Křest charitativního kalendáře ve prospěch nemocných s Alzheimerovou chorobou

V kunratickém ALZHEIMER HOME, moderním centru pro péči o nemocné s Alzheimerovou chorobou, dnes proběhl slavnostní křest již druhého ročníku charitativního kalendáře, a to za účasti hlavní patronky Jiřiny Bohdalové, klientů ústavu a významných hostů.

Výtěžek z prodeje kalendáře, jehož cena byla v rámci veřejné sbírky stanovena na 499 Kč, je určen k rozvoji a vybavení stávajících i nových zařízení pečujících o nemocné s Alzheimerovou chorobou. Na projektu se podílela řada známých tváří – vedle již zmíněné Jiřiny Bohdalové také například Michal David, Heidi Janků, Libor Bouček, Marian Vojtko, Sabina Laurinová, tým moderátorů FTV Prima Eva Perkausová a Roman Šebrle, Karolína a Kristýna Plíšková, účastníci StarDance, Partička a řada dalších. Tito všichni letos svou účastí nezištně podpořili boj s touto těžkou a nevyléčitelnou nemocí.

Po loňském úspěchu kalendáře, na němž se taktéž podílela řada známých tváří, jmenujme Lucii Bílou, Daru Rolins, Martina Dejdara, Radka Štěpánka a další, kdy v námětu kalendáře se klienti vrátili ke svým povoláním a koníčkům, letos tomu bylo naopak. Klienti ALZHEIMER HOME dorazili přímo „na pracoviště“ partnerských osobností – do divadel, televizí, rozhlasové kabiny, ale třeba i na tenisové kurty.

ALZHEIMER HOME z.ú. je neziskovou organizací – registrovaným poskytovatelem sociálních služeb a nestátním zdravotnickým zařízením. Řadí se mezi přední poskytovatele komplexní péče o klienty trpící Alzheimerovou chorobou v České republice. V pěti specializovaných zařízeních o celkové kapacitě 420 lůžek nabízí unikátní propojení zdravotních a sociálních služeb na nejvyšší dosažitelné úrovni.

Bližší informace o projektu jsou dostupné na webu www.slaskoujakodoma.cz.