká herečka.

  „Paní Bohdalová přijela s panem Dejdarem, který je naším patronem a moderuje nám různé akce,“ prozradil deníku Aha! jeden ze zaměstnanců. „Měla ale strach, jestli ji paní Pollertová vůbec pozná,“ dodal.

  Nakonec prý vše dobře dopadlo, pacientka měla zrovna lepší období a Jiřinu skoro okamžitě poznala. Bohdalové spadl kámen ze srdce, panika nebyla na místě. Obě dámy si spolu nakonec pěkně popovídaly a ještě se u toho nasmály.

  Je obdivuhodné, že Ivan Trojan při depresích své ženy, která přiznává, že bývá agresivní a nesnesitelná, a vážné nemoci tchyně, dokáže pracovat na sto padesát procent. A to má ještě ke všemu doma čtyři syny – osmnáctiletého Františka, šestnáctiletého Josefa, osmiletého Antonína a pětiletého Václava. Klára Trojanová nereagovala na dotazy deníku Aha!.

  Kritické období

  Trojanovu manželku Kláru deprese poprvé přepadly v roce 2001. Ztratila zájem o cokoli. Bývá jí tak špatně, že nic nepozře. Její váha se v jednom kritickém období dostala pod 50 kilo.

  Co je Alzheimer

  Patří mezi nejobávanější nemoci současnosti. Narušuje část mozku a způsobuje pokles funkcí, jako jsou myšlení, paměť, úsudek. Bývá nejčastější příčinou demence. Nejdříve se zhoršuje krátkodobá paměť. Nemocný má problémy s vyjadřováním, nedokončuje myšlenky, je zmatenější. Mění
  se celá jeho osobnost. V posledních stadiích už vůbec není schopen se sám o sebe postarat. Odhaduje se, že alzheimerem trpí 5 % lidí starších 60 let a až 50 % seniorů starších 85 let.

  Zdroj: http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/137537/jirina-bohdalova-86-panika-v-alzheimer-centru.html

  Dne: 22. srpna 2017

  Zanechte odpověď →
Chcete více informací o našich službách?
Pište na e-mail info@alzheimerhome.cz
Volejte na číslo +420 732 222 222